Na konci s dechem..... fakta a mystifikace

23. října 2006 v 9:21 | Synek z Ostravy
Podle občanských demokratů skončily volby i prohrou konfrontační politiky šéfa soc. dem. Jiřího Paroubka. ODS si cení důvěry voličů, když získala přes 6000 mandátů v obecních volbách......

Hodnotit prve kolo senatnich voleb je předčasne. Jiste signaly koho ludi vlastne chcu to sice dava, ale vzhledem k fiasku v řadach ČSSD a nasledne, pokolikate už, hystericke reakci a vyzvě VŠECI PROTI ODS!!! Bude rozhodujice to druhe kolo. Jasny naskok, trvala převaha a obsazeni 26 z 27 moznych kandidatu do senatu je obrovsky uspech teto strany. Jestli ale nakonec ziska ODS aspon tych 15 křesel, je hodně na nas, keři zme ve volebnim okrsku a mužeme to ovlivnit přišti vikend. Vykřiky Parubka, že je v zajmu ludi aby byl senat barevny, je pitomost hodna jeho ega a podržtaškoveho IQ.
Senat je zbytečna institucija a enem snad volba prezidenta je k čemusyk opravňuje. Inač co z teho jak senat nepodpoři jakysyk zakon, když ho pak spřizněni poslanci stejnak protlača? Zmeny v ustavě? Liche obavy. Robi me z teho mamuta zbytečne monstrum a demonickymu davame pravomoce, kere stejnak nema. ale vubec by mi nevadila senatna vetšina z řad ODS. Ale aji tak su ludi překrmeni hysterickym řevem vypelichaneho lva v řadach ČSSD
Inym upsěchem, kery se da meřit na skorem parlamentni urovni, su volby do obecnich uřadu. Tam už je zřetelny posun v myšleni ludi vjac do praveho pola politickeho gulaša. A tam je uspěch ODS ešče vjac viditelny
Z 95 největších českých a moravských měst vyhrála ODS v 90. To podle Topolánka neznamená, že ODS nebudou doprovázet úskalí v povolebních vyjednáváních o koalicích. "Je to ale určitě velmi výrazný výsledek, o 11 procent v průměru vyšší než před čtyřmi lety," komentoval Topolánek konečné součty hlasů. V obecních volbách pro kandidáty ODS hlasovalo víc než 36 procent voličů. Sociální demokraté skončili na druhém místě s téměř 17 procenty voličských hlasů, třetí příčka patří KSČM s 11 procenty. "Výsledky jsou další porážkou Jiřího Paroubka v řadě a odmítnutím jeho konfrontačního stylu, který snížil a dále snižuje koaliční potenciál jeho strany v komunálních volbách i povolebních vyjednáváních," řekl Topolánek.
toto je tvrda realita, s kteru se musi ČSSD smiřit a vyrovnat. Bohužel pokal bude v jejich čele mafian Parubek, sotva to kdosyk v tej straně prosadi. Jura ma, jako dycky, uplně iny pohlad na celu situaciju po volbach. On uspěchy bagatelizuje, na druhu stranu, kdyby ČSSD zrobila ve volbach takyvysledek, bylo by ho všade plno, hulakal by cosyk o tym, že ludi ho CHCU a že enem on a jeho partaj je ta jedina. Zatim sa snižil enem k podpasovce hodne boxera Tajsona, kdy ešče ani nedopadla posledna obalka z urny na stul a už řval v medijach, že včil VŠECI PROTI ODS! Mobilizace je nezbytná," řekl v Otázkách Václava Moravce místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj je nutné zabránit vzniku ústavní většiny ODS v Senátu. Ta by podle Sobotky ohrozila "sociální stát".
Zas mluvil za druhych, zas tim vyzval a přimo nařidil všeckym stranam nastupit do druheho kola proti jeho osobnimu nepřiteli a blablabla. No a ve finale, ho poslali do řiti nejen zeleni a ludovci, ale aji jeho verni komunisti, bo si odsuhlasili, že: VV KSČM se usnesl, že komunisti podpoří ty kandidáty, kteří o to veřejně požádají!
Jura ale dal vidi neuspěch ne ve vlastnich chybach, ale ve všeckym ostatinim a tak hned v Rudem Pravu široce podřystal o tym, že:

Kdybyste shrnul volby, co vám udělalo největší radost a co vás nejvíce zklamalo?

Největší radost mám z postupu 11 senátních kandidátů ČSSD do druhého kola. Počítali jsme s tím, protože jsme věděli, že je 12 až 13 potenciálně levicových obvodů. Myslím si, že cíl voleb získat 5 až 9 senátorů, je blízko. Růst procent soc. dem. z 15,6 na 16,9 procenta proti minulým volbám není sice žádný zázrak, přesto je to ale růst. Mnohem výraznější růst je u statutárních měst, asi 3,5 procenta. To jsou pozitiva a s výsledkem jsem v celku spokojen.
To negativum je jednoznačné, protože v týdnu, který volbám předcházel, se objevilo několik pseudoafér, které významným způsobem ovlivnily výsledek v velkých městech. ODS to používá jako pracovní metodu, která snižuje volební účast o vlažnější voliče, což jsou často voliči ČSSD. Za druhé to podnítí naopak voliče ODS, aby šli k volbám. Je to stejný scénář , jaký použili pro volby do Sněmovny.
Jura temu řika pseudoafery, voliči v tym vidi ZLODĚJE kryte statnim znakem a kamošama na ministerstvach! Kurňa chlope to byli TVOJI LUDI co tu planovali zlodějny, to neni selhani jednotlivca, to je prorostla MAFIJA v řadach ČSSD a neboja se ničeho! Tych afer je tolik, Jura se drži enem svojej pedofilije, bo je už paru roku mrtvy na spodek (asi- to mam z nejmenovaneho zdroja, abych byl moderni) Ale tam nejde o jakesyk drby, tam je ten FAKT že se prorustani, respektive RAKOVINA MOCI!
Situaci podle vás podcenila Praha. ČSSD tu ale obhájila 12 mandátů v krajském zastupitelstvu. Čekal jste lepší výsledek?
Je dobré, že obhájili, ale nebudou v radě. Nezvolili konfrontační kampaň a je otázka, jaký to přineslo výsledek. Já si myslím, že nevedení konfrontační kampaně ve svých důsledcích znamenalo, že se sami dostali do pozice partnera, který nemusí být v radě.
Roko ty fakt v tej zaslepenosti nevidiš ani metr před seba! Pravě tvoja konforntačni kampaň podporovana lhanim a překrucanim odradila najvic ludi od te tve strany! Esli mam v ruce letak, kde starosta hodnoti svoje pusobeni, kde vyzdvihne vysledky, hmatatelne projekty a mam pocit že pro tu svoju čast cosyk robi, je mi jedno z kterej je partaje, bo ja v tym okrsku žiju a MĚ tam trapi esli tam su čiste ulice a bezpečno, esli mam možnost isť si kdesyk zaplavat, či autobus mi tam jezdi každu chvilu. A pak vezmu letak tvojeho kandidata a ten ma enem straši jakusyk imaginarnu totalitu, slubuje mi zmrazit jizdne, školne a ine vjeci, kere su vjac utopiju a kere on ani neovlivni aji kdyby se choval jak Čuk a Gek a navic ich mohl osem roku prosazovat na najvyššej urovni, tak ho hodim do koša!
"Nebýt Paroubka, takhle drtivě jsme nikdy nevyhráli." Tímto vtipem si v neděli lídři ODS vysvětlovali, proč v komunálních a senátních volbách tak triumfovali. Podle nich "konfrontační styl" předsedy konkurenční ČSSD dohnal řady jeho odpůrců k volbám.
to neni ftip, to je REALITA!
Počkamy jak dopadne druhe kolo a co se z teho vyvrbi.
Prva vlna dopadla suprově a esli voliči dojdu k urnam aji o dalšim vikendu a definitivně pohřbi celu ČSSD zrobime zas dalši krok k narovnani. Bo ty zhrbene zada vas už voliči socanu fakt boli jak sviňa!
Vaš Synek
P.S. jedna perlička na koňec z dnešnych lidovek
Byly podle vás volby regulérní?
Já jsem, pokud jde o fotbal, fanoušek Slavie, a nechtěl bych se jako sociální demokrat dostat do podobné situace, jako se Slavie často dostává, když prohrává se Spartou. Že byl špatný rozhodčí nebo že bylo špatné počasí. Věděli jsme, do čeho jdeme, a já nechci brečet. Příště se ale zařídíme úplně stejně, to musí všichni čekat, že změníme svoji bezpečnostní politiku, to říkám velmi otevřeně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Northern Lights Northern Lights | 23. října 2006 v 9:45 | Reagovat

Nevim Synku. Tež bydlím v Ostravě , už z deset let podnikam mam se docela dobře a zada před nikym hrbit nemusim ani nebudu . To je o člověku ne o politice. Zdar

2 Synek Synek | 23. října 2006 v 10:10 | Reagovat

Zada su myšlena tych voliču socanu, co se boja narovnat, aby je nejvyšši nepřetahnul. Už se ho bať nemusa a možu ho poslat aji do..... duchoda

3 nijana nijana | 23. října 2006 v 13:37 | Reagovat

Mi bavi, ze bradavicnik keca o nacasovani afer pred volbama...ale kdyby ty afery nebyly, nebylo by co casovat, ne?

4 nijana nijana | 23. října 2006 v 13:51 | Reagovat

P.S. - pro severni svetla...tobe nevadi, ze sef tvoji /vy/volene strany prokazatelne lze, a prekrucuje fakta?Nevadi ti, ze sice socani rozdali podpory, davky, prispevky pomalu i na to, ze dejchame, ale na druhej strane se z nasich dani platej jejich podvody, spatne smlouvy, zpackane konkursy, nevadi ti, ze jsme snad jedina zeme na svete, jejiz politicke spicky prijela vysetrovat komise jineho statu kvuliva podezreni z uplatku?ODS asi nebude jina, pokud bude delsi dobu vladnout, ale nez se zkazi, tak snad da aspon trochu ten bordel doporadku.Doufam...jinak by to fakt bylo na masli-)

5 Northern Lights Northern Lights | 23. října 2006 v 14:18 | Reagovat

Severní světla v tom mají jasno, nijano. Nevadí mi to ,  zjednodušeně řečeno.

Protože pro socku  ani podpory nechodím nepotřebuji to. Navíc nevím že by byla čssd moje /vy/volená strana. Nikdy jsem ji nevolil tož tak nevim.

Ale tvuj entusiasmus je uchvatny. Jen tak dál. Tvoje uvaha o dočasné vládě odees než se zkazí je rovněž uchvatná  ,zkrátka mi tvůj příspěvek v mém "obtížném" podnikání fakt zvedl náladu. Díky z pozdravem Lajos Bacsi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama