Chameleon s tvřu anděla....Roko změnil barvu

10. listopadu 2006 v 8:44 | Synek z Ostravy
Předseda ČSSD Jiří Paroubek ve čtvrtek vpodvečer na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že je ochoten kandidovat na post předsedy Sněmovny. ČSSD také znovu vyzvala ODS k "věrohodným" jednáním. "Vyzývám ODS, pojďme věrohodně jednat o vládě," uvedl Paroubek.

Oblubena disciplina Jury, mimořadna tiskovka, je zas v plnej paradě praktikovana v život. Ten chlop by asi neusnul, kdyby našu politicku scenu neobohatil o mimořadnu tiskovku tak minimalně dvakrat v tydnu.
Jura prostě miluje, jak može cosyk dřystat novinařum, nejlepši su pro něho mimořadky. Dokud se o mňa mluvi, tak sem nezdechnul... heslo druhořadych selebrit je aji heslem Jurovym. Marna věc, jak je kdosyk v druhej lize a snaži sa dotlačit do tej prvej ligy, nema inu možnost, než milovat bulvar a novinaře, blesky foťaku a vrčeni kamer. Pak Jura ožije jak děcko u stavebnice Merkur.
Tak nas Jura překvapil a oznamil našim spoluobčanum a svym volum a voličum, že bude ludovy a konstruktivni, bo chce jednat a už si aji vybral funkciju, keru považuje za vhodnu pro něho.
"Já jako předseda sociální demokracie jsem připraven, abych posílil důvěru na obou stranách, přijmout kandidaturu na předsedu Poslanecké sněmovny," prohlásil Paroubek.

Kandidaturu do čela sněmovny předloží tehdy, když ČSSD uvidí, že ODS je ochotna seriozně jednat. Zatím prý od ODS konstruktivní odezvu nezaznamenal. Paroubek zopakoval, že socialisté jsou připraveni s občanskými demokraty hovořit o vzniku velké koalice či menšinové vlády ODS. "Ale musíme jednat," dodal.
Co za takym posunem stoji? Tak v prvej řadě Jura kupuje ten kvartyr na hypoteku a aji jak bude vekslacky pronajimat byt Zuzanky, chce to jakysyk stalejši přijem a z poslaneckeho platu se to blbě splaca. To už ma ověřene u Grossa. Taky plat šefa sněmovny... to už je ine kafe. Dalši je silici tlak ve vlastnej straně aby už šel do řiti. Jak obsadi funkciju, tak ma vystarane, aji kdyby Škromach vyhral předsedu a Sobotka zradil. Posilovani moci je jeho stara parketa a v tym on umi bruslit. Ale bo by to nebyl Jura, tak aby vzal funkciju, ma tam aji podminky hodne kohosyk ineho, než pajtaša co prohgral a prosral všecko, na co šahnul.
Paroubek na mimořádné tiskové konferenci opět sáhl ke vstřícnému slovníku minulých dnů. V posledních dnech odložil ostré výrazy a místo nich je k ODS neobvykle mírný.
To je přesně to, čemu Topolanek po nocach nespi. Neobvykle mirny a konstruktivni Jura Parubek! Co to je zas za flignu?
Předseda poslanců ODS Petr Tluchoř řekl, že Paroubkovi přeje v tajných volbách předsedy dolní komory hodně štěstí. "Jsem rád, že půjde do tajné volby a umožní svým poslancům konečně hlasovat," podotkl. Poslanci ČSSD totiž dosud ve skutečnosti o šéfovi Sněmovny nehlasovali. Podle mnohých náznaků volební lístky neházeli do volební urny, aby tak dokázali, že nepodpořili kandidáty ODS
To je dost tenky led, no ni? Co jak Jura vyhoři? Jura neni žadne bečko, už davno vsadil všecko na jednu kartu a esli chce obhajit svuj post narychlo upečeneho předsedy v řadnych vobach ve vlastni partyji, musi ist do boja. Jak nedostane mandat, tak už nemusi na sjezdu nic robit, bo aji on pochopi, že je odepsany. Problem je v tym, že socani maju děsně kratku pamět a svojho diktatorka su schopni podporovat, bo strach je u nich až na prvnim mistě.
Nejčastěji opakované Paroubkovo sdělení v těchto dnech má dvě slova: Chceme jednat. Několikrát je pronesl i na setkání s novináři s dodatkem, že ODS musí připravit písemné podklady.
"Můžeme zahájit jednání prakticky o čemkoliv, ta naše preference je jasná - velká koalice s ODS nebo menšinová vláda ODS. Ale musíme začít jednat," tvrdí.
Jakoby byly opravdu pryč doby, kdy se Paroubek hlasitě dožadoval pokusu o sestavení vlády. Pokud otázku po třetím pokusu na tiskové konferenci dostal, zareagoval velmi opatrně.
"Tak podívejte, pokud budou odmítnuty všechny naše vstřícné kroky, všechna naše ochota ke kompromisu, personálnímu kompromisu, programovému kompromisu, budeme dále uráženi, no tak každý musí pochopit, že to bude jisté východisko z nouze," uvedl neobvykle klidným hlasem.
Jura vi, že Topolanek nikdy do velkej koalicije nepujde. Menšinova vlada do předčasnych voleb je řešenim, ale musi se to zrobit tak, aby volby byly co nejdřive. Tam zas chce Jura aspoň dva roky, aby vydychnul a nabral silu a Topolanek, okleštěny menšinovu vladu stačil cosyk neprosadit a cosyk posrat. Ferova varianta na volby z jara, je pro socany nočna mura z ODS street a Fredy Kruger Parubek ma pocit, že v tym by byl aji pohřeb strany.
Topolánek oznámil, že bude jednat se všemi demokratickými stranami, v pondělí začne s KDU-ČSL. "Tak abychom ve středu mohli podat určitou mezizprávu panu prezidentovi," prohlásil Topolánek. Podle dobře informovaného zdroje ale začne premiér s lidovci jednat už během pátku.
Vše tedy zatím nasvědčuje tomu, že ODS přinejmenším zpočátku půjde podobnou cestou jako po parlamentních volbách - tedy cestou trojkoalice.
Jak chce ale v takovém případě premiér získat důvěru Sněmovny? "Chcete po mně, abych se vyjádřil k něčemu, co ještě nevím, protože ta jednání nezačala," odpověděl na otázku jednoho z novinářů, zda si myslí, že nyní má větší šanci na úspěch.
Je to zapeklite, bo Jura se tvaři na prvy dojem, jak je vstřicny a co si Topolanek vyskakuje a čemu to všecko brzdi, když mu nabizi kmotrovsku zmluvu o neutočeni familiji? Marijo Puzo by řechtal blahem, bo taky namět na knihu tu už dluho nebyl. Mafijanske praktiky o rozděleni vlivu mezi dva subjekty a ostatni ať nam skoča do trenek... klasicka škola vekslaka z RaJa.
Jura nabizi kamaradstvo Topolankovi, najlepe podpisane vlastnu krvu. Co za tym muže byt vjac než prazdne gesto? Třeba elegantni kopanec do řad ODS bo inač je Topolankovi take vekslacke kamaradstvo k hovnu. Ale kdyby se to všecko spisalo, vrčely kamery a cvakali blesky a pak.... púo paru dňach se ti dva rozhadali pro jakusyk cypovinu, tak možna to všecko zasadi ranu do řad 100 hlasu pravice a kdosyk v tuze po pomstě a nasranosti na Topolanka v třetim pokusu Juru podpoři a on ziska duvěru. B co vic by nasralo zelene či lidovce, než kamaradstvo Topolanka s šibalem?
Ten šibalsky usměv, ten pevny stisk..... Jura hraje falešně jak Tokijo hotel naživo a zakeřny je jak Meresjev po setkani s medvědem. Jak to připomina jeho guru v politice Gottwalda! O takych upřimnych stiskach a pevnym kamaradstvu by leckery Slansky mohl vypravět, pokud by žil.
Je v tym cosyk ine, cosyk co každym dnem vypluje na jakesyk mimořadne tiskovce, bo ty změny duševniho mladika dvacetileteho hrocha su tak do očisek bijici, že po všeckych tych podrazach už nejde věřit ani temu, že Jura je fakt Jura a ne marťan.
A že je křivak křivy ide poznat už včil, bo iste naznaky tu su:
Jak si ČSSD váží daného slova, demonstroval její předseda včera, když prohlásil, že jeho strana se nemusí cítit být vázána slibem poslance Vlčka, že nenavrhne jako šéf sněmovny třetího premiéra.

Když prezident nedodržel údajný slib a nepověřil Paroubka sestavením vlády, ČSSD prý také svůj veřejný slib dodržet nemusí. Máme ale štěstí, socialisté jsou "velkorysí", a co slíbili, prý dodrží. Zatím.

Chování ČSSD v těchto dnech silně evokuje proslulý normalizační novinový titulek: Nová vlna se starým obsahem.
Topolanek to včil nebude mať vubec jednoduche a otazku zustava jake hry zas rozjedu lidovci.
Bude to ešče vesele, no ni?
Pekny vikend bando - možna tu cosyk hodim v sobotu či nedělu jak se bude cosyk robit a budu doma
Vaš Synek
A furt čakam na ty členy kapely! Zpěvaka už mame, davy fanynek a rodidel vzal dobrovolně na seba Cepin, včil ešče tři pekne teple ksychty a deme do teho! NOKIO BOTEL vypluje!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlastíček Vlastíček | E-mail | 10. listopadu 2006 v 8:49 | Reagovat

Ten tak může někoho vyzývat k solidnimu jednání...

2 Já | 10. listopadu 2006 v 10:20 | Reagovat

Je jasný proč chce do čela sněmovny, aby měl 3. pokus na sestavení vlády, o nic jinýho nejde.

3 Vašek Vašek | 10. listopadu 2006 v 13:28 | Reagovat

To ne, sám sebe jmenovat nemůže. Spíše je to pokus jak sehnat dobře placené koryto, které z vlastní blbosti přepustil jinému. Toho předsedu parlamentu by měl jistého do příštích voleb. Když už nemůže být tedy dvojka ( počítáme-li, že jednička je prezident) ve státě tak ani to číslo tři není k zahození.

4 Fany Fany | 10. listopadu 2006 v 19:58 | Reagovat

Roko není vstřícný, je to sprostý lhář. Doufám, že ODS vytrvá v odmítání jeho nabídek. Rád by volby v r. 2008, to by ještě stihl až budeme předsedat EU. To by se mu líbilo ze všeho nejvíc.

5 Fany Fany | 10. listopadu 2006 v 19:59 | Reagovat

Nějak mi nejde odkliknout ta anketa.

6 Parvati Parvati | E-mail | 13. listopadu 2006 v 8:45 | Reagovat

Anketa je zdrbaná... A jestli Roko lže nebo ne? Říká se: Mendaci etiam vera dicenti nemo credit / Lháři nikdo nevěří, i když mluví pravdu...

7 Northern Lights Northern Lights | 13. listopadu 2006 v 8:59 | Reagovat

Parvati a taky se říká " Pater incertus , mater semper certa est" !

8 Synek Synek | 13. listopadu 2006 v 9:45 | Reagovat

a taky - PATER NOSTER :-)

9 Fany Fany | 13. listopadu 2006 v 17:21 | Reagovat

(:-))))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama