Šibalove vraci uder... pujde Roko do teplaku?

20. října 2006 v 9:56 | Synek z Ostravy
Kauza podvodného čerpání evropských dotací dospěla ve čtvrtek k dalšímu podivnému obratu. Bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj Věra Jourová nařkla při výslechu na policii někdejšího premiéra a předsedu ČSSD Jiřího Paroubka, že na ní měl ještě coby ministr pro místní rozvoj prostřednictvím svého asistenta tlačit, aby projektu Bono Publico intenzivně pomáhala......

Včera muselo byt v mej rodne Ostravě pořadně horko! Jako blesk z čisteho neba nad Stařičem dorazila zprava, že Jourova promluvila.
Promluvila tak, že komusyk musel pořadně v ovaru zaskočit buček na radnici. Jak vynechamy taku malu podivnost, kera tu je už od dob Grossa, teda to, že kdosyk dřysta do protokola a ešče nestači ani otřit zpocene čelo šnuptychlem a už teho su plne noviny. Ta baba musi mať pocit, že ten vyslech přenašela medija on-line. Aj když ona o tym asi nevi, bo ve vazbě internet nemaju. A tak zme se dozveděli že:
Projekt byl zamítnut z důvodu formálních nedostatků. Poté byly spuštěny poměrně silné kroky nebo kampaně, byl na mě vyvíjen tlak z různých stran, aby byl projekt vrácen k hodnocení a aby mu dotace byla přiznána. Takto intervenoval starosta Péťa přímo u mě, ale vím, že i na jiných místech, protože probíhaly intervence i vůči ministru Paroubkovi. Ministr Paroubek na mě přímo tlak nevyvíjel, činil tak prostřednictvím svého asistenta p. Vlasty. Pan Vlasta mě opakovaně navštěvoval a žádal o zásah do procesu výběru. Já jsem opakovaně odmítala cokoliv v této věci dělat. V prvním kole Výzvy bylo vybráno pouze pět projektů, ačkoli byly k dispozici prostředky na více projektů, tuším na deset. Prosazovala jsem, aby Národní výběrová komise vybrala projekty za všechny prostředky, protože jsem byla pod tlakem času a potřebovala jsem je rychle dostat do smluv a spustit. Ministr Paroubek tehdy rozhodl, že bude financováno pouze pět projektů a že bude další kolo. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že se tak má otevřít příležitost pro nějaké konkrétní projekty, z nichž jako nejvýrazněji lobovaný projekt vyznívalo BONO PUBLICO. Když bylo rozhodnuto o vyhlášení druhé Výzvy, ministr Paroubek mi nařídil, abych projektu intenzivně pomáhala. Sdělila jsem mu totéž, co jsem sdělila i P. Doleželovi do telefonu, že mohu jen poradit prostřednictvím standardní konzultace, ale že dále je vše otázkou kvalitního vypracování projektové dokumentace a vysokého bodového hodnocení.
Tak jak tohle zašumělo eterem interneta, muselo kohosyk v tymu podržtašky oblut pořadne horko! Ono to navic zni tak jaksyk smysluplně, bo kluci v ČSSD su na špinavu praci a znova opakujem, že Parubek je všecko možne, enem nejni blbec. On určitě komusyk enem tak nevolal, na to ma školu RaJa aby veděl jak řidit a nebyt pod ničim podepsany. Ja nemam jediny duvod nevěřit, že ten tlak vyšel z jeho blizkych pohunku a on to přimo netlačil, on to enem řidil.
Netrvalo dluho, a Jura nasadil svoju oblubenu akcičku MIMOŘADNA TISKOVKA!!!

Paroubek: Je to lež

Jiří Paroubek v reakci na slova Jourové řekl, že o projektu firmy Bono Publico byl informován běžným způsobem, jako o desítkách jiných dotačních projektů na ministerstvu pro místní rozvoj.
Normalně si vyslechnul co z teho bude mit, už tehdy byla popularna jeho věta: A CO Z TEHO BUDU MIT JA?

"Nikdy jsem v této věci, ani přímo ani nepřímo, před schvalováním projektu (k němuž došlo po mém odchodu z MMR), nevyvíjel jakoukoliv aktivitu," říká bývalý ministr.
ano, Jura přimo ne, na to tam byl kdosyk iny, kdo mal v popisu roboty tlačit na karu aby šlo všecko hladce - viz škola z RaJa

"Proto tvrzení paní Jourové musím označit za naprostou lež a pouze se mohu dohadovat co ji, jen několik hodin před otevřením volebních místností, vedlo k podání této výpovědi."
Nic, enem strach o seba a kretenismus Juroveho kamoša, ktery se nechal načapat jak chce hrabat ve velkym. Že to vyšlo před volbama? Prachy enem prachy nečekaji, jen po nich šahneš, a už tě maji.....

Jiří Paroubek ve svém prohlášení také vyjádřil "zděšení nad opakovaným únikem informací z policejních výslechů do médií". "Nemohu si v této chvíli myslet nic jiného, než že je to jasná snaha o skandalizaci ČSSD a mé osoby."
ale, to ma kdosyk ďuravu hlavu! Take uniky su přeca od doby Grossa zcela běžne, copak třeba v kauze Kořistka? Tam to šlo ven aji přes obavy Topolanka avizovane dopředu. Stejnak to vylezlo. Na tych policejnich utvvarach su přeca placeni bonzaci, dosazeni tvym kamaradem, Juro, Juro!

Podle Paroubka a jeho scenařa se mal podobnych vyjadřeni asi dopustit vjac Doležel, tam se Parubek istil hned tim, že o tym svym kamošovi prohlasil hned po zatčeni, že je asi duševně nemocny. Že do teho spadne Jurova asi chudak vubec netušil.
Zděšeni v řadach ČSSD bylo velke už před tym provalenym vyslechem, bo taky dalši šibal Sobotka
si zrobil taky tiskovku a:
"Jestliže je politika ovlivňována policejními jednotkami, policejními útvary či tajnými službami, pak se domníváme, že něco v našem demokratickém
systému není v pořádku," prohlásil na mimořádné tiskové konferenci místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
A přidal se naš nepřehlednutelny Dluhe bidlo:
"Činnost části důstojníků ÚOOZ bych v tuto chvíli přirovnal k politické policii," přidal se šéf Paroubkových poradců Jaroslav Tvrdík
A co tak vystresovalo celu ČSSD? Strach a bezmoc, bo idě do tuheho. Volby za dveřama, na hlavu socanu padaju obviněni a podezřeni jak uhlo na haviřa v rubani a sotva se otřepu z jednej afery, už tu je dalša.
"Rozbuškou" pro emotivní vystoupení sociálních demokratů se stala informace Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Její zástupci totiž oznámili, že prý byla připravována vražda plukovníka Jana Kubiceho.
Tedy muže, který patří k největším nepřátelům ČSSD. Před letošními parlamentními volbami totiž tvrdil, že právě tato strana se snaží bránit vyšetřování korupční aféry s biolihem.
Nyní se objevily informace, že si vraždu Kubiceho objednal Zdeněk Doležel, bývalý šéf kabinetu sociálně demokratických premiérů Grosse a Paroubka.
Ajajaj to neni pre hochy z Jurova dvora nic veseleho. Popularita klesa jak teploměr nad ranem, a mraz nepřichaza z Kremla, ale z jejich kdysyk tak oddaneho utvara - policije. Je třeba jaksyk zastavit tu lavinu, ale je to jak boj s Tsunami. Tak dame aspoň pazury od našich byvalych pryč a po vzoru Stalina ich veřejně diskreditujeme
"Na lidsky hnusné a odsouzeníhodné jednání Péti a Doležela, kteří se podle všeho dopustili korupce a vydírání, je naroubováno zatím bez předložení jakýchkoliv relevantních důkazů spojení s údajnou přípravou vraždy policisty Kubiceho," míní vedení ČSSD
Libi se mi jejich slovnik - LUDSKY HNUSNE
A za všecko stejnak muže TV NOVA
"My nejsme policie, nedisponujeme informacemi, jak policie vyšetřovala. Ale jestli má Nova jakékoliv důkazy, že tito lidé připravovali vraždu plukovníka Kubiceho, tak by je měla odvysílat, to by bylo korektní," řekl Sobotka, kterému se nelíbí, že TV Nova do jedné reportáže spojila dvě věci.
Tak to zme si všeci oddychli, že už nedisponujete informacema, bo to by zme neveděli nic a šibalove by vesele hrabali pro stranicku kasu.
Pořad čekam, kdy Jurasvola svoju poslednu tiskovku, rozluči se s voličama a bo je čestny a pravdomluvny, cti zasady kere sam lajnuje inym, nema žadny zajem vrhat stin podezřeni na svoju stranu, přijme jeho oblubenu disciplinu PRESUMPCE VINY a stahne sa z veřejneho života do doby, než se všecko vyšetři a on bude istě očistěny a bez podezřeni.
Dočkame sa?
Kdepak, furt tam je ešče imunita, furt tam je ešče dost podržtašek a věrnych, keři to vezmu na sebe. Do tej doby bude Roko kludny a teplaky sizatim nechysta. Doma obejme Zuzanku a zařve z okna že to je hnusna lež, odporna kampaň a přišerna akce ODS proti němu.
A co z teho mam JA? Nic, enem dobry pocit, že epat do šibalu a nenechat ich vydchnut (enem možna naposled) je duležite. Dufam, že po tymto vikendu budu zas psat o čemsyk inem, že enem občas narazime na jakusyk špinu, kera ešče furt koluje touto republikou a že se vrati život tu u nas do normalnych koleji, že odstavime definitivně tu bandu šibalu, zloděju a lhařu na vedlejšu kolej a sakramenskysi pohlidamy novych vladcu aby k temu už nedochazalo v takym velkym meřitku.
Podmě k tym volbam, volme hlavu a nenechme sa manipulovat arogantnyma a ulhanyma politikama, keři svoje sklony k diktatorstvi davaju tak okatě najavo. Pošleme celu ČSSD do opozicije a dajme šancu inym. Ta prohnila a prolezla strana potřebuje restruktualizaciju a očistnu kuru jak Rath přes hubu.
Zitra bude o Kubicem a v nedělu zhrneme vysledky voleb
Pekny a kludny vikend s učasťu u volebnych uren
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 varix varix | 20. října 2006 v 10:19 | Reagovat

Souhlasím Synku, vzhůru k volbám. Jen doufám, že nám to zase nepohnojí ta Vaše Ostrava s ostatním Slezskem a Moravou.

2 Northern Lights Northern Lights | 20. října 2006 v 10:52 | Reagovat

varix co by ti měla pohnojit Ostrava se Slezkem a Moravou?

Zrovna tobě take nule co tu pliveš na nejlepší lidi v republice!

3 Fany Fany | 20. října 2006 v 11:08 | Reagovat

Koukám, že ta levicová pokáž leze do komentářů už i tady. Mají přeci ten svůj hnůj jako je Rudé právo a Haló noviny. Že, Northern Lights!

4 Northern Lights Northern Lights | 20. října 2006 v 11:58 | Reagovat

Severní světla v tom mají jasno. Jako zarytému antikomunistovi kterého děda makal šest let v lágru za to že byl kukak a po návratu do tří měsícu zemřel, mě zaráží Fany jaký máš čich na lidi. Jak dovedeš být rychlejší v psaní než myšlení. Asi jsi zarytá a oddaná volička odees a já ti to neberu. Nemohl jsem si ale nevšimnout naprosté ignorance k jinému názoru či jakékoliv poznámce od tobě podobných stoupenců. Vidíte všechno modře a ostatní jsou pro vás komunisti. Právě v takovém chování a demagogii lze vystopovat naprostou lidskou hloupost  a totalitu.

Fany, fany ....

5 varix varix | 20. října 2006 v 13:22 | Reagovat

Tak právě ty Severní Kandelábře jsi zářným příkladem toho, že blbci se najdou všude, tedy i v Ostravě. Rozhodně bych se já osobně tak sebevědomě nepovyšoval nad lidi z ostatních koutů naší republiky. Všude se najdou jak lidé chytří, tak hloupí, jak lidé s pravicovými názory, tak s levicovými. Bohužel na Moravě a ve Slezsku zatím ty levicové převládají. Stačí se podívat na výsledky voleb do parlamentu.

6 Northern Lights Northern Lights | 20. října 2006 v 13:55 | Reagovat

varix přečti si po sobě co píšeš..

Nebyl jsi to ty kdo tady šmahem všechny ostravany slezany a moravany odsoudil k pohnojení výsledku voleb podle tvého přání?  Hlupáčku princip kolektivní viny ty vyznáváš? To ale   přece nemůžeš volit potom modře,ne?

7 Radovan Radovan | 20. října 2006 v 15:11 | Reagovat

Nevis ze spamming je trestny cin, proc furt otravujes lidi s timhle blbym blogem? Nahlasil jsem te FBI a CIA.

8 Sal Sal | E-mail | 20. října 2006 v 15:47 | Reagovat

Northern Lights je zcela mimo podezření, že by volil modře. Je statisticky ověřeno, že ODS volí lidé vzdělaní, soběstační a v uvažování samostatní. Averze k "modré" volbě skutečně není tou nejšťastnější pietou ke statečnému dědečkovi. Northern Lights byl v některém ze svých minulých životů zřejmě onou stařenkou, na jejíž adresu Mistr Jan Hus zvolal: "Sancta simplicitas!"

9 Tomáš Tomáš | 20. října 2006 v 17:03 | Reagovat

Radovane, Radovane..............Fbi a Cia? Fakt ju? Kurna chlape, ty ale musíš bejt šajba :-D Skoro jako naše Slunce Nejzářivější :-D

10 Northern Lights Northern Lights | 20. října 2006 v 21:19 | Reagovat

Male imperatur , cum regit vulgus duces , Sal.

11 Trniman Trniman | E-mail | 20. října 2006 v 22:08 | Reagovat

Hoj Ostravaku, mysliš si že modry ptak je orel? Podlě mně je to  stejna straka  jako ruže, třešne a dalši :)

12 Sal Sal | 21. října 2006 v 17:28 | Reagovat

Sed enim, nihil novi sub sole. Horší ovšem je, když sama vládne, jako tomu tady bylo v posledních osmi letech. Je nejvyšší čas (aby nebylo pozdě) uvědomit si, že libertas fulvo pretiosior auro, že libertas inaestimabilis res est a že ta je v tuto chvíli právě modrá.

13 cepín cepín | Web | 23. října 2006 v 9:26 | Reagovat

arthritis rheumatica

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama