Celebrita před sudem.... co s tym?

24. srpna 2006 v 12:02
Státní zástupce Jaroslav Paul ze Žďáru nad Sázavou obžaloval Mariana Labudu. Herec loni 19. listopadu dostal na dálnici D1 smyk a smetl svým vozem dvě ženy. Za ublížení na zdraví hrozí Labudovi až dva roky vězení...

V navalu roboty a sledovanim včerejšiho futbala sem dneska jak přejety parnym valcom. (Nevim, čemu zme temu jako mali pajtaši řikali parny valec, bo na paru už dost roku nic nejazdilo, ale bylo to take zavedene.) fotbal to byl předvidatelny, bolo to jasne že ani jeden na postup do LM něma, aj když tam už hrala aj ina partyja, než enem Sparta. (http://cegamaruha.blog.cz/0608/kladno-hralo-ligu-mistru-uz-loni) akurat nam to zostalo utajene celu sezonu. Ešče že mame všimavych ingestyvnych spoluobčanu :-) No u Liberca tam mala naděja bola, u Bolky uplna nula.
Jak tak znuděny v robotě pročitam tisk, tak sem narazil aj na užasnu zpravu na idněsu aj indě, že pry teho Labudu nakonec postavja před sudni tribunal, bo loni zabil dvě baby na D1. Prva zaražka je už v tym, čemu to trvalo tak dlho. Byt za volantom kdosyk iny, už davno by byl na lavici obžalovanych.
Státní zástupce Paul měl několik možností, jak případ řešit. Od zastavení trestního stíhání, což by znamenalo, že řidič nehodu nezavinil, přes podmínečné zastavení se zkušební lhůtou od šesti do 24 měsíců. Spis také mohl vrátit policii k došetření. Policisté a státní zástupce odmítají výtky kvůli zdlouhavému vyšetřování. Tvrdí, že při tak složité dopravní nehodě s tak vážnými následky nejde o dlouhou dobu a vše se děje standardním způsobem.
"Tragédii jsme nemohl zabránit. Necítím se vinen a spoléhám se na objektivitu všech, kteří jsou v tomto případu zainteresováni. Můj spis má tři sta stran a věřím, že soud podle toho všeho, co obdrží, bude spravedlivý," povedal Labuda
Podivna omluva. Kdo jazdi často autom a najezdi po našich silnicach a dalnicach minimalne deset tisic kilometruv za rok, vi jak ta situacija vypada. Najazdim ročně okolo třiceti tisic a většinu po naši slavne D1. Labuda najezdi minimalne stejne množstvo, spiše ale vjacej a hlavne po D1. A tak sem zažil, asi stejne jak on, hromadu krizovych situaciji, dešťu, sněhu, buraček, idiotu a fanatiku, kolon a všeho možneho. -trufam si řikat všem, že už ma nic nepřekvapi. Zažil sem aj přebehnuti srny či co to bylo, zažil sem přebihani děcek cez dalnicu, fakt dost teho bylo. A včil k podstě vjeci.
Dostat smyk, navjac na sněhu, to neni nic, co nemože potkať aj šumachera, temu se semutamu něda ani zabranit, ale furt něchapem, že jak byla viditelnosť enem na 15-20 metru, čemu jel Labuda 110 či 100 za hodinu?? Chapem že mal kvalitni karu, ale neni dobry šofer bo stejnak, jak nevidim co se předemnu robi, tak nemožu šlapat na plyn jak na hungaroringu. sam Labuda to poisuje takto:
Silnice v tom místě byla jako zrcadlo, s tím autem se nedalo nic dělat, nebylo vidět na krok. Na druhé straně si samozřejmě uvědomuji, že zemřeli dva lidé a existuje formulka o přizpůsobení jízdy stavu vozovky.
Labuda tvrdí, že nechápe co se při nehodě stalo. "Auto křížem, náklaďák vedle... Skočil jsem na brzdu. V té chvíli jsem začal lítat od jednoho svodidla na druhé.Každý, kdo usedá za volant pochopí, že takové věci se stávají," dodal Labuda.
A sme u jadra pudla. NESTAVAJU SA TAKE VJECI! Jak nemam rozhlad, jak nemam kontrolu nad autom stoprocentnu, musim sa temu přizpusobit. Pak je jedno, zda ty dvě nešťastnice sedija na svodidlach, či su mimo cestu. Jasne že pravidlo čislo jedna je ihneď označit a opustit auto a zmiznut mimo ale jak je taky vystresovany člověk v šoku, robi aj ine kraviny. Kdyby jel padesatku, nebyl by ten smyk tak velky, kdyby navic posluchal aj radijo, což vřele doporučam, tak slyšel, že v tych mistach a vubec na D1 je ten deň plno havarek.
Nepřejem nikomu podobny zažitek, je to fakt o luďoch a jejich chovani, ale jak už k čemusyk takemu dojďe, tak sa postavim k temu čelom. Ano, jde o nešťastnu smolu, kopu nahod vedla seba, ale v prvnym razu sem to byl ja, kdo temu pomohl. Citiť sa neviny, bo tybaby maly byt mimo vozovku a ne u svodidel, to je sice fakt, ale neni to omluva.
Co kdyby v tej vanici tam byl autobus s školnym vyletom? Děcka vyhukane vystupuju a pak sa přižene frajer v stodesitkove rychlosti a smykem ich tam rozhadza po dalnici jak kuželky v bovlingu.
Nevidim jediny duvod ho osvobodit, či neodsudit. Nemusi isť do basy, to je zbytečne, ale trest si zasluži aj jako memnto pre ostatnych, že ani slavne meno či znamy ksicht, vam protekciju nezaručuju. i když... jak sem čital o tym, jak jakysyk slavny krakorač Maxa sa zastal jakesyk baby a ochranil ju před navalenym manželem či přitelem a ešče za to dostal podminku... to je skorem na dlaši članok o slepe justici a nesvepravnych sudcach. On ten Klaus asi vi, čemu chce aby ti novi sudci mali aspoň třicať roku, bo jak něma zkušenosti z života a reality všedniho dňa, jak nězna nic enem skripta a par spisu, tak sotva bude sudiť jaksyk objektivno.
No ni?
Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama