Oprava kompjutera na fajnějši vykon dle časopisa

16. srpna 2006 v 10:29 | Synek
Zrobim z teho pořadnu mašinu, bo chcem hrať kolofduty II. .....

Minule sem pisal, jak sem po navratu z Bazalu pošteloval fotruv kompjuter. Cela procedura mala předehru jak z pera Šejkspyra, bo s mojim fotrom je to jak s malym děckom. Jak si cosyk umane tak to musi mať aj kdyby mal prodať vlastnu radegastovu ledvinu.
Začalo to už před čtyřma rokama, kdy si foter usmyslal, že chce kompjuter a internet pre každeho. V tu dobu ešče něbyl Kraus v bedně každy večer s lakavu nabidku na internet, v tej dobe ešče reklamama opovrhoval, a internet bol dostupny akurat vytačany. Furt sem posluchal, čemu něma internet a jak by on pak němusel do schranky každe rano pre noviny, bo by ich zrušil a kukal na tom internetu na všecky noviny. Že vytačany internet je drahy, pomaly a cez deň skoro nědostupny, že si ho rano němože vezmuť na hajzel, bo by mu nohy upadly od vahy monitora a na stehnu by mal pruhy od pojezda myši, to nechcel řešit. Tak sem mu slubil, že mu cosyk levneho postavim. Časem mi došlo, že to neni najlepši napad, bo mi pak budě furt volat, čemu tam nefunguje to a čemu ono a že za to možu ja, bo som to cypatě postavil. Nakonec si foter naspořil jakusyk korunu a jamu kupil kompjuter. Na Vanoce raz dostal předplatne časopisa Počitač pre každeho a foter začal eru s windusama. Stejnak sem tam musel co chvilu litat, bo furt mu kdesyk cosyk něšlo, než sa naučil aspoň zakladne ukony, bolo to horši než učit Parubka pokoře. Časopis mu chodil domu, ale foter ho zo zasady nečital, iba si kupil ešče šanon a tam si archivuje všecky čisla. Ho akurat zajimalo to CDčko co tam davaju. Pak stylom pokus/omyl inštaloval všecko, co mu přišlo zaujimave, inštaloval to do všeckych ruznych adresařu a za pol roka mu bol 80gigovy dysk maly. Foter si furt myslel, že jak hodi ikonu z plochy do koša, zbavil sa toho a už to v kompjuteru něma. Na internetě lozil na eroticke stranky a chytal všecky viry co sa potulovaly po siti, aj keď mal všecky možne ochrany zapnute a antivirak aktualyzovany. Parazy sa ho to ptalo, či vi o tym že tam ten vir je, ale bo mu ty možnosti přypadaly podezřele (léčit, do truhly ap.) tak to rušil a něchal tak. Šak až synek dorazy, tak to vymete. Marne moje snahy naučit ho aspoň zakladne postupy. Dycky kyval palu, jako že to chape a pak si to robil po svym, bo je tak zvykly už z doby, kdy sme mali stodvacitku a foter si sice kupil knihu jak to štelovat, ale stejnak si to robil tak, jak byl zvykly ešče z doby, kdy měl po svem fotrovi velorexa a Tatraplan. Ale postupem sa naučil a pomohol mu k temu moj synovec, ktory sam komjuter němal a tak si chodil k dědovi hrat hry. Tež mal tendence to vylepšovat, ale jak sem parazu musel reinstalovat cele windusy, bo mu tam nahral Linux, Mozilu a ine sračky, a tym rozhazal všecky přypojeni a ovladače, zrobil som jim vlastne přihlašeni na meno a zakazal skoro všecky nestandartne operace. Zahesloval sem svoj přistup jako zpravca kompjutra a bolo vyrešene.
Zo začatku som sa ho sanžil naučit hrat NHL bo foter je nahokej vysazeny. Zdalo sa mu to moc komplikovane, bo on si oblubil myš, že tam su iba dva čudle a klavesnica služila iba k napisani hesla. Jak mal ovladať hru čimsyk inym, tak to ho pry něbavi, kdo si ma furt pamatovať čim sa střila, přyhrava, zrychluje a podobne cyparny. Tak hral iba jednoduche hry s myšu a stačilo. Pak synovec našetřyl na vlastny komjuter a začal mu tam nosiť hry od kamarada Skřyvana, ktory ma vypalovačku a u mamy v robotě stahuje cez internet všecko, co sa da. Raz dorym domu a něchapem. Foter v pravej ruke myš, v levej klavesnicu a behapo ni prstama jak Malasek po klaviru. Na monitoru savali hromada mrtvych a foter postupuje s plamenometom bunkrama. Z beden řve palba a pokyny v cizym jazyku, v levym okně popisane kam ma isť a co robit česky a foter..... v ksychtu vyraz jak maršal Malynovskyj a dobyva pevnost! Tož to je progres!
Před dvuma měsacama mu synovec dovalil nove hry a nastal problem jak cyp. Kompjuter to už nězvladal, slaby procesor, slaba grafika. Foter prolystoval archiv časopisa v šanonu a zistil, že je třeba abgrejdovat na vyše vykony. Prolezl všecky svoje karty aj sporožiro a rozhodol sa, že ma překvapi. Našel kdesyk članek jak repasovať kompjuter a vesele sa do teho pustil. Nakupil vše jak mu ten cyp poradil, novu desku, novu kartu, novy procesor, novu vypalovačku a svoj stary rozebral do šrubka a začal stavať novy. Dorazyl som na třy dni do Ostravy, obehnuť uřady a šok ktory som zažil jak som vešel do kvartyra bol děsivy jak z horora od hičkoka. Prvně ma zarazilo ticho, žadna palba, žadné vybuchy... iba ticho. Som si myslel, že je foter na hajzlu a ma přestavku. Vlezu do obyvaka a myslel som, že ma tefi šlak. Foter seděl na kobercu, okolo seba rozhazane všecky sučastky z kompjutera vedla seba sanon s časopisama a on sa snaži narvať kšandu do desky. Pry už to raz aj smontoval, ale bo mu to něnabehlo a navic jak chcel cosyk poštelovať, tak sa mu to samo restartovalo. Zavravoral som ve futrach a poslal fotra do ledničky pre pivo a popelnik. Bo aj cez zakaz kuřeni v obyvaku, to chtělo panaka a cigaro.
Jak som začal analyzovat jeho postupy a nakupy, rosilo sa mi čelo vjac a vjac. Foter mi do teho vykladal, jak mal pocit z teho članku, že to nic neni a že ma překvapi až dojedu domu. Žema ještě krabicu s modemom pre připojeni k internetu cez to ADSL ale ně od Krausa,ale ine firmy, vyhodnějše! Ten cyp v tom članku to fakt popisal jak skladačku z merkura, iba vyněchal take zbytočne dřysty, jako že mu něpojde zapojit stary dysk už z teho duvodu že na tej deske su uplne jine konektory, že sa to tak vobec něrobi a podobne drobnosti. Vlastne pisal kup si desku, kartu procesor, jebni to do stare pixle od stareho kompjutra, jaksy to povytahoval, zas to tam zastrkaj a maš pentyjum jak z NASA.
Prva bola zachrana stareho dyska, hlavne data, bo tam bolo dost archyvnych věci, ktore sa už nedaju zehnať. ešče že ten cyp v tom članku nězačal formatovanim dysku! Což stejnak mal, ale to on vobec neřešil. Něbudu celu anabazu popisovať, poskladať ten stary kompjuter, stahnut ty data, formatovat a ine drobnosti, ktore tam nikdo něnapisal. Eště že aspoň ty komponenty co tam radil kupiť boly nove a dobre. Ale nakoněc to dopadlo fajně, foter šahnul do šrajtofle dokupil eště novy dysk, kisňu a větraky, přikupil novy LCD monitor, bo z teho stareho ho pry pala oči (kecal, chcel 19palcovy aby to mal realnejše)ve štyri hodiny rano som to dostaval a doinstaloval a šel chrapat. Po devatej ma prebudil rachot jak u Verduna a foter s opuchlyma očama a ksychtem z něvyspani kosil u Stalingrada jednoho esesaka za druhym.
Jak male děcko, na to že mu budě za pol rokašedesať sa chova jak malyJarda a odvahu ma semtam jak Vinetu s Janošikom dohromady. Jak sa mama rano doslechla že do teho vrazil cez dvacať tisic, ale ma včil mašinu co utahně všecko, braly ju mory, lapla na řiť v kuchyni, pustila si telenovelu, zapalila Petru a němuvila s nama až do obeda. Nakoněc sa zamyslela, okukla sučastki v pokoju a nakazala mi z teho stareho poskladať dalši kompjuter pro ňu, bo chce v kludu hrať solitar a luštit sudoku.Jak poznala že sa z teho da postaviť eště jiny kompjuter je mi zahadu.
Možna tajně čita ten časopis, co si foter štosuje do šanona.
Vaš Synek
P.S. Foter stejně ma dal předplacenu frontu do schranky, bo stym monitorom sa fakt na hejzel nevleze. ale pry kdybych mu kupil na Vanoce jakysyk stary noutbuk tak ten kabel od ADSL tam pry došahne!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 technek technek | E-mail | 17. srpna 2006 v 0:00 | Reagovat

Tak tohle si trefil hodně dobře :D Super ;-)

2 vokial vokial | 27. srpna 2006 v 10:48 | Reagovat

:DDDD

3 tluwsamdws tluwsamdws | E-mail | Web | 16. června 2009 v 18:26 | Reagovat

vPF7tY  <a href="http://yotvxzngbavu.com/">yotvxzngbavu</a>, [url=http://enmxkpnumryd.com/]enmxkpnumryd[/url], [link=http://wozglmonqadh.com/]wozglmonqadh[/link], http://aycrhqmbdqey.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama