Jura Parubku.... fakt vděčne tema

1. října 2006 v 5:55 | Synek z Ostravy
Už to tak vypada, jak bych cely blog věnoval enem politice a hlavně Parubkovi. Tak to vite...... Hitlerovi se ze začatku taky moc nikdo nevěnoval a kam to synek dotahnul. A jak je tu furt tolik zaslepenych volu a voliču ČSSD tak je třeba neustale připominat, kdo že se nam tuna roztahuje.

Tak pre začatek trocha tej hystorije.....
ODS si naivně myslela, že když bude varovat občany před vládnutím naší ČSSD s komunisty, tak tím voliče odradí od ČSSD. To je ale velký omyl. ČSSD s komunisty vládne na moha úrvních už dnes a vůbec nikoho to nevzrušuje.
Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi dobře žilo (SatGuru.cz)
Výpovědi svědků ze socialistických pracovních táborů (Svornost, Jáchymov, Mariánská)
"Nezklamu", slíbil Filip StB (iDnes.cz)
Zeman stmelil rozdrobenou ČSSD, ale již nedokázal sjednotit jednotlivé frakce, které uvnitř ČSSD vedly bratrovražený boj o lukrativní pozice. To se také stalo Zemanovi osudné při volbě pezidenta, kdy mu vrazila Grossova frakce nůž do zad a Zemanovi nezbylo než stáhnout ocas a uklidit se na Vysočinu.
Špidlovi nerozuměl nikdo. A Špidla nerozuměl nikomu. Dokonce ani lobbisti nevděděli, co od Špidly můžou čekat. Když se ukázalo, že je Špidla jako premiér zcela nepoužitelný, byl odsunut do Bruselu. Tohle odsunutí do lepší trafiky se v budoucnu osvědčilo i u Tvrdíka(ČSA letí k zemi - FinExpert.cz, Potopil Tvrdík ČSA? - FinExpert.cz) a spousty dalších.
Standa Gross se nepoučil z předešlých afér a když Mladá fronta vypočítala, že si na svůj byt nemohl vydělat poslaneckým platem a má tudíž i nelegální vedlejší příjmy, přišel s vysvělením svého bohatého strýčka. Nic naivnějšího si snad ani nemohl vymyslet. Škoda, že se nepoučil z kauzy Kavana, který si neustále nemohl vzpomenout, kde se vzaly statisíce v jeho trezoru(iDNES). Ještě než byl Gross uklizen na méně viditelné místo, pochopila naše strana, že to tak dál nejde a najala si mediální agenturu Crane Consulting lobbisty Andreje Surňaka. Hned ze začátku se agentura moc neukázala, když vymyslela pro Grosse slogan "Myslím to upřímně". Nicméně přinesla do strany mnoho svěžích nápadů - podplacení novináři, zametání kauz, umlčování "výřečných" lidí apod.
Po introvertním Špidlovi, který nalezl "zdroje" v našich peněženkách, a po Grossovi, který ve své osobě nabídl jen marketingový obal bez obsahu, jsme se dočkali "marťanského" pojetí politiky v podání Paroubka. Kdo mohl tušit, že šestnáct let po Listopadu nastoupí k moci politik, který se otevřeně paktuje s komunisty a svojí silovou, arogantní a zastrašovací politikou připomíná spíše papaláše minulého režimu?
V ČSSD bylo vše od začátku podřízeno úspěchu ve volbách. Stvořili jsme mýtus nevyčerpatelného státního rozpočtu a ikonu premiéra, který štědře daruje tyto peníze vždy tomu, kdo o ně dosti nahlas v médiích požádá (Aktuálně.cz). Naštěstí češi, kteří byli 40 let masírováni komunistickou propagandou na toto uslyšeli. Premiér rozdával na všechny strany - důchodcům, státním zaměstnancům, zdravotníkům, učitelům, nezaměstnaným, soudcům, politikům a pak znovu dokola. Dluh České republiky se tak vyšplhal na neuvěřitelých 1,126 biliónů korun, to je 1 126 000 000 000 Kč. Pouhých 8 let vlády ČSSD přivodilo naší zemi dluh, který budou splácet minimálně další dvě generace. Jediný člověk v ČSSD, který si uvědomil závažnost situace a navrhl jediné možné řešení - omezení plýtvání například formou zavedení školného a plateb u lékaře - Martin Jahn - byl z ČSSD promptně odejit, neboť takováto politika se neslučuje s oficiální politikou ČSSD - po nás potopa.
Podle průzkumů, které jsme si nechali vypracovat, byl typickým voličem ČSSD důchodce, člověk chudý s nízkým příjmem, bez vzdělání, s malým IQ, státní zaměstnanec nebo člověk nezaměstnaný (viz "Respondenti s nižším dosaženým vzděláním spíš inklinují k premiérovi Paroubkovi. Šéf ODS Topolánek naopak víc přitahuje vysokoškoláky." na Novinky.cz) . Protože tito lidé mají už tak vysoké nejrůznější dávky, že si toho všimla i EU a my jsme jim nedokázali už nic jiného nabídnout, rozohodl se Standa Gross (nyní autor převolební kampaně ČSSD), že obsahem volební kampaně bude boj proti ODS, z jejíchž preferencí jsme měli pěkně nahnáno. Vzali jsme několik hesel, o kterých se mluví v modré šanci ODS, trochu je pozměnili a ostře se proti nim vymezili. S naším rozpočtem na volební kampaň jsme byli přesvědčeni, že tomu lidé uvěří. Dnes se ale ukazuje, že se naše přepoklady minuly se skutečností. Nepočítali jsme se všemi herci, zpěváky a dalšími celebritami, kteří se postavili ostře proti naší straně.
Přesto, že Gross s Paroubkem vyvinuli nadlidské úsilí, aby přemluvili alespoň jednu celebritu, která by za tučný honorář ze státního rozpočtu podpořila v předvolebních spotech ČSSD, nikoho nenašli. Je trochu smutné, že i ti komunisti mají svoji Švorcovou, ale s ČSSD nechce nikdo spojovat své jméno. No vlasntě taky Savka či Vítek za Juru bojuju. Ale je to furt taka jakasyk třeti liga.
No a včil k samotnemu Jurovi Rokovi Parubkovi....
Cintat roku:
"Kde je Paroubek, tam nejde o ideály, ale o moc." - Pavel Dostál
O Paroubkovi se toho ví málo. Paroubek se pohyboval v politice a ve vysokých funkcích již v dobách dávno minulých. Po absolutoriu Vysoké školy ekonomické se začal ihned uvědomněle politicky angažovat a vstoupil do Československé strany socialistické, která spolu s lidovci tvořila dva pevné pilíře komunistické Národní fronty. Na rozdíl od Kalouska pronikl ambiciózní Paroubek do vysokých stranických funkcí a slibnou kariéru mu přerušil až podzim roku 1989. Ve svém oficiálním životopise však svou kariéru v Národní frontě nezmiňuje.
Politická angažovanost otevřela za komunismu Paroubkovi dveře do vysokých funkcí, dotáhl to přes funkci hlavního ekonoma až na náměstka stravovacího gigantu Restaurace a jídelny, což dokazuje, že měl plnou důvěru a osvědčil se jako spolehlivý kádr.
Ihned po změně režimu přestupuje Paroubek do Československé sociální demokracie a stává se ústředním tajemníkem strany. Spolu s ním přebíhá z Národní fronty řada komunistů, socialistů a lidovců. S bezpečnostními prověrkami si už kolegové v ČSSD vždycky dokázali poradit (Bleskově.cz).
Od roku 1998 působil Paroubek na pražské radnici ve funkci ekonomického náměstka Magistrátu, a to podle svých slov "jako ekonomický odborník". Jednou z proslulých "odborných ekonomických akcí" Paroubka bylo např. nalití 300 milionů korun do černé díry jménem První městská banka. Tunelování První městské banky, kterému Paroubek přihlížel, vyšetřovala policie, dokonce i obvinila několik manažerů z porušování povinností při správě cizího majetku. Celkově se z banky ztratilo asi 2 miliardy korun. Ale byly lepší "kšefty", na kterých se Paroubek podílel (systém Matra do pražského metra za dvě miliardy, miliardové zakázky po povodních apod.). Antimonopolní úřad a auditoři zjistili, že 133 ze 140 prověřovaných veřejných zakázek hl.m. Prahy z let 1998 až 2002 je v rozporu se zákonem. Co k tomu dodat.
V každém případě byla největším úspěchem "ekonomického odborníka" Paroubka transakce, při které pozdržel městu nákup 72 milionů EUR a v důsledku toho město přišlo asi o 140 milionů korun. Proslulá je také zakázka na výstavbu skleníku Fata Morgána v pražské botanické zahradě v Tróji. Místo původních 20 milionů se dodavateli stavby Jiřímu Čížkovi zaplatilo přes nejrůznější smluvní dodatky 200 milionů.
Skutečností také je, že se Praha pod vedením "ekonomikého odborníka" Paroubka výrazně zadlužila a její dluh činí asi 36 miliard korun a městu reálně hrozí předlužení, neboť již za pět let bude muset splatit několik emisí obligací a úvěry, vše více než 20 miliard korun. Ve svém oficiálním životopise k tomu Paroubek uvádí, že "se úspěšně podařilo zásadně změnit finanční politiku hl.m.Prahy". Ale za pět let už bude Paroubek na jiné "manažerské pozici", tak co se obávat, co bude s Prahou za pět let.
Politicky se Paroubek nebrání spolupráci s komunisty z KSČM a označuje ji za možnou variantu. Ostaně s ní má své zkušenosti z dob svého působení v Národní frontě jako funkcionář Československé strany socialistické. V rozhovoru pro BBC prohlásil, že si "myslí, že zde komunisté sledují nějaký vyšší cíl, nechce je přeceňovat" a že "chtějí ukázat, že jsou stranou, která je schopná se ztotožnit s demokratickým pořádkem". Podle Paroubka "není v této chvíli Česká republika v situaci února 1948" a strašení komunisty nemá proto smysl.
"Do mocenských pozic se nehrnu", říká Paroubek. Opak je pravdou. Hrne se do všech a všude. Do vlády se pokoušel dostat již dávno, ale bylo přeplněno. Navíc místo ekonomického náměstka primátora hl.m. Prahy a rozhodování o miliardových zakázkách a miliardovém zadlužování Prahy nebyl až tak špatný kšeft. Přesto se pokoušel dostat se roku 2000 do Senátu, kde zoufale pohořel, stejně jako v roce 2004 při volbách do Evropského parlamentu, kde pohořela celá ČSSD.
S růstem Paroubkovy moci jak ve vládní exekutivě, tak v mateřské ČSSD přibývá jeho nepřátel. Ač umí Paroubek obratně rozdělovat funkce a odměňovat loajální soudruhy, najdou se i tací, kteří ho začínají stále více nenávidět. Takovým člověkem bude jistě Stanislav Gross, pro kterého Paroubek a jeho lidový styl představuje smrtelné nebezpečí. Milovat ho nebude ani Jan Kavan a jeho klika.
Jakmile stál někdo Paroubkovi v cestě, byl Paroubkem převálcován. Naposledy ukázal Paroubek, že mu nejsou cizí ani takové praktiky jako sepsání anonymního dopisu a následné poukazování na něj jako na neomylný důkaz proti Petru Gandalovičovi z ODS (Novinky.cz). Kdo z vás si ještě vzpomene na dobu anonymních dopisů?
Slabinou Jirky P. není jen Kočka - další ze stejného vrhu - Bohumír Ďuričko, dlouholetý Paroubkův kamarád s nímž měl jet český premiér v létě 2005 na dovolenou na jachtu. Byl agentem StB a kontrarozvědky, krycí jméno Lipan. Podobně jako Paroubek, byl Ďuričko za komunismu velké zvíře. Zastával funkci zástupce ředitele cestovní kanceláře Sportturist a měl úzké kontakty na nejvyšší komunistické kádry, včetně předsedy vlády Štrougala. O jeho ekonomických aktivitách by se dala napsat celá zpráva, vzpomeňme snad jeho vlastnictví a vytunelování fotbalové Dukly Praha. Dnes Ďuričko úzce spolupracuje mj. s příbramským "donem" a bossem podsvětí Jaroslavem Starkou a podílí se s ním na chodu příbramského fotbalového klubu. Provozuje také hotel AXA v pražské ulici Na Poříčí. Starka je kamarád s Pitrem a jedním ze sponzorů FK Marila Příbram. Linka Paroubek - Ďuričko - Starka - Pitr - Mrázek je velmi zajímavá. A nejen tím, že Mrázek už to má za sebou a u Starky se o to pokoušeli.
Enem tak na konec celej tej taškařice s jednym samožerem...
PAROUBEK: Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužívámě všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích.
Beseda se uskutečnila začátkem května 1978 a byla uveřejněna v deníku Socialistický směr. O čtyři roky později, 12.2.1982, byl na VIII. konferenci ČSS bratr Jiří Paroubek znovu zvolen do Ústředního výboru ČSS.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vašek Vašek | 1. října 2006 v 19:46 | Reagovat

Omyl Synku! Jeden "umělec" se našel - Jura Kramopolů.

2 Vašek Vašek | 1. října 2006 v 19:46 | Reagovat

Pardon překlep "Krampolů"

3 pavel pavel | 1. října 2006 v 20:13 | Reagovat

No,synku,máš to hezky modré.Myslím,ale,že kdybys podobnou snahu vyvinul i u ODS našel bys též cosi.Proč to neuděláš?

4 Tarquinius Tarquinius | E-mail | 1. října 2006 v 21:40 | Reagovat

No ano, v každé straně je pár "šibalů," jak milostně nazývá své souputníky Jyrka. Ale v málokteré straně je tak příšerný diktátor jako on. Tož asi tak.

5 halali. halali. | E-mail | 10. října 2006 v 17:04 | Reagovat

To je neuvěřitelná podoba. Otec a syn po letech.  (je vzít)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama