Nahravka na smeč, nebo tikajuca bomba v ČSSD?

22. září 2006 v 10:54 | Synek z Ostravy
Skandál, který vyvolala informace, že bývalá vláda "fízlovala" nepohodlné osoby, se přesouvá na politickou půdu.
Představitelé ČSSD a ODS včera dál pokračovali ve vzájemném osočování, aniž by předložili jediný důkaz.....

Kdo šel dneska okolo kterekoliv trafiky, viděl jak na ňho hřvu palcove titulky: PAROUBEK - CHCEME DUKAZY, NEBO ODSTUPTE! Slovni samohana mistra intrikařa začala na novo. Dycky jak se povede zblbnut novinaře jakymsyk obviněnim ODS je hned na pořadu dňa tiskovka a rezolutne prohlašeni najvyššiho socdemaka. Aji ODS robi tiskovky a pak to vypada, že než budu senatne volby za nama, pomře polovička běhajucich novinařu na salmonelu či žaludečni vředy z občerstveni u tiskovek. Možno už žadne neni, bo teho je včil každy deň tolik, že stranicke kasy krvacaju jak socialni davky našej menšiny při zplacani uroka u lichvařa, ale pokud ešče furt im tam nabizeji chlbičky a studenu kavu, tak to je o zdravi. Možna proto dala polovina redakce RESPEKTA vypoveď, bo už neni kdo by tam chodil.
Co vlastně rozputalo taku medialnu bombu? Banalna kravia a trocha kostrbata hypoteza o tym, že se tu fizluje či fizlovalo jak za Grossa. Přesny popis co sa tam robilo je asi taky:
Jan Hrbáček, Český rozhlas: Já mám dotaz nejspíš na pana ministra vnitra. Pane ministře, můžete, prosím pěkně, vyvrátit nebo potvrdit tu informaci, že v souvislosti s vyšetřováním úniku tzv. Kubiceho zprávy do médií je mi odposloucháván vaší inspekcí telefon? Chtěl bych se zeptat, jestli o tom máte nějaké informace, popřípadě, chtěl bych se zeptat, jestli proti tomuto podivnému způsobu fízlování nějakým způsobem zasáhnete, protože monitoring kontaktů novinářů mně přijde tedy dost estébácký. Dokládá to paní Vesecká ve své zprávě předchozímu kabinetu, kde naznačuje, že bylo využito i operativní techniky při shromažďování důkazů.

Ivan Langer ministr vnitra a ministr informatiky: Já bych chtěl předeslat, že nepochybně platí, že v demokratickém právním státě jsme si všichni rovni ve svých právech a povinnostech, a platí to jak pro novináře, tak pro ústavní činitele, platí to ale úplně stejně i pro policisty, státní zástupce a soudce. V tomto smyslu budu zastávat, a vždy jsem zastával, jasné stanovisko rovného a stejného metru pro všechny, stejná práva, stejné povinnosti. Pokud existuje relevantní důvod pro to, aby bylo použito při šetření orgánů činných v trestním řízení ustanovení § 88 písmena a, trestního řádu, potom předpokládám, že to tak bylo učiněno na základě konzultace se státním zástupcem, souhlasu státního zástupce, a konečné rozhodnutí nepochybně podléhá soudu, který takovýto návrh může buď zamítnout nebo potvrdit. O tom, že jste vy odposloucháván mojí inspekcí, nevím. Nicméně, platí, že dnešního dne jsem i já obdržel informaci, že v souvislosti s tzv. únikem Kubiceho zprávy může být odposloucháváno zhruba 20 ústavních činitelů a novinářů, že v rámci vyšetřování úniku tzv. Kubiceho zprávy mohou být odposlouchávány také některé prostory, a to prostory v Poslanecké sněmovně, prostory v jiných budovách v Praze, nevylučuji Českého rozhlasu, prostory nevylučuji na ministerstvu vnitra, a nevylučuji také, že soukromé prostory. V tuto chvíli se velmi omlouvám, ale nemohu vám odpovědět na otázku, jestli to je standardní, nebo není standardní, je to velmi čerstvá informace. Musím ji prověřit a pokud v tuto chvíli platí, že vy to víte, a tím pádem to ví všichni.
Radek Bartoníček, zpravodajství iDnes.cz: Pane ministře, já bych se ještě zeptal pana ministra vnitra, pokud jde o to, kde jste tu informaci získal. Vy jste říkal, že jste se to dnes dozvěděl, jestli to bylo spíš od policie, od inspekce, nebo prostě z neoficiálních, řekněme, míst. Děkuji.

Ivan Langer ministr vnitra a ministr informatiky: Já jsem se to dozvěděl z neoficiálních míst, z okruhu novinářů. Předesílám, že zdrojem nebyl pan redaktor Hrbáček, který už asi odešel. A byla to informace, se kterou jsem nehodlal nijak pracovat, protože jsem si ji nemohl ověřit, aniž bych byl podezřelý z toho, že bych zasahoval do vyšetřování a do činnosti orgánů činných v trestním řízení. Dostal-li jsem jasnou otázku od pana redaktora Hrbáčka, tak jsem na ni odpověděl, a v tuto chvíli je to informace veřejná, a tam potom platí to, co jsem vám pověděl. Jediný možný postup, který já vidím, tak je konzultace s ministrem spravedlnosti, a máme-li hrát fér mezi sebou, tak jediný možný závěr vidím zveřejnění přesného seznamu těch odposlouchávaných osob, protože teď už nemá smysl je odposlouchávat, a říci, kdo dal k tomu pokyn, proč dal k tomu pokyn, a jestli to považujeme za normální.

Novinaři vyčitaju Langrovi, že nevolil štastne slova, dalši že mal mlčat a v tichosti vyšetřovat, ověřovat, patrat a teprve pak s takym vysledkem lozit ven. Sem ineho nazoru. Esli to takto nahlas řekl, přibližil se sice na jednu stranu postupu odhaleni spekulacije, ale na druhu stranu... on nema moc možnosti to sam, či přes svuj resort prověřovat. Respektive to by se dostalo k ušiskam Parubka dřive, než by s takym postupem Langer začal. Ty uřady a ministerstva su za tych osem roku prolezle tyma socdemakama jak hliněnku a sotva se da věřit temu, že všecky ty cestičky po hliněnce su už podchycene.
Neskutečna a pološilena reakcija Roka z Německa davala tušit, že tam cosyk v pořadku neni a že Parubka začala znova tlačit bota tam, kde to nejmenej čakal. Si to vemte, Roko v Německu, objima sa s kamošama a včil mu dluhe bidlo Trdlik šepta do laloka o tym, že na Vysočinu jazdi zajezdy k jednemu duchodcu na chalupu, že tam maju asi kukačku v hnizdu. Než dožvyka šnitcl s kartoflama tak už je tu dalši bidlovo tajemstvo, že už tam jazdi aji lidovci a po třetim sachrovi s kavu mu zaskoči v ovaru, bo mu pravě bidlo oznamil, že byl prulom a Langer dřysta o odposlechach. Roko utře papulu a okažitě naťuka na služebnu nokiju ezemesku všeckym novanařum v seznamu, že ten Langer je hnusny lhař a ine silne slova. Tlumočnica zatim překlada vyděšenym hostitelum, čemu Roko měni barvy, odhazuje dutnik v pulce do plastoveho koša a v pazuře drti telefon. Po navratu bidlo obiha všecky zname, maže z telefona čisla na sekuritaky od mobilařu a zjišťuje kdo s tym vyšel a čemu to zrobil, jake to ma dusledky a či už sa cosyk potvrdilo. Parubek zatim svola tiskovku a okamžitě utoči na všecko kolem sebe
"Chci důkazy, že zneužívám pravomoc veřejného činitele. Ať to prokáží, že byl někdo odposloucháván na můj návrh nebo na návrh vlády, protiprávně, nebo pokud to neprokáží, ať se omluví," prohlásil Paroubek na tiskové konferenci ve čtvrtek před polednem."Chceme důkazy, předložte důkazy, nebo odstupte! Pane Topolánku, odstupte! Pane Langře, odstupte! Pane Nečasi, odstupte!" důrazně apeloval Paroubek. "Vy jste řekli tyto závažné věci, které ničí zbytky politické kultury v této zemi," dodal.
Hlavně posledna věta je pikantna! Pokud tady z politicke kultury kdosyk dokazal zrobit honjiště, pak to nebyl Zeman, ale Roko. Inak ty dukazy ke kterym vyzyva asi sotva budu. Tak najivni neni ani dluhe bidlo v jeho tymu. Esli čeka, že kdosyk vytahne papirovu aštverku na ktere bude napisane "chcu odposechy Topola a teho spratka z lidovek, rychle Jura" tak taky papir asi neni. Jeho taky osobně nikdo neobvinil ani v naznaku, tam padlo podezřeni enem v tym smyslu, že to možna vi byvaly ministr, nic vjac. Konečně mužete si to sami cele čitat tu tiskovka ODS odposlechy
Cele to asi vyšumi do zapoměni, bo včil maju novinaři dalšu kauzu a tym je Rokova uražena ješitnost, bo ho kamoš Miloš asi zradil a za jeho zadama si pozyva na chalupu podivne ludi. Parubek už křiči v novinach JA!!! SU TUNA PŘEDSEDA, JA!!! SU TEN NEJLEPŠI! a hned svolal jakusyk partyju najbližšich, kteři v předklonu a na kolenach museli desetkart opakovat JURO, TY SI NAŠ A MY S TEBU DEME! No nehodi se to včil Jurovi moc do kramu, bo mohl dal utočit, nahravku dostal na smeč veliku, ale vlastni vnitrostanicke rozbroje ho asi připravi o dalši utoky na supeřa, bo musi hasit požar ve vlastnych řadach. A bo sme v politicke valce, čekam že to ukonči u tych rebeluv ranou do tyla - vylučenim.
Co se ešče bude dit, sem fakt sam zvjedavy
Vaš Synek
P.S. na sobotu a nedělu tu dam nejtajnejši odposlechy. Autenticke nahravky, ale ani kdyby ma mučili, neprozradim zdroj! Budu jak Fučik! Esli mate dost odvahy, mrknitesem cez vikend, nebudete se stačit divit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 varix varix | 22. září 2006 v 13:35 | Reagovat

Čím dál tím víc musím myslet na přísloví o potrefené huse. Ono snad nakonec bude i něco na té pedofilii, jediný kdo o tom totiž vykřikoval byl náš Jura Já První.

2 Dezolat Dezolat | E-mail | 22. září 2006 v 16:24 | Reagovat

Langr je zmrd.

3 Tarquinius Tarquinius | E-mail | 22. září 2006 v 23:27 | Reagovat

Jyrka o pedofilii vykřikoval tolik, protože to je to jediné, co mu z toho nemůže nikdo dokázat. Proto od toho chce odpoutat pozornost, jakože když je tohle neprůkazné, tak je to celé neprůkazné a smyšlené. Ale už se mu, Jyříkovi I. Nejvyššímu Nejmocnějšímu Nejnadanějšímu a Nejlepšímu začíná bortit půda pod nohama, jen houšť!

4 halali. halali. | E-mail | 25. září 2006 v 10:03 | Reagovat

Jestli je Langr to nebo ono máš možnost napsat(ale slušně vždyť ty jsi čuně nevychovaný!!!).Nazdar-Dezoláte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama