Topolankuv velky den.....posledni???

13. září 2006 v 11:05 | Synek z Ostravy
Jako občan má Mirek Topolánek na mlčení plné právo. Jako vrcholného politika ho ale neschopnost vysvětlit dluhy okolo jeho bývalé firmy VAE diskredituje......

Tak dufam, že dnešnym dněm konči hon na Šakala, či lepe řeknuto, slovy vymitača ďablu Praubka, hon na šibala. Dneska ma byt ta tiskovka a všeci co se o cely problem zajimaji se snad dočkaju aji vysvětleni jak to všecko je. Naposledy se pokusim shrnut fakta dostupna z mediji a budu čakať na tu tiskovku, bo cela nafuknuta afera začina byt otravna, jak dotazniky finančneho uřada.
Mirek Topolanek to bere sand až bohovsky a v kludnym tempu. Neni zrovna komunikativni k temu tematu a po zvyšujicim se tlaku ze strany sedmilhařa a novinařu, chysta na dnešek tiskovku. Tam se pry k temu vyjadři. Čemu tak dluho? Muže za tym byt několik duvodu.
  1. Nema moc čas se včil hrabat v krabicach s dokumentama a hledat co ukaže a co ni.
  2. Nechava zpracovat vlastnu analyzu a napojeni na politicke odpurce s argumentem štvave zvěře
  3. Nechce vypadat jak česky expremier Mao a vletět mezi novinaře nepřipraveny, enem s jakymsyk papirem a všecko hodit na socdemackeho poslanca, že za tym všeckym je on a jeho soldateska. připravuje si smylsluplne vyjadřeni a bude mit všecky podklady sebu, otevře složku a ukaže všeckym co po nim budu chtit. Poučeny Grossovym syndromem nenecha se zatahnut do valky a nehleda ani jakehosyk stryka Vika, co to všecko vysvětlis igelitku v pazuře.
Dufam, že ten třeti bod je nejbližši temu, co nas čeka.
Že je to uměla bublina nafuknuta špičkama ČSSD je včilek už jasne. Na jednu stranu jistě uvědoměly čin, upozornit občany na to, kdo se dostal do čela vlady a vyhral volby. Z druheho pohladu je až neskutečne to, že si tu jakysyk poslanec a byvaly premijer nechava vypracovavat analyzu, filcuje svojho konkurenta a vytahne do boja, sotva se zjisti, že policija už ten připad začala vyšetřovat. Sam temu pomohl bo jedno z dvuch udani šlo od jeho ludi - Přibyl. Ve svej horlivosti ani nečaka na to, esli bude vubec Topolanek podezřelym, bo po včerajšim prohlašeni mluvči policije aji samotneho Topolanka, oficialně ho ešče nikdo nekontaktoval ani neinformoval o tym, že bude předvolany. Policija to vysvětluje logickym argumentem, že vyšetřovany muže byt kdokolvěk aniž by o tym věděl. Zkratka policija šetři ty udani a vyšetřuje. Tečka - finito. Na tyto fakta reaguje zmateny Parubek zveřejněnim jakesyk analyzy a vyřvava na plnu držku cosyk o tym, že mame v čele podvodnika a ať okamžitě zaplati, či odstupi. Kdyby to bylo tak jednoduche, tak by už davno zaplatil, no ni? Tu vubec nejde o penize a dluh po jeho byvale firmě, ten je koneckoncu v rukach věřitela, kterym je sukroma firma a ne stat či město. Parubek řeši to, jak k temu dluhu došlo a co za tym stalo a esli se Topolanek nedopustil uvěroveho podvoda. No z takeho obviněni by ho, dle dostupnych informaciji, vysekal asi aji nedouk Gross. Mi vic vadi, že sy jakysyk poslanec nechavypracovat analyzu, tu zveřejni, kohosyk obvini, pomluvi, provedevlastni zavěry a ve veřejnem tribunalu ho hned aji odsudi. Z jakych materialu vychaza? Fakt je to tu tak jednoduche nezučastněnym nahližat do spisa, prochazet agendu a historiju jednoho uvěra a čitat všecko, co s tym suvisi? Bez ohladu na pokračujici vyšetřovani tyto fakta jaksyk zpracovat, vyhodnotit a předhodit narodu? Fakt?? Neni v tom cosyk zhnileho? Pokud je totok normalne, tak se tu začinam bat. Chapu, že se u nas občas novinař dostane k zajimavym informacijim, že ma třeba jakesyk kontakty a občas vytahne aji cosyk, co se mělo skovat. Od teho su tady, ale žadny normalny novinař, aji kdyby měl celyspis a tym pravniku v čele se Sokolem, tak nemuže z teho zrobit zavěry, teho dotyčneho sam odsudit a malem lynčovat na staromaku. Zveřejni to a tlači na teho fiškusa aby se k temu vyjadřil. Parubek ni. Ovlivněny ešče z dob sveho pusobeni v RaJu sam všecko analyzuje a vyřkne ortel. No nechtěl bych pod nim v minulosti robit.
Z cele kauzy je jakasyk kličkovana, bo v prvnim razu šlo o prodej akciji. Pak se ukazalo, že na tym nebude asi nic važneho k šetřeni, bo to v minulosti už parurazu robili a pokud věřitel a tym nebyla už ani banka, ani magistrat, akcije odblokoval a v podstatě suhlasil s predajom časti tychto akciji, tak je to v prve řadě jeho věc a jeho problem. firma VAE funguje dal, ma jakysyk splatkovy kalendař a asi zbytek dluha z uvěra splaca. Dokonce navyšila aji zakladni kapital, jak se da dohledat na internetu. Tečka.
Jak to s tyma akcijema nevyšlo, vytahla se jakasyk směnka, kteru měl podepsat aji Topolanek a udajně měl aji ručit svym majetkem. Tady citujme s tisku:Jasné nejsou už okolnosti, za jakých si společnost VAE v roce 1999 peníze od První městské banky půjčila. Ručili majitelé VAE jen svými akciemi, nebo Topolánek podepsal i směnku, ve které se zavazoval ručit za úvěr i svým osobním majetkem? O směnce se píše například v analýze, kterou před volbami zpracoval pro ČSSD bývalý vicepremiér pro ekonomiku Jiří Havel. Ten včera analýzu představil a na otázku, jestli se premiér podle něj dopustil podvodu, odpověděl "pravděpodobně ano".
No ešče pro dokrelseni jedna zprava:Bývalý vicepremiér pro ekonomiku Jiří Havel (ČSSD) včera prohlásil, že se banka chovala velmi podivně, když úvěr nevymáhala. Topolánek by totiž dluh jistě zaplatil, aby si nepokazil pověst. "Politik je ideální dlužník," poznamenal Havel, podle jehož analýzy se Topolánek dopustil úvěrového podvodu.
Dluh po Topolánkovi následně nevymáhal ani pražský magistrát, na nějž problémové úvěry První městské banky - včetně dluhu VAE - přešly. "Uspokojení pohledávky by bylo možné vymáhat zdlouhavou soudní cestou na zástavcích, kteří jsou zároveň rukojmími směnky," píše se v doporučení, které měli na stole radní z ODS a ČSSD. Dali přednost zájemci, který se o šestnáctimilionovou pohledávku za VAE sám přihlásil. Neznámá firma BB Cash nabídla pět a půl miliónů korun.
Radní pohledávku bez výběrového řízení okamžitě odprodali.
No a kdopak tam o všem měl přehled?... bingo JURA!Jak uvedla Česká televize, vyplývá to především ze dvou dokumentů z roku 2002. Jiří Paroubek totiž od ledna 1999 do února 2002 seděl na místě předsedy dozorčí rady První městské banky (PMB). Tedy působil v bance ve stejné době, kdy Topolánkova společnost VAE dostala od této banky úvěr. Navíc Paroubek pracoval na magistrátu jako ekonomický náměstek, a měl tedy o všem vědět. A co zrobila banka pod Jurovym dohledem?Město se proto rozhodlo dluh prodat a získat tak alespoň něco. Skoro šestnáctimilionovou pohledávku magistrát nakonec prodal firmě BB Cash, která za něj zaplatila jen 5,5 milionu, a Praha tak vlastně přišla o 10 milionů. Magistrát ovšem ztrátovou operaci vždy hájil a nikomu včetně ekonomického náměstka Paroubka ji nevyčítal. "Prodejem za nižší cenu ztráta nevznikla, protože nás zajímala cena za všechny prodané pohledávky z První městské banky dohromady. Teoreticky jsme mohli vymáhat od VAE celých šestnáct milionů, ale rada města tehdy usoudila, že prodej za 5,5 milionů je odpovídající," řekla před dvěma lety zástupkyně ředitele magistrátu Zdena Javornická.
Konec cele bubliny.
Byt na mistě Toplanka, podam vysvětleni všeckym jednym prohlašenim. Společnost v kterej sem pusobil a kteru sem založil, byla ziskova a časem transformovana na a.s. Vzala si uvěr u banky a po krachu podnikatelskeho zaměra, se snažila dohodnut s bankou splatkovy kalendař na zhruba čtvrtinovy zbytek uvěra. Banka na tuto nabidku nepřistupila a rozhodla se pohledavku prodat. Po predaji se novy věřitel s firmu VAE dohodnul na postupnem splaceni, ktere asi probiha do včil. Bo sem stupal v politice, z firmysem vystupil a po odblokovani akciji sem z rodinnych duvodu svuj podil ve firmě predal. V době predaja byla už situacija s dluhem vyřešena, proto věřitel s odpredajem suhlasil. Pokud přesto všecko vznika dojem, že v tom bylo cosyk nekaleho, mame od teho tuna policiju aby to prošetřila. Upozorňuju všeckych, včetně generalniho tajemnika UV ČSSD že dosud nesem oficialně učastnikem ani objektem vyšetřovani a bo se nechci dostat do podezřeni z ovlivňovani vyštřovani udani, nebudu vic o tym mluvit na veřejnosti. Na rozdil od poslanca Parubka se nehodlam jakykoliv zpusobem plest policiji do jejich prace. Pro dukazy tady mam sebu složky ze všeckyma smluvama a celu historiji udajneho podvodu. Je kdispozici organum vyšetřujicim toto udani, pokud ich ešče budu zajimat, bo to všecko už asi viděli z minulych prověřovani. Zaroveň bych podal trestni oznameni na Parubka, bo:Šéf sociálních demokratů Mirka Topolánka sice opakovaně obvinil z dluhů, již v minulosti ale právníci upozornili na to, že by Jiří Paroubek neměl o těchto věcech vůbec mluvit. A to především proto, že byl předsedou dozorčí rady První městské banky, která společnosti VAE půjčila. "Osoby, které jsou nebo byly k bance vázány pracovním nebo jiným vztahem, jsou povinny zachovat bankovní tajemství i poté, co z banky odejdou," vysvětlila například před nedávnem právnička Dagmar Raupachová. Konec, děkujem vam za pozornosť, tam v rohu je tac s chlebičkama a pišingrama, vemte Jurovi okoštovat a že ho zdravim.
Jako Lajka a nepravnika mě ovšem zaraži uplně ina věc na celej kauze. Z tych dostupnych informaciji vyplyva, viz vyšej, že banka se rozhodla za učasti aji poslanca Parubka pohledavku prodat, bo nepřistupila na splatkovy kalendař. K temu je vedlo cosyk, co neni tak podstatne, ale pokud takto banka postupuje, tak běžně iba v situaciji, kdy vi, že ten dluh asi splaceny nebude ani v novych splatkach a ma obavu o svoje penize. Tak se tvaři aji to rozhodnuti tejto banky. Pak bych se ale jako novinař hlasitě pital Parubka - čemu BANKA NEUPLATNILA RUČENI SMĚNKU? To je přece v dnešni době jedna z nejlapšich možnosti ochrany! Dobra, uvěr nesplacate, požadujeme okamžitu uhradu celeho dluha. Nemate na ňu? Přistupime k ručitelskemu zavazku, směnku dame k vymoženi sudu, ten je velice rychly, bo na podepsane směnce neni co řešit, po nezaplaceni platebniho rozhodnuti, ktere sudy dneska vystavi v řadech tydnu, nastupuje exekuce majetku všech na směnce podepsanych. Na podobnu otazku, či nevidi jura jakesyk pochybeni na straně banky řekl:Paroubek na otázku, zda vidí též trestní zodpovědnost u lidí v orgánech banky, případně u vedení města Prahy, uvedl: "To je obracení pozornosti od pana Topolánka na někoho úplně jiného." Paroubek dříve působil jako ekonomický náměstek primátora metropole, kde už léta vládne ODS a ČSSD.
Bomba, tak na jednu stranu honi zloděja a sam ma v tym všeckym masla na pale vjac, jak svych vlasu.
No sem zvědavy s čim Topolanek dneska vyrukuje.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neznám neznám | 13. září 2006 v 11:37 | Reagovat

Takové blbce jako je synek velice potřebujeme.Je to pro náš systém a způsoby politiků přímo luxusní chachar.

2 MB MB | 13. září 2006 v 11:56 | Reagovat

Ty blbečku z Ostravy nejsi, protože v Ostravě se takoví zapřísahlí modří ptáci vůbec nevyskytují.  V Ostravě bydlím taky a nepotřebuji se předvádět lokální mluvou, protože mluvím česky.Tvoje modré srdce není schopné pochopit, že krást může i ODSák. Koneckonců můžeme na tuto aféru zapomenout, ale pro příště  potom pokrytecky nevykřikuj ,až bude mít aféru někdo jiný a bude taky novináře odkazovat na chlebíčky. Topolánek je mrtvý muž a rádi ho jeho kolegové v ODS odstřelí. Jeho směnky krouží po Ostravě už 3 roky a vím kdo je nyní vlastní. Ty nevíš nic a o to více máš jasno. Už když ho zvolili tak se vědělo , že se toto na něho vytáhne.

3 Synek Synek | 13. září 2006 v 12:31 | Reagovat

jak se nam tu socky sletavaju... tak smenky koluji Ostravu? a ty vis kdo ich vlastni?... hmm to asi někdo na Zarubku, ni? Nebo si z Dubiny?

4 Ivan Ivan | 13. září 2006 v 12:32 | Reagovat

Náhodou dobrý! Jen to KSČSSD těžce ponese až to splaskne. A s takovych idiotu si Synku nic nedělej... piš dal

5 Vašek Vašek | 14. září 2006 v 15:32 | Reagovat

Synku, nic si nedělej z oranžových ojetých embeček. Je to fajne!

6 BigDad BigDad | 16. září 2006 v 22:13 | Reagovat

MB skuhrá, tož, přijde mi to jako kdysi 1000 MB, tisícka malejch bolsetí. Pamatujete? Ovšem, ten přispívatel v češtině (MB), to je holt vůl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama