Demise vlady, kdo bude dalsi???

11. října 2006 v 10:12 | Synek z Ostravy
Prezident Václav Klaus naznačil, že nepověří lídra ČSSD Jiřího Paroubka sestavováním vlády, údajně kvůli tomu, že se chce opřít o hlasy komunistů. Klaus to už v minulosti odmítal a v úterý to znovu připomněl....

Tak to včil bude zajimave. Topolanek popoludni poda demisu a bude jaksyk podivne vladnut do voleb a poveřeni kohosyk, možna aji znova ho, k druhemu pokusu. Včera sem si z teho robil srandu a večerom ma to rychle přešlo:Policie zatkla tříčlennou skupinu podezřelou z podvodů při čerpání peněz z fondů EU a státního rozpočtu. Televize Nova uvedla, že mezi zadrženými je i bývalý šéf kabinetů premiérů Grosse a Paroubka Zdeněk Doležel. Spolu s ním byl dnes zatčen další komunální politik ČSSD - starosta Budišova Ladislav Péťa a státní úředník z ministerstva zemědělství Miloslav Řehulka.
Do teho včera včera cely den bylo slyšet rykot Parubka že: ČSSD trvá na právu druhého vítěze voleb mít druhý pokus o sestavení vlády. Jako kandidát se nabízí šéf soc. dem. Jiří Paroubek. Pro koho se prezident Václav Klaus rozhodne, je však ve hvězdách.
A večer taka rana! Strana také neobvykle rychle zareagovala na samotné zveřejnění aféry: jen několik desítek minut poté, co Aktuálně.cz v úterý v 19:32 zveřejnil obsáhlý popis kauzy, ČSSD vydala prohlášení, v němž se výslovně omluvila za činy připisované třem zatčeným, a od celé věci se distancovala. Vedení České strany sociálně demokratické je zděšeno odhaleními, která učinila v posledních hodinách Policie České republiky v souvislosti s případy korupce při přidělování peněz z různých dotačních fondů. Zjištění, že do těchto naprosto nepřijatelných praktik jsou zapleteni členové ČSSD, je pro nás obrovským zklamáním. I když jde o selhání jednotlivců, ČSSD se omlouvá všem občanům České republiky za chování těchto lidí a naprosto se od něj distancuje.
Přide vam to normalne? Na jednu stranu obviňuju každeho z všeckeho a na druhu stranu ešče ani netuši o čim je řeč a už vynašaju sudy a rezolucije jak v procesach s Horakovou. A aby to demograticky dolozili, tak jejich prohlašeni konči slovy:
Věříme, že takto razantně s uplatněním principu presumpce viny budou postupovat i jiné politické strany, dostanou-li se jejich členové do podobné situace (tedy bude-li u nich podezření ze závažné trestné činnosti). Zatím tomu tak nebylo.
Uchvatne, jeden by malem zamačknul slzu a pobečel si s Juru nad zkaženosti světa a ojedinělym selhanim kovaneho socdemaka. Škoda že tyto ostre dřysty platija enem pre nepohodlnych a odvařenych, bo inač by přeca Jura už davno nebyl členem ČSSD bo co tu pišu už dost dluho, on ma Jura na hlavě dost masla a aji když neni obviněny, tak dost zavažnych trestnych činu ma na hrbu sam. Teda ve fazi podezřeni, viz Kubiceho pamflet. A u tycg třech šibalu je to všecko zatim enem ve stadiu vyšetřovani, aji když už dost razantnym zpusobem.
Bo Jura kdysi aji teho Doležela obhajoval, pametate?
  • Bývalý šéf kabinetu Stanislava Grosse, kterého později "zdědil" coby premiér i Jiří Paroubek.
  • Ten nakonec Doležala na hodinu propustil poté, co Nova získala videonahrávku, na níž si Doležal říká o "pět na stole v českých".
  • Paroubek se přesto Doležela zastal. Když je policie začala v této kauze stíhat, řekl ministerský předseda ČTK: "Doležel je nyní v mých očích jenom člověkem, který je stíhán. Já mu přeji, aby mu to dopadlo, tento špatný vtip, o který se pokusil, tak, aby to tak bral i případný soud, pokud se k němu ta věc dostane."
Jo jo Jurovi včil bude pořadne horko, bo taky Doležel, to je hotova studnica informaciji o tym, jak to chodi v ČSSD ne enem za dob Grossa. Navic se mu sype pod pazurama aji ta spolupraca s komančama, bo aji oni, pod tlakem pruzkumu a ludi v ulicach, už je pre uřednicku vladu a hlavně předčasne volby.
Roko všecko vsadil na jednu kartu a ma pocit, že je velkym strategem, bo ani jeho kamoši pry nevedja kdo je tym Jidašem, co zvedne pazuru pre jeho kabinet:
Sociální demokraté nepodpoří vznik úřednické vlády, pokud Paroubek sežene 101. hlas ve sněmovně. Má tento hlas k dispozici?
Přestože tři lidovečtí poslanci (Miroslav Kalousek, Libor Ambrozek a Ladislav Šustr) nezvedli ruce pro Topolánkovu vládu, nepodpořili by ani vládu Jiřího Paroubka. Minulý týden totiž podepsali - stejně jako další lidovečtí poslanci - prohlášení, ve kterém se zavazují nehlasovat pro žádnou vládu podpořenou komunistickými hlasy. "Myslím, že Jiří Paroubek blufuje, hlas nemá," řekl Aktuálně.cz také předseda zelených Martin Bursík. Paroubek však řekl, že může o většinové podpoře sněmovny přesvědčit prezidenta. Kolem 101. hlasu se Paroubek a sociální demokraté snaží rozehrát napínavou hru. Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach pro dnešní MFD řekl, že o 101. hlasu pro vládu své strany neví. Současně ale řekl, že předseda ČSSD Jiří Paroubek může mít takovou většinu domluvenou, ale svým stranickým kolegům o tom nechce nic říci, takže nejsou informováni. Důvodem je obava z úniku informací, soudí Škromach.
Tak včil je to na prezidentovi. Že kohosyk pověři až po senatnych volbach je jasne, že to asi nebude Parubek, to už je skoro tež jasne. Včil bude enem na poslancach, esli Juru zradi a daju hlas uřednickej vladě, či zablokuju druhu šancu a po rošadě v parlamentu s odvolanim a menovanim Vlčka bez podminky a pak prosazeni svojej vlady což by mu mohlo vyjit, bo poslanci sa budu bat rozehnani.
Tak sem sam zvědavy jak Mičurin ve skleniku, jak to tu dopadne.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama