Kdo seje vitr...skliza bouři?

30. října 2006 v 10:24 | Synek z Ostravy
Díky čtrnácti novým senátorům za ODS je potvrzeno, že Topolánek vyhraje každé volby, jichž se zúčastní. Poslední vítězství je pro něho tím cennější, že posílilo jeho pozici při vyjednávání o vládě.....

Tak a je po hadankach a bublině kdo z koho. Esli kdosyk može tu včil hovořit o fiasku, su to ludi z ČSSD. Tvrdy nazor, tvrda kampaň, všecko postavene na jednom vudci a škudci, všeci su proti nam..... a CO Z TEHO BUDU MIT JA?
Oblubena věta Jury Roko Parubka zasela do řad vyznavaču kultu osobnosti nove seminko. Zas tu mame kohosyk, kdo vezme na seba tu auru osviceneho a ukaže všeckym, jak se to ma robit. Zas za nas mluvi vudce a my ho budeme zbožňovat, pudeme za nim třeba do pekla a budeme čekat na ty prebendy a drobky, co nam předhodi. Kdo se trocha opozdi, už chčije proti větru a bude od nas vyštvan a vylučen. Pravidlo jasne a razne, jako velky vudce sam.
Bohužel, či radši bohudik jeho taktika uspěchy neslavila a Jura si muže do denička po vikendovych volbach dopsat oblubenu větu - zas druhy. Tak nam aspoň vzkazal, že on včil podapar žalob, zrobi čistku ve vlastnich řadach a utuži stranu. Po prejavu prezidenta se mu rozplynul aji sen o sestavovani vlady v druhym pokusu. Navic už ani komunisti nesu s Jurou tak jednotni.
Václav Klaus si zjevně nepřeje, aby byl v učebnicích dějepisu jmenován jako ten, kdo byl do prezidentské funkce zvolen díky podpoře komunistů a který pak komunistům umožnil vládnout. Proto onen protiparoubkovský osten - vždyť je to právě předseda sociálních demokratů, kdo otevírá komunistům vrátka k vládnutí. A když ne Paroubek, kdo by se měl tedy chopit iniciativy? Pochopitelně občanští demokraté, zní v druhém plánu prezidentova projevu. Právě oni jsou dnes schopni zabránit politické erozi, vnuká nám nenápadně Klaus.
Strana, která kdysi vyprovokovala Václava Havla k vyhlášení "blbé nálady" číslo jedna, má zvláště po senátních volbách novou šanci. Šanci, jakou dosud žádná jiná partaj nedostala. Šanci ukázat, že dozrála, že nezneužije velké důvěry, jakou jí teď lidé dali, že - slovy Václava Klause - cítí "povinnost nalézat konsenzus a kompromis". A sociální demokraté? Ti by se měli nejvíc zamyslet nad Jiřím Paroubkem. Zdá se, že má svůj zenit za sebou.
Ano, je to poprve, kdy jedna strana bude mit druhu šancu. Poprve, kdy ta stejna strana pověři kohosyk ineho sestavenim než vlastniho šefa, bo ten už jednu šancu mal. A taky poprve, kdy zřetelně a jasně budeme mit vladu do předčasnych voleb.
Budem včil sledovat tahanicu o to, kdo to bude a esli bude mit šancu. Zaznivaji čim dal silnějši hlasy tež o tym, že by to chtělo zakon na rozpuštěni sněmovny. Mam pocit, že ten je zbytečny, stači přehodnotit zakon o volbach a zrobit lichy počet poslancu. Každopadně nas všecky taky čeka usměvny boj o to, kdy by ty volby maly byť.
Co nejdřive prosazuje ODS, Zeleni a pro mnohe překvapivě KSČ. Co nejpozději, či vubec prosazuje ČSSD a udovci... tym je to skoro jedno.
ODS je v laufu, ludi slyši a oceňuji jejich snahu byt co nejčitelnějši, pruzkumy su dobre, prognozy tež, tak co s tym otalet, deme do nich hned z jara! Zeleni su pro, bo zatim pomaly beru politicke body a posiluju, diky jejich neutralitě a nebyvale slušnemu vystupovani Bursika, si ta strana pomaly zobe voliče od všeckych stran. Komunisti, ti už na tym huř nebudu a bo ČSSD je před palacovym převratem a vnitrostranicku valku o koryta, mohlo by to pre nich znamenat možne posileni na ukor socanu. Ludovci tež řeši vlastni problemy uvnitř strany a tuši že to už horši ani lepši o moc nebude. Enem ČSSD tlači na zbytečne tři pokusy o odstrukuju předčasne volby, bo oni musi přeorat stranu a ziskat klud na dalšu vlnu masaže svych voliču, čekat nakaždu chybu ODS a hledat pruniky jak im sebrat cosyk z tych jejich nadšencu.
Socani si potřebuju ujasnit, či su. esli furt isť tou cestou konfrontacije, a čakat kery šibal im zas vyleze z almary po Grossovi a srazi ich znova do bahna, nebo to cele otočit, posypat si hlavu popelom a zrobit na voliče flignu z novu naděju. ani jak to mysleli upřimně, ani jak šli proti všeckym, furt to nenese ovoce. Zmateni jak jak Lenin s řijnovu revoluciju v listopadu a vystresovani jak jednonohy z koloběžky, blumaji parlamentem a nevi co včil dal.
Přitom je to jednoduche jak cyp. Odchod do opozicije, vyčkat co vyleze z uřednickej vlady a začit robit politiku ne pro socky a nefachčenka, ale pro všeckych. Ukazat voličom, že aji socialni istoty je třeba korygovat pre potřebnych a ne pre každeho, komu se nechce rano vstavať, přestat strašit ludi kapitalismem, bo v tym už sme šestnact roku a vytvořit politicku platformu pro každeho, ne enem slabši voliče. K temu musi opustit tu svoju touhu po korytach a po prebendach a HLAVNĚ odstranit diktatora v čele strany.
Esli to umi je kdesyk v logru a jak na to pudu ukaže teprv čas, inač začne ten koloběh neschopnych v čele socanu zas nanovo.
Posledni volby jasny signal, že to tu chce změnu. Snad se ji dočkamy!
Třeba se konečně vratim k temu, že ten blog bude o tym o čim mal byt, o zažitkach a tak, ne enem o Parubkovi a jeho bandě šibalu, aji když politiku opustit nemožu, bo tam je dycky tolik inspiracije...... a dokud bude Jura, bude aji prdel!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Northern Lights Northern Lights | 30. října 2006 v 12:00 | Reagovat

Tak Synku  dneska mám náladu na cypa. Ale  tvoje glosování o Čestném Předsedovi mi náladu zpravilo. Tak on  nám nechce být ten co byl do funkce grebeníčkovci zvolen?  No to si měl dát i pozor při předávání těch metálu co minulý týden rozdal, protože jak je jinak možné ,  že mezi řadou gratulantů třepal rukou našim valečnym veteranům pan estebak Filip a nikomu to nevadilo?

btw: četl jsem tvůj starší článek ke 21.8.1968 a napadá mě že tě musím znat.

2 Synek Synek | Web | 30. října 2006 v 12:10 | Reagovat

Jojo svjet je maly, třeba se zname

3 Vašek Vašek | 30. října 2006 v 14:09 | Reagovat

Ale Synku, Vy snad neposloucháte dobře výroky našeho nejskvělejšího vůdce Roka Já Největšího,Slunce naše jasné....  On přece ty volby vyhrál - porazil ODS 6 : 5.  :-)

Jinak také s tím nadšením nad Václavem Klausem bych byl opatrnější. Za jeho vedení se ODS s koaličním potenciálem dostávala tam, kde je dnes  ČSSD. Jeho chování ve funkci předsedy nebylo zrovna nejčistší - náhlá ztráta paměti při vyšetřování účetního průšvihu ODS, výroky typu, že on nemůže kontrolovat každý doklad, předání vlády Zemanovi v okamžiku, kdy pravicové strany měly v parlamentu pohodlnou většinu jako pomsta malým stranám a následující opoziční smlouva. A dalo by se pokračovat. Na tom zpackaném volebním zákoně, který zavinil současný pat, se podepsal také VK.  Na druhou stranu je nutno uznat, že nikdy neztratil noblesní chování a dokázal včas odejít z funkce předsedy.

I když mnozí lidé ohrnují nos nad Mirkem Topolánkem, tak pro mne je, i s jeho chybami, lidsky přijatelnější než Václav Klaus.

4 Synek Synek | Web | 30. října 2006 v 15:23 | Reagovat

Vaškovi - souhlas, ja nejsem fanaticky zastance ODS a na druhou stranu ocenuji cim ta strana prosla a kde je dnes - za to patri dik prave tomu Topolankovi. Ale sli do cesty rozstepeni, pres ocistu a zbaveni se sibalu az zpatky k opet volitelne pravici. Klaus je pro mne prijatelny president s urcitou davkou drzosti a nikdy si nenechal srat na hlavu ani v dobe propadu a pruseru se sponzorama, ani svym pohledem na EU.Odesel z cela ODS a te stacil jeden predseda a zatim si vede dost dobre, i kdyz je tam taky par kontroverznich politiku, ktere bude treba casem hlidat. Pouceni jsme snad dost jak z pravice, tak levice.

5 Parvati Parvati | E-mail | 31. října 2006 v 11:47 | Reagovat

Vašek a Synek: Tak nějak podobně bych to viděla také. Asi proto mi tyhle stránky tak sednou. Jinak 88 rozdílů jsem našla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama