IKEA, BUTNIK a hokej na Slaviji - z archiva

13. srpna 2006 v 10:00 | synek |  archliv
Vikend jak z komiksa.

Cely tyden som sa psychycky vyrovnaval s faktom, že som slubil Olině zrobiť novy butnik, bo ten stary je pry maly a butu mame cim dal vjac, vali sa to v předsini a furt do toho někdo kope jak Vágner svého času ve Slaviji. Že se tam valaju hlavně jeji buty, to se nesmělo moc řešiť. V patek po robotě sem vyrazil do Ikey, bo tam pry zeženeme všecko, aj butnik na dily.
Bo zas znam svoju Olinu, ftipně sem přišel z roboty pozdějši, aby tam neměla čas okukovať fšecky ty novinky a místo butnik nechcela kupiť aj novu kuchyňu a předsiňu.
Chvilu som hledal kudy sa tam da najet autem, bo tak cypate pražske značeni musel vymyslet ekolog bez auta. Jak sme našli cestu k parkingu tak už skoro bola tma. Povzbuzoval som Olinu že to stihame, bo na to mame eště jakesyk minuty a šlo se. Jasne mi to bolo hned po vyjezdu schodama do prvniho patra. "To je krasný obývak! To je krásná sedačka, to je krasná…"
Lehce sem ju bodyčkem tlačil k butnikum. Moja teza o nemožnosti kupit taky butnik aby pasoval do te almary u nas v předsyňy sa potvrdila. Nakonec sme kupili iba taku konstrukciu a pod doprovodem ochranky sme boli pul hodiny po zaviračce vytlačeni z Ikey.
V sobotu som pro zmenu naběhol do toho OBI a kupil desku na police. Něchal som to nařezať na požadovaný rozměr, ktory som blbě spočital a šel domu.
Ten umělecky nadany předchudca v bytě bol tvořivy, bo zlikvidovať ten stary butnik nainštalovany v almaře bol nadlidsky vykon! Parchant si vyhral s tyma šprušlama jak u postylky pro děcko s Darwinovym syndromom a kurevsky som sa zapotil.
Zapomenul som na mimořadnu inteligenciju a přepnul na mimořadnu silu. Povedlo sa!
Vylomil som ten stary butnik a čuměl do ďury ktoru sem vyrobil v almaře.
Kurňa to bude robota! Ja zleva s vrtačku v ruce, Olina zprava s vysavačom v ruce. Jak začnu vrtať do panela, Olina přiloži vysavač pod vrtačku a není taky burdel, tož to je taky zlepšovak co mi raz ukazal stary praktyk.
Navrtal jsem konzole, vysvetlil čemu su ty police ineho rozměra (bo tam chce eště vysavač a kybel umistit, tak je jasne, že tam musí byt fuga na tyče) a šly sme to dorobiť.
Povedlo sa! Krasny vestavjeny butnik v almaře. Bol som hrdy na seba jak Rasputin a chvilu sme sa s Olinu objimali jak sme šikovna dvojka a šlo sa pro buty. Všecko super, akurat sa tam tych but vleze o dost meněj než do toho stareho! Tak som vyhazal stare buty v ktorych uz roky nešmajdam. A JE TO! Sice ma Olina dal sve buty v předsyny, dal je bodlem nakopava každa navštěva u nas, ale jinak… krasny butnik!
V nedělu som mal v planu navštěvu u Cepína a že pojdeme na hokej. Vyhrožoval ať doma nežereme a dorazime i s Olinu už okolo druhej, že možeme něco zežrat u nich a baby si pokecaju a my skukneme ten hokej.
Bo Olina mala v planu jakusyk dobrotu z Patyzona tak sme sa napapaly doma. Eště že tak, bo mi Cepín volal v jednu hodinu, že v kolik v hospodě, bo sa doma nudi. Manželka pry jela na vykend s babama pryč, akurat nam to nigdo neřekl. Kdybych sa těšil na žranicu u Cepína, tak som mohl zomřit hlady! Tož to je také varovani, že jak Cepín slubí žranicu, je třeba to parrazu ověřiť nejlepše u manželky. (už to neplati, bo sa rozvedol)
Sešly sme sa v hospodě a čekaly na Gagiča. Dřystamy o všeckym možnym a Gagič dorazyl.
Už prva slova bola dost nestandartna, bo nam oznamil že mu došla ezemeska od manželky že u nich v baraku hoři. Ale bol v klidu, bo meška v přizemi tak evakuacija je o dost lepša než z WTC v nujorku před čtyřma latama. Že to je stejny děn a možna ICH BIN LADIN zautočil to ho nějak něvzrušovalo. Taky kludny dvumetrovy syneček je ten Gagič, chalupa mu hoři, ale bo on je daleko, tak to neřeši.
Na hokeju to bolo super. Bol som trošku někludny z faktu, že okolo nas su sami fandove z Kladna, ale Cepín sa tvařil že to je genialna teorija, bo kdyby se Slaviji nědařilo, naleptame jim aspoň fans svým fanděnym Slaviji. A bo je genialny tak to domyslel až do konca a pozval eště kamoša z manželku a malym děckem. Tym zaručil že nas něbudu lynčovat fanušci Kladna, bo kdo by sa mlatil so spokojenu rodinku, kdě je mama, tři taty a děcko.
Naštěsti to boli fandi v klidu a i když Slavija vyhrala 5:1 a Duda jim parrazu mlatil hračov, tak to bolo v kludu.
Eště zme došly na jedno po zapase, ja už mal iba maleho pivsona, bo som byl autom a po čtyrech pivach sa lepše jazdi po Praze, ale pět je už moc. Čučeli sme na televizju kdě bežel užasny program - teletext. Aspoň so veděl, že moje Vitkovice remyzovaly s Pardubicama jak Banik z Brnom. Pak to nadčlověk z hospody přepol na basket. Naše baby dostavaly na frak vo finale ME od Rusek, ale bo to bolo finale, tak som si povedal, že super je aj to střibro.
Musel som eště nabrať toho pajtaša co u nas byva u autobusa, bo sa vracal s proviantom z Poličky od skoro tchyně. Doma som už stihol enem poreferovať o hokeju, předložiť listek a odpřisahnut že som bol opravdu na hokeju Oline a šel sa doraziť Ceasarovym salatom zo slaninu. Kukam pak na bednu a něchapem. Naše baby otočily ten mač a su MYSTRYNE EVROPY!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama