Tyden do duvěry.... statni kasa pre vyvolenych

27. září 2006 v 10:08 | Synek z Ostravy
Menšinová vláda ODS požádá o důvěru v Poslanecké sněmovně v úterý 3. října. Vládnout chce devět měsíců, do května......
Zeptejte se šéfa úřadu vlády, říká Jiří Paroubek na většinu otázek o spolupráci s advokáty Janstou a Topinkou......

Tak se nam bliži deň, kdy naši poslanci rozhodnu o byti či nebyti Topolankovej vlady. Včil sme my voliči tak trocha v rukach osudu, bo esli vlada duvěru neziska, což by asi moc nepřekvapilo, tak sa vracame na počatek a zas tu bude vesela atmosfera. Budeme svědkami teho, jak nam Roko naroste a začne utočit a vyřvavať směrem k hradu, že včil je na řadě ON spasitel a politik s vizu a komunistama za prdelu. Do už tak hustej atmošky před volbama se nam ešče vrati samozvoleny užzasanevyhral Parubek a mame se na co těšit. Ludi otravenych politiku přibude a senatne volby možu mať učast jak Slavija fandu v Sazka areně. sem furt najivni optimista a věřim, že tu duvěru nakonec vlada dostane. Bo inač nas čaka doba nestability a předčasne volby sa rozplynu.
Vratime se o paru roku dozadu, kdy zas jeden vyvoleny a neuspěšny politik, včilek poslanec, bude za naše prachy davat kšefty na svoj main kampf, svym kamošam a necha si platit svoje spory s každym, kdo mu neuhne z cesty.
Zas musi mať husu kožu jak pralinky, bo zas jakysyk novinař vyštrachal, že si Jura přes svoje kamoše z řad pravniku, platil aji svoje sukrome spory, ale bo ON BYL V TEJ DOBĚ PREMIJER, tak to platili všeci, co odvazaju daně. Jura spojeni zatlukal a zatlukal, ten naš čestny Mirek Dušin byl dluho jak Fučik a nechcel isť s pravdu ven:
Bývalý premiér Jiří Paroubek dlouho odmítal sdělit okolnosti, za kterých pro kabinet pracovala advokátní kancelář Miroslava Jansty.
A to i přesto, že policie prošetřovala (a stále prošetřuje) okolnosti, za jakých kancelář dostala v září 2005 stodevatenáctimilionovou provizi od ČSOB za pomoc při uzavírání exkluzivní smlouvy se státním podnikem Česká pošta. A že zástupce Janstovy kanceláře jen o pár týdnů později chodil na schůzky, na kterých z Paroubkova pověření hájil zájmy státu právě proti ČSOB.
Jiří Paroubek velmi dlouho tvrdil, že Jansta je jen jeho přítel, se kterým občas něco konzultuje. Ze smluv úřadu vlády s advokátní kanceláří Jansta, Kostka a spol., které mají LN k dispozici, přitom vyplývá, že kancelář od června 2005 do března 2006 pracovala na různých konkrétních případech a vyinkasovala zhruba půl milionu korun.
Jenže vůbec poprvé Paroubek nějaký smluvní vztah s Janstou připustil až v polovině letošního dubna při interpelacích ve sněmovně, když přiznal, že "tu a tam dostali nějakou zakázku".
A co na to včil Jura?
"Asi jste se mě neptali. Zeptejte se šéfa úřadu vlády," reagoval včera Paroubek na dotaz, proč to neřekl už tehdy otevřeně.
Tož tu a tam dostali jakusyk bezvyznamnu zakazku. Tym to Roko považoval za vyřizene a komu sa to nelibi.... No všeci sa neboja a tak patrali dalej:
Úřad vlády si za premiérování Jiřího Paroubka platil služby dvou elitních českých právníků - Miroslava Jansty a Petra Topinky. Z jejich smluv s úřadem vlády, které mají LN k dispozici, ovšem plyne, že část jejich úkolů s agendou vlády přímo nesouvisela.
Některé případy zmiňovaných právníků mají naopak silný vztah k sociální demokracii nebo k expremiérovi Paroubkovi osobně.
I za tyto úkony ovšem právníkům platil stát a oba muži rozhodně zkrátka nepřišli. Stát jim za jejich služby dal celkem přes 900 tisíc korun.
Najatí advokáti tak za státní peníze například řešili aféru okolo zveřejnění čísla Paroubkova mobilu nebo to, že Večerník Praha kritizoval vzezření premiérského páru. Pro Paroubka také zjišťovali informace o "nepříteli státu" Tomáši Pitrovi nebo o "kakaové aféře" exšéfa poslaneckého klubu ČSSD Krause.
Bombovni je Jurova vymluva čemu platil stat pravniky v jeho sporu s bulvarem:Nejkřiklavěji působí Paroubkův spor s deníkem Šíp, který ještě jako Večerník Praha otiskl fotografie Paroubka s jeho ženou Zuzanou a snímky doprovázel urážlivým popiskem. Paroubek si to nenechal líbit a obrátil se na soud. Za advokáta si zvolil právě Topinku, který podle své smlouvy s úřadem vlády případu věnoval přes deset hodin. Za každou hodinu přitom Topinka inkasoval 2975 korun a spor nakonec Paroubkovi u soudu vyhrál.
Paroubek na svém postupu nic špatného nevidí. "Pokud bych nebyl předsedou vlády, tak by si mě asi Šíp nevšímal. Takže nevím, proč bych to měl řešit jako osobní spor," hájí se expremiér.
A kdo že je tym vyvolenym pravnickym esem? Jeden by čakal, že strana jednoho muža a jednoho nazora, využije tak renomovaneho pravnika z vlastnych řad, jakym je Standa Grossu, ale kdeže. teho možna šetřija na větši kauzy, bo tu přeca idě enem o prkotiny. Na tyto problemy maju pana Janstu. To je přesně člověk hoden ČSSD:
Čtyřiačtyřicetiletý právník Miroslav Jansta má politiku rád. Už jako student práv šéfoval v Praze fakultnímu výboru SSM, později vstoupil do KSČ a dotáhl to až na federálního poslance. Později převlékl dres a vstoupil do ČSSD, v níž to dotáhl ještě dál.Žádnou významnou funkci ve straně sice nezastává, ale disponuje obrovským neformálním vlivem. Už v 90. letech pomáhal straně krýt několikamilionovou půjčku, která málem stála život jeho společníka z firmy TIA, jejímž prostřednictvím peníze proudily.Jansta je také blízkým přítelem Stanislava Grosse či ministra Jana Mládka a teď i poradcem premiéra Jiřího Paroubka. Mezi jeho přátele a obchodní partnery patří také Oldřich Lichtenberg, který řídí kreativní část letošní předvolební kampaně ČSSD. S Lichtenbergovou manželkou Kateřinou spoluvlastní i restauraci v Průhonicích u Prahy, kterou si velmi oblíbila Grossova manželka Šárka. Ostatně byla to právě Grossová, kdo Janstovu rodinu naučil kupovat čisticí přípravky a kosmetiku značky Amway.
Kruh sa uzavira, malu domu hraju aji u Parubka a i když ten razantně vystupuje proti všeckym tym levotam a furt vyřvava jak on všecko očisti a vyčisti, tak pravda je trocha inači.
Ludi, fakt chcete toto mať v čele republiky? Fakt chcete, vy co robite a daně platite, přispivat na spory předsedy s medijama? Včil už neovlivnime asi moc volu poslancu o duvěře vladě, ale esli chceme rozetnuť ten bludny kruh, mal by Topolanek tu duvěru ziskat a dovest republiku k předčasnym volbam. Tam bude dost šanci, a to mame už za paru dňu v sentkach, dat jasny signal, či chceme vladu takovych Parubku, či inu. Bo ani jak Topolanek duvěru nedostane a nedejbože Parubek ja, tak zas to bude enem o kolisani a balancovani na jednym či dvuch hlasach. Proto předčasne volby. Ať tu je jeden viťaz a ma silnejši mandat, než uplacenych 101 hlasu.
Vaš Synek
P.S. zajtra tu najdete k statnimu svatku pekny rozbor a dost materialu o Rokovi. Pochopite čemu je taky, aky je. Přidtě mrknut, nebudete lutovat
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 varix varix | 27. září 2006 v 11:17 | Reagovat

LN Smlouvy úřadu vlády s advokáty Petrem Topinkou a Miloslavem Janstou ukazují, že některé případy, za které je stát platil, se týkají vás osobně. Například článek ve Večerníku Praha, který zesměšňuje vzhled vaší ženy. Je to podle vás v pořádku?

Podívejte, pokud bych nebyl předsedou vlády, tak by si mě asi Šíp nevšímal. Takže nevím, proč bych to měl řešit jako osobní spor. A moje manželka je manželkou předsedy vlády.

LN Transparency international tvrdí, že jste měl použít své vlastní peníze. Proč jste to neudělal?

A proč bych to dělal, když jsem předseda vlády.

Je třeba tohle komentovat?

2 halali. halali. | E-mail | 27. září 2006 v 22:22 | Reagovat

Ne to by neřek němej ani kdydy mu hubu roztrh.

3 MIREK MIREK | 10. října 2006 v 20:32 | Reagovat

jISTĚ - NEJLEPŠÍ BUDE DÁT SE OPĚT JEDINOU SPRÁVNOU CESTOU POD VEDENÍM ODS, NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK.NEBOT JEDINE ODS......NEBYLO TO TU UŽ JEDNOU????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama