Opravne zkušky na středni škole

11. srpna 2006 v 11:32 | synek |  archliv
Děvucha neščasna prazdniny ma s matematiku.......

Jak už sem pisal v uvodnym dřystu, mam dvje děcka. Děvuchy jak lusk a bo sem se na vychově moc ňenarobil, tak včil sklizam smotanu jak
Krejčiř obviněni.
Jak sem sy bral jejich mamu, tak to byla celkem fajna robka, normalna baba, co to mala v tech devatenacti rokach jaksyk srovnane. bola to era vlady jedne partaje a v Praze tiše senilnel Husak na hrade. Bolo nam fajne ale po revoluciji to šlo z kopca, bo ja začal podnikať a tušil som, že možna buděm aj tym džejarom, a možna aj ropu najděm pod Zarubkem a ona začala blbnuť až sem se raz nasral, zabalil igelitku, vzal volsfagna na lyzyng a něchal ji zařizeny byt aj s všeckym vybavenim a prchnul. Dycky su na to dva, němožem ani po tolika rokach dřystat že všecko je len jeji vina, ale stalo sa. sem flegmatik, tož chuj s tym, jasksyk bolo, jaksyk budě.s potulal som sa po globuse, poznal jine kraje, jine mravy, jine baby.... no klasika.
Teraz vypukla velka valka, bo ta starši je jak by mi z oka vypadla a ma aj moju povahu. Což to moju byvalu sere najvjac a tak po pubertalnych hadkach jak z hičkoka, kdy šestnactileta bojuje svym pohladom na svjet s mamu, ktora sa za tyroky zmenila v kočkodana s ptačim mozkom, to došlo až tak daleko, že mi ju v květnu hodila na hrb s tym, ať si toho debila vezmu do vychovy ja, bo propada na středni škoele s šesti předmětu a takym tempom sa k maturitě nědostane. Ona si zaklada na tym, že ma maturitu na strojarně, což je v jejich očach nejvyše možne zdělani, bo chcela byt zdravotna sestra a komunisti ju pustili iba na strojarnu. Ona na počatku něrozeznala hřebyk od poloosy a všecko to nakoněc zvladla jako dobra pionyrka odchovana taborom v Artěku, a odmaturovala.
Že děvuše dovolila isť na školu kdě nastupila do maturytneho ročnika servirka a kdě mala všecky ty sve kamoše ze dvora, ktore ona neznašala už od jesli ale na nematurytnych dvuletych oborach typu obrabač a jeřabnik - policajt a že na ňu nědohližala a jeji pomoc v učeni bola v tom, že děvucha dostala na cely školsky rok zaracha a ven sa dostala iba když sem dorazil do ostravy. Že taka motivacija by ubila i čivavu s buldočim refleksem Parubka, to temu kočkodanu nědošlo. Děvucha tak občas bulala školu, občas bola drza na učitelky, prostě taka moja kopija.
A tak som zachraňoval co sa dalo, doma sa sňu zavřel, telefony neězvedal, učil sa s ni všecko a našel som pro tu moju děvuchu aj novu školu v Praze od zařy. Podminka bola iba ta, aby něpropadla a mohla jit rovnu do druheho ročnika. Nasadil se všecky paky a vjedomosti do zufaleho finiša. Tož povedlo sa nam to stahnuť až na jeden předmět. Ve fynyšu sme dřely jak Šebrle v destiboju a bo matiyka něbola ani moja silna stranka a toho učeňa bolo dosť, dostala z matyky nědostatečnu a musi na reparaty.
Včil mame prazdniny jak z Timutra a jeho bandy. Božatko něštastne sedi nad matematiku, ma aj učitelku ma a uči sa. Musel som hned na počatku nastaviť taky maly Saigon aby mi něpřerostla cez palu a nasadil tvrdu vychovu po vzoru Lenina s Fidelem. Škoda že už něžije Čaučesku, bo bych možna aj medajlu dostal, keby mu to kdosyk porozpraval.
Děvuška se uči a uči a ešče sem ji sehnal brigadu v picerce aby mala aj jakusyk praksu a zarobila si a ešče poznala co to je robiť rukama/nohama a bez perspektyvy jakehosyk fajneho fleka na Hradě při obsluze Klausa. Možna to je dost tvrde, rano učiť sa, pak do roboty na třy hodiny, znova učiť sa, večer zasek do roboty a po robotě v jedenacť ešče učiť sa. Ale ma to vysledky a aj motyvaciju že za rok možeme ležet misto teho kajsyk u mořa či pojedě s partyju kajsyk sama. Stači jak na to něbude srať cez rok a nědostane se do podobne situacije jak včil.
Teraz už je ve stadiju, kdy počita jakesyk obrazce rovnivc, nerovnic, porodnic, no zlepšeni je velke jak lečba Jagrova maličku. Aj do Ostravy jezdime a jak nas pendolino něnecha v polu u olomuca, nebo rgv ventil v našem renaultu na dalnici u Byteše dorazime do desatej v patek do Ostravy. Pak obyha všecky kamoše z bandy a vidim ju až u odjezda v nedělu po svičkove. Tak raz stihla aj dyskoteku v oblibene Koruně. akurat tam zapijala depresiju a trocha se tam zgrcala. dobra zkušenost, bo už tam nechce ani pachnuť :-)


Tak včil iba dumam nad buducnosti. možem jako otec demograt s lyberarnym přistupom k životu aj vychově zvladnuť dostrkat děvuchu až k maturytě, Mym rodičam sa to u mě povedlo s vypjetim všeckych syl a s přestupom na jinu školu a podobne, o tom nadřystam zase pozdějšie. Vychovavate kdosyk děcko a mimo vlastnu přitelkyňu ešče zvladate aj vychovu pubertalneho fracka? Pisnite reakciu či nazory do komentařu, bo třeba mi pomožete překonat take divoke obdobi.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

robili stě kdysyk či včil reparaty?

ANO - DAL SEM ICH 59.1% (26)
ANO - NEDAL SEM ICH 4.5% (2)
NE 36.4% (16)

Komentáře

1 Kočkodan Kočkodan | 22. května 2008 v 12:09 | Reagovat

Vysvětlení pojmu "kočkodan". Kočkodan je každý člověk, který má svůj názor a stojí si za ním. Nechce se podřizovat, ani ustupovat jiným, vesměs netolerantním, bezohledným a mnohdy i agerivním lidem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama