Policajti a nova era pod Langrem......

19. září 2006 v 9:56 | Synek z Ostravy
Nový ministr vnitra Ivan Langer (ODS) dal policejnímu prezidentovi Vladislavu Husákovi čas do konce roku na to, aby zajistil modernizaci 300 policejních služeben. Pokud to nestihne, je Langer připraven policejního šéfa odvolat. Na rekonstrukci jedné služebny přitom ministerstvo vyčlení dva milióny korun.......

Nevim, jak to vnimate vy, ale zatim mam z novych ministru jaksyk dobry pocit. Na rozdil od posledniho obsazovani ministerstev narcisama a mstivyma kreaturama typu Ratha, kdy dochazelo vjac k vyřizovani osobnich uctu, nez systematickej roboty, kdy kamoši dostali v prvym řadu trafiky a zvyšovanim statneho dluhu se řešilo hašeni ohynku, bo teho velkeho ohňa se každy bal, začina konečně doba konkretnich skutku. V tym nevidim populismus, ale normalnu realitu, ktera řve jak cigan na socialke. Po napravnych opatřenich Julinka včil vyrazil do boja aji novy minister Langer.
Neslubuje policajtom nove pastelky a obušky, ale začal od piky. Od mista, kde ten policajt nejvic pracuje a kde, bohužal, čas od času zavita aji normalni smrtelnik a nemusi isť zrovna o Kajinka či Berdycha. Mam s policajtama bohate zažitky, od tych minulych dob, kdy sem tam travil kolikrat několik hodin enem temu, že sem byl kajsyk na blbym mistu a robil take trestne činy jakym bylo isť ven bez prukazky, pit jabčak kajsyk v parku v sedenmnacti, řvat na futbale, chodit na zabavy, byt drzy na přislušnika, či enem temu, že sem byl znama firma a dopušťat se teho nejhoršiho hned po mordu... mit dluhe vlasy, mantl, semišky na nohach a džiny. Jo puberta byla divoka jak jazda po D1. V pozdějšim věku to bylo když mi dvakrat vykradli byt v praze, poškodili auto, vykradli auto a ineradosti života v hlavnim městě. Tak si dovolim tvrdit, že mam bohate zkušenosti a sleduju vyvoj našej policije takych dvacať roku.
Co se za tu dobu změnilo? Skorem nic. Policajti maju nove unifromy a pendreky, už umi aji pozdravit a hlavni rozdil vidim v tym, že aji když chodi ve dvuch tak už to neni enem tym, že jeden umi čitat a druhy pisat. Možna pametate taku tu dobu, kdy vas kontrolovali dva a jeden dycky vzal prukazku a řekl "Franto piš" a diktoval udaje. Ftipu snad ani neubylo. enenm idu vjac s dobu.
No ale vratmě sa k tematu. Langer nařidil modernizovat služebny. Konečně kdosyk přišel s normalnym napadem, bo jak dete na policajty cosyk nahlasit, vyřidit, vysvětlit, nebo ste enem zadrženi, tak si připadate znova jak v roce 1975 Na služebni je jeden či dva odrbane stoly, paru plechovych skřiněk, každa ine velikosti a barvy, jakasyk nepohodlna židla ktera je ovšem pohodlnějša než ta, na ktere sedi policajt, prošlapane linoleum a když mate štěsti, tak policajt sedi za PC šacuju to na model 386 s T602 prve generace (modry podklad, žlty kurzor). Vedla něho jehličkova tiskarna, tež z doby roka 1992 a paru uvadlych kytek s obrazem prezidenta na zdi. To PC je tam enem jedno a pokal idě o novějši typ, tak si ho přinesl policajt z doma. tak mi to jeden povedal, bo na otazku čemu ma celkem slušny komp a tiskne na tiskarni ktera pamatuje přijezd Koženeho z ameriky, mi povedal, že to je jeho komp, bo inač by furt pisal na tym starym konzulu v rohu na stolečku. Možna to kajsyk na kriminalke vypadainač, tam sem zas tolik nebyl, ale normalne služebny, o kterych je řeč, ty su furt stejnak vybavene. Policajti nemaju počitače, nemaju internet a nemaju nic, enem kartoteku a telefon. cokoliv chcete najst či vyhledat, tak nemate šancu a je lepše si to přinest z domova, bo na služebni teho moc nevyřidite.
Aby policija robila efektně a bez zbytečnych zdržovani, aby byla opravdu akčna a rychla, potřebuje modernizaciju od spoda. Nakupem paru rychlych aut a noveho nabytka pro ředitela okresu se teho moc nezměni. Proto vitam iniciativu Langra, bo tam je třeba fakt začať. Nemusi nutně nakupit peršany na podlahy, posledni modni vykřiky typu PDA a podobne hračky, ale funkčni a kvalitni vybaveni. Pro sovju robotu nepotřebuju kompy za štyricet tisic, bo stejnak potřebuju iba textovy word, možna excel a připojeni na siť. Kdyby vyhlasili vyběrove řizeni na jednoduche konfiguracije počitaču pre policiju, pořidi ich v takym množstvu do deseti tisic na kus. Vybavte dopravku co jezdi k buračkama vykradačkam digitalnima foťakama aby nefotili na stre praktiky a nemuseli čekat tyden na fotky, bo nedofotil ešče film, vybavte ich notebookama aby to nevypadalo jak na obrazku
dejte im možnosti jak maju ludi v kdejakej firmě a bude se to projavovat rychlejšim a kvalitnějšim servisem. Chapu, že zabezpečeni sitě a přistupu k internetu aby to jakysyk jouda nezaviroval či to kdosyk nezbořil je nakladne, ale idě to.
Mam pocit, že dvě mega na jednu služebnu je dost dostačujici. Ne všude musi budovat nove podlahy, ale za ty prachy se fakt da vymalovat, dodat jednotny nabytek, nakupit techniku a zařidit, aby to tam bylo utulnějši, bo neni nic horšiho, jak když vystresovani z vykradeneho byta čakate na služebni, tak u topeňa připutany cigan, na druhym koncu chlop s ofačovanu hlavu cely od krve, do teho přivezu ožraleho zgrcaneho bezdomovca a lapnu ho na řiť vedle vas bo preani jedneho z tych zadrženych tam neni aspoň jakasyk mistnost s mřižama aby neseděli přimo se všeckyma, a když už si vas kdosyk všimne a vezme k sepsani protokola, tak to trva tři hodiny, bo na tym konzulu vyskakuju pismenka,došla paska, zaseknul se papir a ine drobnosti, ktere vas tam zdrža.
Poslednu radu bych měl ešče k tej modernizaciji. Policajti samotni. V rozpočtu je bublina po socdemakach jak z žvykačky pedro a tak by se tam isto našlo paru korun aji na doškoleni policajtov. Je sice fajne, že dneska musi policajt mať aspoň maturitu, ale stejnak si tam dyckypřipadam jak na exkursiji ve zvlaštni škole. Hned po nastupe maju všeci jakesyk školeni, tož kurňa proškolte ich z češtiny, obsluhy počitaču, psani na klavesnici, nutite ich chodit aspoň na zakladne kurzy z cuziho jazyka, chovani, kutury obecně a vemte to od tych služebně nejstaršich až po novačky. Kdo na to nebude mať, tak do civila s nim a dbejte na jejich vychovu a vzdělani. robi to každa slušna firma,čemu nazačať u tych nejpotřebnějšich? aby byli schopni rozeznat brambořik od marihuany, otisk buta od otisku psa apodobně.
Inač k čemu im budu nove služeny, vybaveni a modernizacija, jak tam zas budě sedět pologramotny makak, ktery piše dvuma prstama, každe pismeno hlada jak by to viděl prvy raz a robi hrubky jak druhak na zakladce. Nemusi mať stošedesat uderu za minutu a jazykovzdělany jak Palacky, ale aspoň trocha namahy na jejich dovzdělani a samoučeni by tam byt malo. Bez teho sotva budu repektovanym a uznavanym povolanim, jak si musim vytrpět tyto zakladne dovednosti, bez kterych sa už neobidě ani prodavačka.
To všecko byse mao tykat aji městskej policije, ale tam to bude horši, bo tam je to fakt vykvět premiantu z pomocnej.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ali ali | E-mail | 19. září 2006 v 10:11 | Reagovat

Pracuji u PČR, mám VŠ, ještě ideály. Nechcete dělat policejního prezidenta? Držím palce

2 sigi sigi | 19. září 2006 v 10:36 | Reagovat

To snad není pravda! Zrovna včera jsem měl tu čest být na OO PČR. Je to přesné jak švicarske hodinky !!! Starý nábytek, starý psací stroj,lino,...hrůza !

3 pajoun pajoun | 19. září 2006 v 11:03 | Reagovat

To ali: To byl vtip, ze? Mate VŠ a to vam jeste zbyly idealy? A pokud ano, nerozumim tomu ze muzete delat u PCR, leda ze byste byl tak naivni ze si myslite ze vy sam konkretne muzete u PCR neco zmenit...

4 Ivan Ivan | 19. září 2006 v 11:14 | Reagovat

Proč vtip? Já znám dost dobrých policistů s VŠ a vesměs vyšetřovatelů na kriinálce a dělají svou práci dobře. Jen víc takových!

5 ali ali | E-mail | 19. září 2006 v 12:00 | Reagovat

Bohužel - bohudík bych rád něco změnil. I kdyby to mělo být jen slušným chováním k poškozeným.

6 Vlaďka Vlaďka | E-mail | 19. září 2006 v 14:16 | Reagovat

Hezký, zábavný článek, který se vůbec, ale vůbec nezabývá všeobecným nedostatkem financí a šibeničním termínem Langra (dejte blbci funkci...) A vo tom to je!

7 ali ali | E-mail | 19. září 2006 v 16:45 | Reagovat

Předpokládám, že jste volič ČSSD pokud dokážete kritizovat člověka, který je ve funkci několik dní. Za osm let vlády ČSSD se nic nestalo. Buďte objektivní......

8 Ivan Ivan | 19. září 2006 v 17:11 | Reagovat

to "ALI": ale pokud jsem dobře četl, tak na to jsou finance vyčleněné a ten termín mi taky nepříjde divný. Jen ať se snaží, stači když se to vůbec někam pohne už to bude po vládách ČSSD velký pokrok!

9 Ivan Ivan | 19. září 2006 v 17:11 | Reagovat

sorry mělo to být reakce na Vlaďku

10 ali ali | E-mail | 19. září 2006 v 17:29 | Reagovat

Souhlas...

11 Vlaďka Vlaďka | E-mail | 20. září 2006 v 8:40 | Reagovat

Dobrý den, jestli to ještě někdo bude číst: Volila jsem KDU-ČSL. Langr je ve funkci několik dní, ale snad ho už známe několik let, ne? Je jednoduché dávat velkohubé nesplnitelné úkoly a být arogantní. Ale nebudu vám brát víru v jeho dobré úmysly. Husák se bude snažit, ale Langr si na něj stejně něco najde, aby ho vymetl. Nashle.

12 aneta aneta | 20. září 2006 v 13:54 | Reagovat

Policisté se už nemohou dočkat, až se z jejich útulných služebniček stanou skleníky, kde budou jak ve výkladní skříni. Ty staré židle něco vydržely, ale ty nové se budou objednávat stále dokola bo jsou mizerně vyrobené. Čáo

13 Hanys Hanys | E-mail | 22. září 2006 v 13:39 | Reagovat

jsem byvaly fizl, nyni anti-fizl. Tohle je fotka sluzebny v Praze 9 - Letnanech, tam jsem stravil dva roky !!! Mimochodem jsem Ostravak :-)))

14 Synek Synek | E-mail | 22. září 2006 v 16:32 | Reagovat

anti fizl a ostravak? tou to mi pisni do mejla co sa pod tym skryva? Anti-fizl.... znam se s jakymsyk Perskym, ten je vcil anti grazl, ale anti fizl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama