Posledni tango v Praze?.... duvěra a neduvěra

3. října 2006 v 9:30 | Synek z Ostravy
Už šest z deseti Čechů není spokojeno se současnou politickou situací. Důvěra v prezidenta Klause od května naopak stoupla, zjistil průzkum CVVM.....

A je to tu. Šest z deseti.... i tak mi to přide ešče nadnesene. Ja bych to viděl tak na osem z deseti. Kdo tu včil može byt spokojeny? Socani? možna snad oni, bo po dalšich prohranych volbach maju naděju že se třeba vrati ke korytam a budu chrochtať dal. ODS? Sotva, co je to za vyhru, jak to neda ani na sestaveni vlady s trochu slušnym mandatom? Komunisti? Ti taky tratili a jedině ich može těšit u rudeho stola, že bez nich si Parubek ani pazury neumyje. Zeleni? Tak poprve sa dostai do parlamenta, zahřivaju lavice a objevuju taje a zakuti sněmovny. ale na spokojenost to tež asi neni. Lidovci? Po tym vystupu Kaluska s Parubkem už snad nemuže byt nic horšiho.
Dneska se rozhodne o osudu teto země. Včera to vypadalo, že naděja na ziskani duvěry je realna, bo jedna poslankyňa z ČSSD je v nemocnici.Parubkovi se musel opotit lalok až na břuch, bo co kdyby se ODS zachovala stejnak jak on a prohlasila, že ich jaksyk nezajima čemu davaju na kandidatky nemocnych ludi a bo Roko je podrazacka sviňa a kudy chodi, tudi škodi, pudu do hlasovani v plnej sile. Věřim temu, že on by se tak zachoval. ODS ziskala dalši politicke body, a enem by se zachovalastejnak, jak socani a komunisti kdysyk... to když Patera z ODS musel dorazit na hlasovani malem z marnice, bo ani Parubek, ani Vojcek Filipu nenašli v sobě odvahu nezasadit ODS uderovu podpasovku. Mirek Topolanek, jak chlap s gulama to ale ustal a sam sebe nabidnul k vyparovani. Enem si ze škodolibu radosti a k velkej nelibosti Parubka nechal do klubu vstupit socdemackeho poskoka s prosbu a zaroveň si otevřel dveře do jejich klubu, kde ho Parubek nechcel pustit, enem za omluvu za cosyk, co neřekl. A tak Hašek, za skřipani protezy Parubka, dneska poniženě nakluše k ODS, aby pak Topolanek velkym krokem politickeho Mirka Dušina laskavě navštivil ČSSD. Jasně, že to je divadlo, bo kdyby to Topolanek nenabidnul, našel byse buď jakysyk zeleny, ale hlavně lidovec, ktery byse vyparovat nechal. Topolanek enem využil momenta překvapeňa a zareagoval prvni. Ta facka Parubkovi mlaskla vjac, jak když dostal zhovadilec Rath po pravu přes pysk od Macka.
Co nas čaka? Pravděpodobně neziskani duvěry a politicky pat. Parubkovi se splni jeho sen o pokořeni viťaza voleb a začne spřadat intriky a rozdavat trafiky, aby on byl menovany a podporu ziskal. Zrobi pro to všecko, aji kdybysi mal najisť milenku a poslal Zuzanku do vyhnanstva. Bude to mať pak v rukach prezident, ktery bude čakať na vysledky senatnych voleb. Esli dostanu socani na prdel, tak ho nemenuje, bo pro dalši zvoleni ich potřebovať nebude a esli si polepša? Ma šancu i tak se im postavit a Parubka nepověřit. Ziska obrovsky kredit a da mu druhu pořadnu facku. věřim, že to zrobi. Pak se bu´d poslanci chytnu za pysk a daji duvěru jeho uřednickej vladě, dojdeme k předčasnym volbam a znova dame možnost luďam rozhodnut koho chcu či nechcu v čele republiky, nebo Parubek dovrši svoje intriky, druhy pokus nevyjdě a pak podle jeho plana, s kterym sa chlubil v sobotnim pravu, odvola teho podminěneho kašpara Vlčka z čela sněmovny, znova ho nominuje už bez podminky a klasickou levarnou, ktera je mu blizka, konečně usedne na premijersku stoličku. Plan jak z horora, bohužal stejnak realny, jako že to dnes Topolankovi nevyjde.
Uplně najhorša varianta, bo Parubek s vjedomim, že by dalši volby prosral na celej čaře, se bude držat s komunistama u moci cele štyry roky. Na take pruzkumy Parubek nereaguje:
Na otázku, který politik vás po volbách nejvíce zklamal, uvedlo jméno Paroubek plných třicet procent oslovených.
Za ním následuje předseda lidovců Miroslav Kalousek s bezmála devatenácti procenty a šéf ODS Mirek Topolánek se sedmnácti procenty zklamaných.
Voliče KDU-ČSL nejvíc ze všech politiků zklamal právě jejich bývalý předseda Kalousek. Vybralo jej 52 procent z nich. Lze to přičíst Kalouskovu pokusu o dohodu na vládě s ČSSD tolerované komunisty.
Na opačnou otázku "Který z politiků vás příjemně překvapil?" odpovědělo nejvíc dotázaných (19 procent): Mirek Topolánek.
Kdo vás od voleb nejvíce zklamal?
Jiří Paroubek30,1 %
Miroslav Kalousek18,8 %
Mirek Topolánek17,1 %
Martin Bursík6,6 %
Václav Klaus6,5 %
Vojtěch Filip2,0 %
všichni10,6 %
nevím5,6 %
nikdo2,2 %
někdo jiný0,5 %
Co na tym, že ho narod nemiluje, že su z něho otraveni a nasrati, co na tym, že mu už nevěři ani vlastni ludi, co na tym, že jeho vlada bude uplně najhorša v celych novodobych dějinach, hlavně jak je v čele!
Je to smutne, bohužal diky tuposti poloviny naroda ktera potřebuje diktatora k veselejšimu životu na podpoře a davkach, je to všecko až moc realne.
Lučim sa parafrazu na Dobešovu hitovku a iděm balit kufry
Komunistum dal rostu křidla dravcu
socialnim demokratum touhy světovladcu
a obum stranam sebevjedomi
Že budu dal vladnut svjetem
teda i nam a po nas našim dětem
kere na tym budu stejnak blbě, jako my.....
Nesmi nam to všeckym byt luto
balme kufry a startujme auto
Utikajme než nas zniča.... navždycky
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama