Lidovecka ODA na radost....

5. října 2006 v 10:29 | Synek z Ostravy
Jiří Paroubek má ve hře o vládu ČSSD s podporou KSČM v ruce nečekaný trumf. Jmenuje se Cyril Svoboda. Lidovecký exministr zahraničí přišel s návrhem, který může Paroubkovi velmi pomoci. Považuje za chybu, že si KDU-ČSL zakázala tolerovat menšinovou vládu ČSSD, kterou by podrželi komunisté........

Už je to včil tady. Ešče ani Parubkovi neuschnul snopel od viskota nad neduverou pro Topolanka a už ma zas o duvod vjac byt tym, kdo rozputa poradny bengal v politice.Naš oblubeny Carda retarda už vi jak sestavit vladu, kde tato pidi strana ziska nejake kresla, prebendy a smlouvu třeba s ďablem...
O této variantě - přímé účasti ve vládě s Paroubkem - v létě jednal tehdejší šéf lidovců Miroslav Kalousek. Ve straně pak však narazil a nakonec sám odstoupil. KDU-ČSL proto Svobodův návrh šokoval. "Vyvolá to odpor," řekl místopředseda strany Jiří Stodůlka.
ale kdeže! Zase to pujde jaksyk zrobit, aby se vlk nažral a koza ostala cela. V tym maju ludovci už davno bohatu praxu a dokazali to už tolikrat, že by iny postup fakt překvapil. Odpadnul jeden? Nahradi ho dalši. Boj o vliv, moc a koryta je u černoprdelniku tak velky, že si du navzajem po krku, hlava nehlava. Co na to asi řika Lux? Ten už zas rotuje jak ventilator, bo se v hrobě obraca. Tahle banda napachala už tolik zla na nejvyšši urovni a furt chce mit rozhodujici slovo.
Úřednická vláda ne, říká Paroubek
Sociální demokraté jsou podle Jiřího Paroubka i místopředsedy Zdeňka Škromacha připraveni prezidentu Klausovi i politickým soupeřům jasně předvést, že většinu skutečně mají. A to tak, že by proběhla nová volba předsedy Sněmovny, kde by spolu s ČSSD a komunisty hlasovali zatím tajní Paroubkovi spojenci.
A ma možnost to dokazat, protože kdo se boji ešče vjac předčasnych voleb než Parubek, su pravě lidovci! Po tym všeckym co tu zrobili v posledni době im je jasne, že by tam už třebas nemuseli zasednut. Obě strany potřebuji čas na zapoměni jejich pruseru a volebnich kotrmelcu.
"Je to má noční můra od voleb. Předložil jsem návrh na koalici KDU a ČSSD, která by byla tolerovaná komunisty. Chtěl jsem tím předejít snaze uzavřít pakt s komunisty, který by podpořil menšinovou vládu ČSSD. To asi Svoboda nyní chce," řekl Kalousek s tím, že on osobně ruku pro vládu, která by závisela na komunistech, nezvedne.
Tak čemu nezvedl ruku pro Topolanka? stejnak byse nic nezmenilo a on by nevypadal jak neskutečny podrazak.
A zrovna socani jsou ti pravi, kdo muže vyhrožovat prezidentovi a ešče mu klast jakesyk podminky a vyzvy!
"Čtyři měsíce po parlamentních volbách tato země stále nemá vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny. Za tento stav nese odpovědnost i prezident republiky Václav Klaus, který tři měsíce nikoho nejmenoval premiérem," tvrdí Zaorálek.
Hlava státu totiž v úterý ze své zahraniční cesty vzkázala: "Klíčové jsou nyní senátní a komunální volby. Prezident by neměl zásadním způsobem do hry vstupovat s tím, že bude preferovat tu či onu stranu. Počkáme do voleb, pak uvidíme, kdo s koho."
Takový postup ovšem Zaorálek kritizuje."Není žádný důvod k takovému zdržování či otálení. Neztotožňuji se s názorem, že právě proto, že jsou volby, by prezident neměl vstupovat do hry a někoho preferovat," míní.
Sociální demokraté podezřívají prezidenta, že svým otálením nahrává "své" ODS, jejímž je čestným předsedou.
"Tím, že prezident nebude jednat, také někoho preferuje a zvýhodňuje. Politická situace vyžaduje, abychom se všichni snažili v duchu ústavy nalézt co nejrychlejší a nejstabilnější řešení," píše v prohlášení Zaorálek.
Ano, tim nejrychlejšim a nejstabilnějšim řešenim bolo dat duvěru Topolankovi a dojit k předčasnym volbam. Na to ovšem z nich nikdo nema odvahu.
Prezident naštěsti neni ani přizdisrač, ani loutka a nenecha se komandovat někym, kdo volby nevyhral a ma sedět v kutě a držet hubu.
Stejnak to vidim tak, že se včil do teho obuje miloš Becher a socani se nebudu stačit divit!
Chlope poď zpatky, ta strana bolševickeho myšleni tě potřebuje!
Čaka nas fakt pekelny podzim!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aTeo ;) aTeo ;) | Web | 5. října 2006 v 16:20 | Reagovat

Asi takhle: http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.688.jpg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama