Druhe kolo patove situacije

7. listopadu 2006 v 8:29 | Synek z Ostravy
Dá se to vnímat jako pokus zrychlit cestu k předčasným volbám. To je jedna z mála věcí, na níž se shodnou politici, když hodnotí plán prezidenta Klause jmenovat i napodruhé premiérem šéfa ODS Topolánka. Zda se opravdu přiblížily nové volby či bude mít Česko vládu s důvěrou poslanců, není jisté

Klausovi došla trpělivost. Po patečnim veletoči našeho dvacetileteho hrocha ve službach ČSSD už nenašel silu dal řešit politicku scenu.
Prezident na mimořádné tiskové konferenci prohlásil, že se snažil přimět strany, aby se shodly na kompromisu. Poslední pokus, kdy prezident minulý pátek předložil svůj návrh, však selhal. Viníka krachu jednání vidí v ČSSD. A také proto chce druhý pokus o sestavení vlády dát znovu šéfovi strany, která vyšla z voleb vítězně.
Jak moc su tyto slova pravdive! Kompromis se nabizel, už aji komanči chcu předčasne volby, ovšem esli zrovna Topolanek ma šancu ju sestavit, či vstupi do dějin rovnu dvěma neuspěšnyma pokusama, to je otazka dňa. Topolanek projevil notnu davku odvahy a nepřimo naznačil, že možna tu šancu ani nevezme a navrhne prezidentovi kohosyk ineho k sestaveni vlady.
Jura citi šancu v třetim kole, ale taky ma nelehky ukol. Odvolat Vlčka a dosadit kohosyk, kdo ho podpoři, bo inač je sněmovna v řiti a volby za dveřama.
Šéf ČSSD Paroubek překypoval v pondělí vstřícností k ODS a tvrdil: "Jsme připraveni jednat o velké koalici. Jsme připraveni respektovat mandát pana Topolánka v plném rozsahu."
Skutečná představa sociální demokracie o vládě je jiná. Už minulý týden o tom mluvil Paroubek se svými poslanci, jimž říkal, že když Klaus pověří Topolánka, lze "lavírovat" kolem velké koalice, ale že má sociální demokracie udělat maximum pro to, aby dosáhla svého třetího pokusu.
"Pověření pana Topolánka, pokud ho přijme, nepovede k sestavení vlády. Nemá žádný projekt pro většinovou vládu," řekl v pondělí místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.
Velka koalicija, pro Parubka šance jak se udržet u moci, jak ve straně nasadit svoju diktaturu a přitvrdit, taky maly pokus o velku vjec.
Na Klausovo rozhořčené vystoupení, i na Topolánkovo váhání, pak v pondělí pozdě večer reagoval Jiří Paroubek. Předseda sociálních demokratů jednoznačně odmítl, že by za krachem jednání byla jeho partaj. A také odmítl, aby Topolánek svůj pokus přenechal nestraníkovi.
"Jsem připraven respektovat mandát pana Topolánka v plném rozsahu. Nevím, proč by tu měl být někdo nestranický, ke komu bychom těžko hledali cestu. My pana Topolánka známe a určitě bychom s ním jednali," řekl Paroubek.
Topolanek do takeho kočkopsa nepujde, aji když by prezident nebyl proti. Topolanek vi, že by to byla taka zrada na voličach, že by dalši volby fakt prosral. To neni boj o moc, to je boj o zachovani ksychtu a donuceni Parubka odejit do opozicije a tim s konečnu platnosti potvrdit jeho ulohu druhych husli v českej politice. Ani papir z Bohnickej lečebny a kožena bunda mu nedava pravo furt vykřikovat o jakemsyk spiknuti a jeho čakani na šancu.
To ma ešče v řadach svojich oveček Pohanku, kde nikdo nevi co zrobi a jak zvedne pazuru. Tak či tak, vlada kera vzejde z takej podivnej konstelacije v parlamentu, je vlada na HOVNO!
Pro tu našu bananovku je fakt jedinym řešenim nechat opakovat volby, upravit možnost voleni licheho počta poslancu a nakonec nechat narod abysi vybral. Čim dřive tim lepe.
Pokud nedojde k jakymsyk zasadnim zvratum, čaka nas bezvladi minimalně do konca roka.
Pokud Topolánek jmenování přijme, může svůj druhý kabinet teoreticky sestavovat, jak dlouho chce. Ústava mu nedává žádný termín, do něhož musí prezidentovi svůj další kabinet představit. Třicetidenní lhůta, již má vláda na to, aby požádala o důvěru ve sněmovně, totiž začíná běžet až od chvíle, kdy je vláda na Hradě jmenována.
Až do jmenování vlády bude vládnout první Topolánkův kabinet, i když nedostal ve sněmovně důvěru.
Po případném neúspěšném druhém pokusu už nebude premiéra jmenovat prezident, ale předseda Poslanecké sněmovny. Tím je nyní sociální demokrat Miroslav Vlček. Ten však hlasy pro své zvolení získal díky tomu, že slíbil, že před případným třetím pokusem sestavit vládu odstoupí z čela dolní komory parlamentu.
ČSSD přesto věří, že třetí pokus už by získala ona. Pokud neuspěje ani jimi připravená vláda, budou předčasné volby.
Neprotahoval bych to a šel rovnu k dalšimu kolu a připadne třeti kolo zasblokoval a došel k tym předčasnym volbam. Co ineho jak ma druha nejsilnějša strana ve svym čele cypa a patovu situaciju řeši enem pomoci podivnych koalic s komunistama? sme demokrati, zastřelit ho nechceme, ale kdo tu tahanicu sleduje, tak k vobam pujde a sam rozhodne, či chceme Parubka nebo Topolanka. O ničem inem ty volby nebudu.
Skoro by bylo levnějši referendum enem o tych dvuch.
Politika je svinstvo a někeři politic su aji svině. Viď Juro.
Pekny den
Vaš Synek
P.S. a to je dneska vyroči teho vystřela z Aurory... no to byla ta revolucija - velka ŘIJNOVA - v listopadu, keru vedl Lenin - Uljanov a byla v Bolšoj zemi - Carskem RUSKU - dneska budu kapat u Grebenička slzy smutku a v samovaru zavoni Gruzinsky čaj. U Parubka taky, ale tajně, enem Zuzka bude mať červene spodne pradlo a opraši maleho cinoveho Lenina na chalupě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete předčasne volby?

ANO 94.4% (51)
NE 5.6% (3)

Komentáře

1 Parvati Parvati | E-mail | 7. listopadu 2006 v 9:01 | Reagovat

Aurora - nejstrašnější zkraň hromadného ničení. Jeden výstřel, milióny mrtvých

2 Northern Lights Northern Lights | 7. listopadu 2006 v 9:24 | Reagovat

Před chvílí řekla Němcová v Radiožurnálu, že se ODS pokusí oživit projekt trojkoalice, a na námitku moderátora, že od prvního pokusu se počet poslanců nezměnil řekla, že doufá, že někteří poslanci ČSSD projeví "rozumný" názor. Je vidět, že vedení ODS je pěkně nechutné, když Paroubkův pokus předem odmítá, protože by musel být založen na "přeběhlíkovi", ale samo přeběhlíky uvítá s otevřenou náručí.

3 Tomáš Tomáš | 7. listopadu 2006 v 11:21 | Reagovat

Pro NL: a co takhle jenom tolerance vlády, hm? Do předčasných voleb. A ne jednotné hlasování jak řekně samo naše Slunce Nejjasnější?

4 Fany Fany | 7. listopadu 2006 v 17:03 | Reagovat

Roko zase začne ty svoje tanečky, velká koalice, menšinová vláda ODS, všechno podpoří, se vším souhlasí. On je ten vstřícný a spavedlivý, hajzl jeden podrazáckej. Včera v událostech ten blb z Rudého práva, Verner, řekl že, Vlček nemusí odstoupit, protože president nedodržel slovo a nedá Parubovi šanci. To by mne zajímalo, kde to ten blb slyšel. Pan president nikdy Rokovi nic neslíbil.

5 PETR PETR | 7. listopadu 2006 v 21:13 | Reagovat

Ty už jsi jenom "synek z Ostravy",ale ostravák už nejsi.A ani neumíš naše nářečí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama