Jak se fandi na Baníku, take vzpomínky na minulost

9. srpna 2006 v 11:16 |  Baník
Skoro před rokom sem vypotil tento dřyst v reakcii na film...

NON PLUS ULTRAS, pry o Spartě a Baníku.(o tych rowdies, co robi burdel na futbale.)
Než to začalo tak som zazpominal jake to bylo za komunistu, kdy sem chodil na Bazaly fandit furt, akorat sme neboli Rowdies, ale KOTEL. Pro tych pozdějši narozenych… chodilo se fandiť do kotla, bo tam sa slezla ta nejvěrnější partyja a řvala jak ty dnešny, akurat neměla světlice a rachejtle, zato mohla mit prapory klubu na žerdi a řvat iba v davu a kolektivně, bo hned cajti vytahli fandu z kotla vyvezli ho žigulem či stodvacitku 15 kilometru za hranice Ostravy, směr Polsko. Tam ho vykopali, dokopali a zmizeli. Navrat domu se protahnul dle toho, esli jelo nejake auto, které bylo ochotne zastaviť individuu v modrobilem plašťu s hubou od krve a otlačenou kanadou na ksichte. Kolikrat pak taky fanda došel až nad ranem a bo něbyl teletext, mobil ani nonstopy a internet tak mu doma stara neveřila že byl na futbalu když nězna vysledek a u které roby sa pry ji kurvil až do rana! Na sobotnu šichtu pak nešel bo zaspal, dostal bulku a premie v řiti, stara zas nasrata jak Gross po odhaleni Vika, ale za chvilu už planoval další zapas v hospode, bo všecko se da omluvit, nadrobiť, stara vymenit, ale Baníček je iba jeden!
Kdo chcel byt sučasti kotla, musel mit mundur v klubovych barvach a kupiť pivo Bobešovi, bo ten byl v tych časach hlavny šef kotla.
Tož první bylo zehnat ten mundur. To sa robilo tak, že sa vzal plašť od prodavačky či doktora, a pulka se ustřihla. To se v hrncu obarvilo barvou na latku na modru a zas to pak mama musela sešit (skoro jak Slavia dres,no ni?) Tak vznikl první kus, ten hlavny, bo taky plašť v modrobile barve byl jasny znak člena kotla! Paru ludi mělo eště aj galaty modrobile, také ty od doktora, jak robili tu modru pulku nevim, ja je nesehnal a mama mi jich nechtela ušit, bo pry i tak vypadam jak pošahany. Doma sem zabavil prostěradlo, taku cichu a doprostředka kamoš namaloval znak Baníku. On byl na také vjecy zrucny jak cip a ty znaky maloval aj na ten plašť a vlastne všude, kdě ho napadlo, včetně policajtskych škodovek 120 když zadarmo čuměli na fotbal. Na tu plachtu pak se dala tyčka a šlo se na Bazaly.
Kotel byl za branku, trochu šikmo, bo tam nejaky kokot postavil slup a byly to také betonove schody. Všeci stali na vlastnych nohach, v pazurach vlajky a sborově řvali tak, že by se i Kulinsky naučil mit rad holky nad 15 roku.
Něbyla taka hymna jak dněska, řvalo se vjacej spontalně, ale zopar hitu bolo, to zas jo.
Barvy bílé…. SK SLEZSKA… JEDINĚ BANÍK.. a podobně. Žadne BANÍK PI*O! něbylo!
Aj choregrafia kulhala jak Klaus po tenise, ale bylo to také vjac lidove.
Bobeš něbyl taky talent aby vymyšlal ty cipoviny co nam zavidela cela republika a ani prostředky nebyly také, jak dneska. Tak se vjacej řvalo, bučelo (to sa mohlo, bo žadny negativ v lize nehral) zpívalo sa, proklinalo, vyhrožovalo a chlastalo. Parrazu kdosi přitahnul také ty pasky do pokladni v obchode a to byla komfeta, to sa hodilo a když se to nerozmotalo, tak to aj bolelo, jak to chytnul supeřuv plejer jak šel pro balon v autu, do hlavy. Každy kuřil STARTKY bo žadny START ligu něhral a zapalit si SPARTU bylo na ranu do tlamy!
V kotlu byl chlap s bubnem, buchal do nej jak urvany z řetěza a povzbuzoval.
Do kotla nelezl nikdo, kdo nechtel ist domu zlity pivem, pokypany hořčicu z klobasy a pochlustany.Bobeš hlidal ať tam nelezu děcka a duchodci.
Ani baby moc nechodily, bo kdo by se tam tahal s babu, ktora se furt pta kdo to hraje, proč se piska, kdy to skonči, kolik to je, co to maju na nohach za buty, čemu ho kopl do nohy, čemu sa vali po travě,proč něvolaju sanitku, proč ich je tam tolik, čemu ten može rukama a ten ni, co je to ofsajd, proč ten chlap fuka do pišťalky, čemu sa hadaju, čemu chvilu hažu balony rukama a za lajnu a podobne ciparny.
Supeř fanda byl na druhej straně stadiona, žadne ploty a stejně daleko. Ono k nam moc fandu nejezdilo, bo po zapase pak dostali po tlamě a je to trošku dalej, na koncu republiky i když tehda to byla iba pulka. Rvali sme sa iba s tyma spurnyma, hlavně Spartakovci si jezdili pravidelne pro buchance přes tlamu a zopar idiotu, co přijeli žigulem i propichane gumy.
Ale na zapase sa fandilo a povzbuzovalo jak cip! Lička - tyčka - GÓÓÓL!
Rozhodči byl aj tenkrat černa sviňa, hovado a jiné tituly, vyhrožovalo se inzultaciju, občas se gumy propichaly, autobus supeřa sme pochcali, prostě legraca jak cip!
Po zapase rovnu do hospody v centru kusek od Fenixa a tam se hodnotilo, pilo, blilo, řvalo, chcalo, rvalo, fandilo a zdrhalo přes kuchynu před cajtama.
V tej době se hral na bazalach dobry fotbal, bo byl 2x titul za sebu a pak 2x druhy flek
Tož od roku 1979 do roku 1983 se hralo o špicu a pohary. Pak to šlo z kopca, ale furt se fandilo, bo Baníčku my sme s tebúúúúúúúúú!
Občas se jelo do Poruby, kdě hral mistni hokejovy klub HUTNÍ MONTÁŽE krajsky přebor a tam se šlo eště fandit. Ti synci jak viděli tu navštevu, bo listek stal 2 Kčs tak hrali jak ligove Vítkovice a nějeden zapas otočili v poslednych minutach! Taky rachot tam nikdy neznali a jak tam kotel dorazil, hned se jiskřilo od brusli a všeci hrali o angažma v NHL!
Fšeci řvali HUŤA MUŤA DO TOHO!!!, blili z jedinej tribuny co tam bola do travy, bo tam tenkrat něbola střecha jak dněska a hnali je vykřiky "pust mu krev, naser to do nich, šajbu, bij ich po palach, narvy mu dupu, hraš jak Charlamov, iděš do ligy a tak…"
Poruba pak porazila každeho, ale bo tych zapasu zas tolik kotel neabsolvoval, tak se dostali nahoru až po revoluci, kdy su v první lize a možna časem aj extraligu okusija.
Taka mala vzpominka, ale mila, no ni?
synek
P.S. akurat sem něpochopil u toho filma, ktory moc o fotbalu a Baníku něbyl, (akorat že jich tam dojebali i s autem, ale co čekali??) čemu se divi ten hlavny rowdiesak spartansky, že se dva rowdiesaci z Anglije (tož to byli ultras!) šukaji mezi sebu. Šak Sparta, buzerantu parta a asi to vjedia i v tej Angliji, když jim sem poslali dva chlapy jako tatu a mamu, no ni?
Članek byl u kamoša Cepína, tuheho Slavijaka - http://cegamaruha.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chodite na fotbal? Fandite?

ANO 47.7% (52)
NE 7.3% (8)
NĚKDY 2.8% (3)
NECHODÍM, JSEM PŘECE SPARŤAN! 9.2% (10)
CO TO JE FOTBAL? 5.5% (6)
BANÍK PI*O!!! 27.5% (30)

Komentáře

1 LIVE 1984 LIVE 1984 | 24. srpna 2006 v 23:08 | Reagovat

Zapomel si na Spitara z kotla a Kikyra z Hrabuvky

2 Jebat banik PICO Jebat banik PICO | E-mail | Web | 24. srpna 2006 v 23:57 | Reagovat

Nedaleko od Opavy, jede Baník na slezany

Neznámé mužstvo má, Marianům se podobá,

takovému nikdo tleská, co má jméno SK Jebat baník.Jebat ty černe ostravske svině.Bila opava ligu vyhrava. Banik o zachranu boju a slezsky do čela se vytahujeJeee bat ostravu tu kurvu je ba t ostraaavuuuu!!!!

3 król polski król polski | 8. září 2006 v 15:20 | Reagovat

Ten posledni přispjevek je co? Vykřiky před smrťu nebo co???.  

P.S. ...a taky se řvalo jak došla nehodva dukla:"Bijte pepiki!!!"

4 socan socan | 17. ledna 2007 v 18:44 | Reagovat

sparta praha olé

5 socan socan | 17. ledna 2007 v 18:46 | Reagovat

sparta

6 FCB FCB | 3. února 2008 v 11:58 | Reagovat

Na letenské pláni:

Na letenské pláni

Na Letenské pláni má území své.

AC Sparta Praha kurva je.

Hej vy kurvy vy nás bojte se.

Dneska každý sparťan dostane.

Řeknu ti proč ty tak nenávidíš mě.

Protože mám bílé srdce, modrou krev.

A mým nejmilejším klubem je můj Baníček.

Dej gól, Baník gól.

Dej gól, Baník gól.

7 puplikACS puplikACS | 29. května 2008 v 21:36 | Reagovat

Baniku smrt!!!Konec negramotu v lize,stop baniku!!!Vase bida-nase radost!!!Spartaaaaaaaaaaaaaaaa go go

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama