Zpatky do minulosti.... Jura teho nadřystal

25. října 2006 v 5:00 | Synek z Ostravy
Jak to vlastně bylo? Co kdy dřystal, s čim tu strašil? Nezapominamy!

Dělat z komunistů neustále strašáka je stupidita, řekl v sobotu novinářům v souvislosti se svým prohlášením, podle něhož by ČSSD v budoucnu mohla vládnout společně s KSČM. Podle Jiřího Paroubka už nejsou časy Sovětského svazu nebo Kominterny a komunisté si nemohou přát být neustále v izolaci. "V našem zájmu je, aby i tato strana byla integrována do demokratického politického systému země" (ČTK, 23. 4. 2005).
*Podle zápisu ve svazku StB jste se s nimi setkal třikrát, ne jednou, jak jste v minulosti uváděl. Na kolik schůzek si tedy vzpomínáte?

Podle stylizace vaší otázky mám pocit, že jsem u výslechu. Doložil jsem jasně dvěma dokumenty, že jsem nikdy nespolupracoval se Státní bezpečností. Tím je z mého pohledu celá záležitost uzavřena. Obě lustrační osvědčení najdete na webových stránkách www.mmr.cz pod hlavičkou tiskové zprávy. Já jsem materiál, který údajně máte k dispozici, nikdy neviděl.
* V jednom zápise se píše, že jste odsuzoval osoby s protisocialistickými názory, zvláště z okruhu Charty 77. Proč jste je odsuzoval?
Nejsem si vědom toho, že bych něco takového dělal. Údajný zápis jsem nikdy neviděl, a považuji ho tedy za naprostý výmysl.
* Odkud znala StB jméno vašeho papouška Roko, podle jehož jména jste byl ve svazcích veden?
Papouška přinesla do manželství moje žena. Již několikrát jsem uvedl, že opravdu netuším, jak papouška mohla Státní bezpečnost znát. …
* Podle zápisu StB jste na první schůzce spolupráci neodmítl, naopak jste ji přislíbil a domluvil se na další schůzce. Co vás k tomu vedlo?

Znovu opakuji, tento materiál jsem nečetl, a ani číst nechci. Je od začátku až do konce nevěrohodný. Žádnou spolupráci jsem nikomu nikdy nepřislíbil …" (MfD, 27. 4. 2005).
Jiří Paroubek v programovém prohlášení vyhlásil nesmiřitelný boj korupci. "Domnívat se, že stát umírá, že vládu nahradil ekonomický sektor je bláhové. S korupcí musíme jednou provždy skoncovat," prohlásil předseda vlády (online.euro.cz, 13. 5. 2005).
Pokud si premiér Jiří Paroubek udrží nynější popularitu mezi lidmi, má velkou šanci vést ČSSD do voleb v roce 2006. To je něco, s čím ještě před měsícem nikdo na politické scéně nepočítal. "O volebním lídrovi budeme rozhodovat v září či v říjnu, ve chvíli, kdy už budeme mít k dispozici průzkumy veřejného mínění," prohlásil včera Paroubek. "Rozhodneme se podle toho, kdo z nás bude působit na veřejnost tím nejvěrohodnějším dojmem," řekl premiér po setkání se šéfem ČSSD Stanislavem Grossem, s nímž se dosud jako s volebním lídrem počítalo (MfD, 21. 5. 2006).

Premiér pohrozil prezidentu Václavu Klausovi, že ho vláda nepustí na oficiální zahraniční cesty. "Pokud nebude vystupovat v rámci směrnic, které dostane od vlády, na některé zahraniční cesty prostě nebude jezdit," řekl Paroubek. Každou zahraniční cestu prezidenta, stejně tak jako premiéra, schvaluje vláda na návrh ministerstva zahraničí. "Za zahraniční politiku prostě odpovídá vláda a já očekávám, že to pan prezident při svých oficiálních cestách do zahraničí bude respektovat …" (MfD, 27. 5. 2005).
Komunisté jsou náramně spokojeni: sociálnědemokratický premiér Jiří Paroubek jim umožnil udělat další krok z politického ghetta. Včera navečer si pozval předsedu KSČM Miroslava Grebeníčka do Kramářovy vily, aby se s ním poradil před svou cestou do Číny, a také kvůli krachu euroústavy (MfD, 21. 6. 2005).
Na ulici chce premiér Jiří Paroubek poslat policisty, kterým v sobotu utekl během domovní prohlídky obviněný miliardář Radovan Krejčíř. "Premiér požádal ministra vnitra, aby určil tvrdé kázeňské postihy těchto pracovníků, například ve formě přeřazení na výkon běžné policejní služby na ulici, nebo pozastavení výkonu služby, případně zrušení pracovního poměru," tlumočila Paroubkovy požadavky jeho mluvčí Lucie Orgoníková. Bublan je podle svých slov připraven premiérovi vyhovět /!!!/ (LN, 22. 6. 2005). "Očekávám, že ministr vnitra a policejní prezident hned ve středu kauzu uzavřou, a že to bude tvrdý zásah proti viníkům i jejich nadřízeným včetně propuštění lidí", řekl Paroubek pro MF DNES během letu do Číny. "Bylo to buď kolosální selhání, nebo korupční jednání policie", míní premiér a zdůrazňuje, že jeho trpělivost je u konce (MfD, 22. 6. 2005).
* Které zákony chcete prosadit s komunisty?
V tuhle chvíli nevím. Ale od 15. srpna se chci ponořit do sněmovního dění mnohem víc než dosud. Ale v zásadě mě nezajímá, kde ty zákony získají podporu, zajímá mě, aby byly prosazeny (MfD, 9. 7. 2005)."Spolupráci na skutečně levicové koncepci vládnutí" nabídl ČSSD naposledy na sobotním jednání vedení KSČM její předseda Miroslav Grebeníček. Podle Grebeníčka nastala v politice změna: "Na domácí scéně je nesporně novým prvkem vláda Jiřího Paroubka... V osobě nového premiéra se do čela vlády dostal organizačně vcelku zdatný a zkušený pragmatik, který rok před volbami stojí před nutností odvrátit katastrofu vlastní strany", řekl mimo jiné předseda komunistů (LN, 27. 6. 2005)."Jestli chcete slyšet můj tip, tak příští vládu bude sestavovat sociální demokracie," řekl včera Paroubek. Své sebevědomí přičítá neustálému zvyšování obliby u voličů, které průzkumy ukazují. Na otázku, s kým by tedy sociální demokraté příští vládu sestavili, ale premiér odpovědět nechtěl, protože je prý předčasná. "Vláda může být i menšinová," řekl pouze Paroubek (LN, 1. 7. 2005).
Premiér Jiří Paroubek nevěří, že jeho kamarád Bohumír Ďuričko aktivně spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností (StB). U Ďurička měl v Chorvatsku na pronajaté lodi Paroubek strávit část dovolené (LN, 23. 7. 2006).


* Jak hodnotíte sobotní zákrok policie na Tachovsku? Určitě víte i o množství zraněných.
Určitě byl ten zákrok policie adekvátní
, šlo o nelegální akci. Brzy připravíme určité změny legislativy, aby se už takové akce neopakovaly …" (MfD, 1. 8. 2005).

"My jsme ukázali, že umíme spravovat tuto zemi. Že nejsme neumětelové jako naši političtí odpůrci, kteří neřídili v životě ani dvoreček se slepicemi", volal na desítky sociálních demokratů v sále a mocně přitom máchal rukama. V jeho projevu to nepěkně odnesli vládní lidovci. "A já chci také říci pánům Kalouskům a Topolánkům, pokud máte tu sílu, odejděte od těch svých konspirací, trapných schůzek a podrazů a učiňte výzvu. Já jí přijmu, pokud jde o předčasné volby, já se jí nebojím", řekl. … "Kdybychom přátelé, si před časem neudělali prostor nalevo, pokračoval by pan Kalousek v tom svém vydírání. Ale ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat třeba i s komunisty. A kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat s marťany, pokud budou členy Poslanecké sněmovny", naznačil Paroubek způsob, jakým chce vládnout. Paroubek se ostře pustil i do prezidenta Václava Klause (LN, MfD, 26. 9. 2005). "Nikdy nepřipustíme, abychom nechali sedět na Pražském hradě Václava Klause. S jeho absurdními a kuriózními návrhy v oblasti sociální a zahraniční politiky nesouhlasíme," prohlásil Paroubek (MfD, 26. 9. 2005). "Nejsme oportunisté, kteří se skloní, když má někdo 70 procent důvěry", řekl na adresu hlavy státu. Při prezidentské volbě, za níž se ČSSD veřejnosti omluvila, selhala podle něj celá tehdejší elita strany. "Příště už se to nesmí a nebude opakovat", uzavřel Paroubek. Zdaleka nejvíce to ale odskákala média. Sdělovací prostředky jsou podle premiéra ještě větší nebezpečí pro ČSSD než lídři ODS a KDU-ČSL (LN, 26. 9. 2005).
Premiér Jiří Paroubek se včera dohodl se šéfem komunistů Miroslavem Grebeníčkem, že společně obejdou KDU-ČSL a ODS, které spolu chtějí prosadit sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci Unipetrolu. Socialisté a komunisté chtějí také takovou komisi, ta by ale vyšetřovala privatizací celého chemického průmyslu…. Paroubek navíc počítá, že by komisi vedl někdo z KSČM. Dokonce včera s Grebeníčkem vytipoval komunistické poslance Václava Exnera a Zuzku Rujbrovou … Dnes vypršelo ultimátum, které v pondělí dostali lidovci od ČSSD. KDU-ČSL měla Paroubkovi slíbit, že už nebude ČSSD "kopat do kotníků" a hlasovat s ODS. Jde právě o komisi k Unipetrolu (LN, 30. 9. 2005).


Dalším zajímavým momentem recepce na čínské půdě bylo nepřehlédnutelné souznění přítomných představitelů ČSSD a KSČM
. Kdyby se daly vztahy sociální demokracie a komunistů hodnotit jen podle této včerejší události, tak "rudá koalice" vznikla dávno před volbami (MfD, 30. 9. 2005).
Premiér Jiří Paroubek chce hovořit s řediteli televize Nova a Prima o telefonickém hlasování diváků v jejich nedělních politických debatách. Výsledky minulého hlasování, v němž prohrál s předsedou ODS Mirkem Topolánkem v poměru 36 ku 64 procentům, včera označil Paroubek za "skandální pokus o manipulaci s veřejným míněním".ČSSD podle premiéra hodlá kontrolovat vlastními průzkumy výsledky televizních anket i v budoucnu (LN, 26. 10. 2005). "Ještě o tom budu s oběma pány řediteli mluvit. Já to říkám s plnou vážností, lidé se tam nemohli dovolat", tvrdí premiér s vážnou tváří. (MfD, 26. 10. 2005).
"Já bych chtěl říci, že to byl boj proti všem. Musím říct, že bohužel také proti médiím, aspoň řadě lidí v médiích, novinářům, kteří pracovali v žoldu Občanské demokratické strany, typu pánů Steigerwalda, Tuny, Martina Komárka a některých dalších. Jinak musím říct, že řada lidí v médiích pracovala, myslím si, korektně a musím jim poděkovat. Ještě k těm lidem v těch médiích, kteří pracovali ve prospěch ODS: velice zjevně bych jmenoval pana Kmentu. Byl to tedy boj proti části lidí v médiích, proti jednotné frontě zločinců typu Krejčíře, lhářů typu Kubiceho, mocichtivé ODS. …Jak vidíte z volebního výsledku, volby v České republice vyhrála Občanská demokratická strana. A vy očekáváte, že jako předseda druhé nejúspěšnější strany přiznám volební porážku a podám ruku vítězům. To bych normálně udělal, ale takovéto gesto dělat nebudu. … ODS … zmobilizovala své finanční zdroje a ve spolupráci s většinou periodik, veřejnoprávní televize a rozhlasu rozpoutala nevídanou kampaň. Když ani toto nepomohlo, sáhla ODS k jiným metodám: k projevům násilí, pomluvám, osočování. Převzali v určité absurditě metody manipulace veřejnosti, které využíval totalitní režim před rokem 1989. … Pod heslem vítěz bere vše, spoléhá ODS, že se rychle ujme moci a spolu se svými agenty přisluhovači zajistí těmto osobám beztrestnost. Toto já a sociální demokracie, jímž jsem předsedou, nedopustím. Cítím povinnost oznámit, že demokracie v této zemi utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948, snad jen s rozdílem, že hrozí modrá totalita. Pokud by občané uvěřili kampani ODS a jejím experimentům, jsou sami strůjci svého osudu a nelze nic namítat. Pokud volebního vítězství dosáhli nečestně, nemůžeme to v zájmu tohoto státu tolerovat. … Chtěl bych ještě připomenout panu prezidentovi, že v tuto chvíli podle propočtů, které jsou, má levice 101 mandátů z 200, to je většina. … V tuto chvíli nepředpokládám, že by pan Topolánek byl schopen sestavit vládu, která by měla v Poslanecké sněmovně 101 mandátů, které potřebuje. Prostě on tu vládu nesestaví s potřebnou parlamentní podporou, to je fakt. A myslím si, že pánové Klaus a Topolánek to musí vzít na vědomí" (ČTK, 4. 6.).
Paroubek: " Paroubek, prosím."
Já: "Dobrý den pane Paroubku, chci vám popřát k volebnímu úspěchu!"
Paroubek: "Děkuji vám a nashledanou..."
Já: "Počkejte, vás ani nezajímá, kdo vám volá?"
Paroubek: "A kdo teda volá?"
Já: "Tady je Radovan Krejčíř, Seychelské ostrovy..."
Paroubek: "Ty jeden dobytku, já ......" a zavěsil (rkrejcir.com, 4. 6. 2006).
Novinářům : "Jděte ode mě," rozkřičel se na jednu z redaktorek. "Celou dobu jste se ke mě chovali jak hovada, tak teď mě nechte bejt" (LN, 5. 6.).

"Jestli si někdo myslí, i v rámci soc. dem., že snad připustím nějakou cestu k velké koalici, tak to prostě nepřipustím … Pokud jde o program eventuální středopravé koalice, tak ať chlapci zapomenou na jakékoli experimenty, které by změnily tuto zemi v největší laboratoř střední Evropy a obyvatele v pokusné králíky. Rovná daň nebude, veřejné služby se privatizovat nebudou. Na to ať zapomenou. … Také jsem pánům Topolánkovi, Kalouskovi a Bursíkovi řekl, že bez nás si ani ruce neumyjí" (Právo, 5. 6.).
Na otázku, co říká průzkumu veřejného mínění, který ukazuje, že většina občanů si nepřeje velkou koalici, Jiří Paroubek řekl: "To je ale zajímavé číslo ! A co tedy lidé chtějí ?" (ČT 1, Události, 6. 6. 2006).

Abys šel Juro už konečně dooo.... třeba duchoda, či kajsyk na chalupu!
dobre jak cyp! No ni? ludi nezapominaju!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Northern Lights Northern Lights | 25. října 2006 v 7:40 | Reagovat

a ještě jeden bonmot nakonec " Vážení komunističtí přátelé , já opravdu ,ale opravdu chci být opět prezidentem ".   ...  Hezky den

2 ik ik | E-mail | 25. října 2006 v 18:56 | Reagovat

to koukám

3 Fany Fany | 25. října 2006 v 20:55 | Reagovat

Ale že Jurovi nějak ujíždí půda pod nohama. Krysy opouštějí jeho prohnilou socanskou kocábku. Někdy stačí jeden kamínek a sesype se celá kupa.

4 Roko Roko | 26. října 2006 v 11:58 | Reagovat

Dusevne nemocny clovek nemusi byt a neni vzdy lhar, kriminalnik ani nijak jinak hovado. Oznacenim Paroubka za dusevne nemocneho urazite cast populace, ktera doopravdy nemocna je.

5 ladic ladic | E-mail | 6. března 2008 v 20:51 | Reagovat

Díky za pěkné stránky, je škoda pro tento národ, že něco tak hnusného se pohybuje na naší politické scéně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama