Jezevec leze z ďury..... chmury okolo Jury

1. listopadu 2006 v 8:13 | Synek z Ostravy
Michaela Jílková hovořila s bývalým premiérem a předsedou ČSSD Milošem Zemanem. Obsahem rozhovoru byly například Zemanovy pochybnosti týkající se povolebního jednání nynějšího šéfa sociálních demokratů Jiřího Paroubka, stejně jako složení jeho poradního sboru

Tytam su doby, kdy se kdokoliv z vedeni ČSSD bal veřejně kontaktovat svojho byvaleho předsedu a tatu všech socanu, Miloše Bechera Zemana z Vysočiny. Po trapnem fiasku při volbě prezidenta, po uklizeni Zemana do duchodu a převzeti strany labilnim Špidlu a bezpateřnim koloťukem Grossem se zdalo, že Zemanova pozice už trpaněji končit nemuže a že Miloš odejde do zapoměni jako kdyby skorem nebyl. Všeci to mysleli upřimně, enem byvalemu se do oči nikdo nepodival. Obrat nastal až s přichodem samozvoleneho Jury Roka Parubka. Ten připominal svoju retoriku najvic svojho tatu zakladatela a stranu dostal zas kajsyk vyšej. Tu zajel na Vysočinu, tu pozval Miloša na svoju chalupu, Zuzanka ukazala zatim Jurove spoďary novinařum a oba se prochazali po zahradě jak mama a tata. Čtyřprocentni jasali, bo to vypadalo na spojeni jednoho pohlavi v monstrozni duo politickych gigantu a ve straně otrnulo odpurcum všech předchazejicich předsedu a upřimnych hošiku s bytem za několik mega.
Jura pak blbě zareagoval na kritiku Miloša a misto teho, aby to přešel s humorem a vyřikal si to s Milošem na jakemsyk setkani u becherovky, převzal retriku a hlavně chovani svych neuspěšnych předchudcu a jak aji ho přepadla aura nepostradatelnosti a vlastni geniality, poslal Miloša znova na chalupu. Tragicka chyba, kera se projavila včil, kdy aji Jurovi došlo, že jezevec nezabudnul jeho cypate vyroky a počkal si na odvetu. To bylo smrtici a Jura bali fidlatka, bo v tak neuspěšnem obdobi si poštvat proti sobě šedu eminencu a tatu všech bezpateřnich politiku v řadach sovacnu, se neda okecat. A Miloš udeřil!
Pane inženýre, předseda Paroubek řekl, že k vám cítí přátelství. Co pociťujete vy k němu?
Tak úctu k výsledkům, které dosáhl v oné předvolební fázi, protože je nepochybné, že právě on zdvihnul preference sociální demokracie. Pokud jde o jeho povolební aktivitu, tam už jsem daleko rozpačitější. Myslím si, že tu situaci nervově nezvládl a že se u něj projevila určitá hysterie. Nemám tím na mysli jenom ten jeho slavný povolební projev, ale například i to, když po komunálních a senátních volbách doporučil neúspěšným kandidátům, aby raději pracovali v odborech. To je naprosto zbytečná urážka odborů.
Mně jde zatím o ten váš vztah. Co k němu cítíte teď?
Rozpaky, které se týkají povolebního jednání. Přičemž nejsem schopen odhadnout, jestli je to způsobeno jeho špatnými poradci nebo jím samým. Koneckonců politik je takový, jaké si vybírá poradce. Paroubek je neustále obklopen poradci ze Špidlových a Grossových dob.
Koho máte na mysli jmenovitě?
Mám na mysli Jaroslava Tvrdíka, Ottu Novotného, Lukáše Jelínka a některé další. Tito lidé velmi špatně radili Špidlovi nebo Grossovi, takže asi budou těžko dobře radit Paroubkovi.
Ale předseda Paroubek může argumentovat, že i oni se podepsali na dobrém výsledku parlamentních voleb.
Role poradců je v řešení každodenních drobných operativních problémů, kdy šéf pochopitelně nemá dostatek informací o každém z nich a je odkázán na svoje poradce. A když si vybírá takové neumětely, tak samozřejmě jeho rozhodnutí mohou být v řadě případů chybná.
Ano, v tym je zakopany pes. Jura sice vystupuje jako tvrďak a nekompromisni šef, ale za nitky celu dobu tahal kdosyk iny. Miloš se neboji pojmenovat neuspěchy a nevim či to je cenzurou, či senilnosti Miloša, ale vyjadřil to tak jaksyk po neZemanovsky - neumětelove.
Přesnějši je totalni paka bez jakekoliv prupravy v inem oboru a bez vzdělani na danu problematiku. A protože je Miloš klasickym socanem, tak zaroveň podřezal Jurovi větvu a sundal ho z pidestalu toho, kereho se všeci boja, bo je ne enem diktator a narcistni vudca, ale byl i kamoš Miloša a to jeho poziciju hodně utužilo, bo to jeho předchudci nerobili a Miloša zradili a urazili tou traparnou s volbou presidenta. A jak hodil Miloša přes palubu a vysledky su tristni... vylezaju kamoši od Miloša a Miloš je podporuje:

Jiřího Paroubka jste několikrát kritizoval, takže nezbývá než se zeptat, zda byste byl pro změnu vedení soc. dem.?

To rozhodnou delegáti sjezdu a já už jsem jasně řekl po tiskové konferenci Jiřího Paroubka na moji adresu, že se sjezdu nezúčastním.

Jak by se vám líbil v čele strany její dosavadní místopředseda Zdeněk Škromach?

To je opět věcí delegátů sjezdu.

To sice chápu, ale řekl jste, že jste ochoten hovořit o svých soukromých názorech, a na něj se teď ptám.

Můj názor samozřejmě je, že Zdeněk Škromach by byl velmi dobrý předseda strany, ale znovu opakuji, že je to otázka delegátů sjezdu, a právě proto, abych nikoho neovlivňoval, tak na sjezd nepojedu.

Když říkáte, že nová vláda je téměř nevyjednatelná, jak byste si ji vy představoval, aby byla vyjednatelná?

Měl jsem zpočátku shodný názor s Jiřím Paroubkem, když jsme oba dva po volbách doporučovali vládu odborníků. Jiří Paroubek mezitím tento názor změnil, já jsem si ho zachoval.

Z toho plyne, že jste si zachoval také názor, podle kterého velká koalice není dobré řešení?

V mém případě to platí.
A je skoro rozhodnute! Miloš sice nikomu nechce radit a nechce nikoho doporučat, nasjezd nedorazi aby kohosyk neovlivnil a přesto všecko přes nejčtenějši medijum všeckych socanu a jejich stranicky list Pravo vzkala celkem jasně KDO MA PŘEVZIT STRANU!
Včil je enem otazku, esli Škromach najde odvahu do teho isť, nebo esli ešče bude vyčkavat. Horši to snad už ani nemože byt a ma včil jedinečnu šancu dostat stranu zpatky do politiky.
Počkame s čim vyrazi do utoka Jura
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fany Fany | 1. listopadu 2006 v 17:55 | Reagovat

No, jen ať si socani zvolí do čela Škromacha. To bude z bláta do louže. Ale do předčasných voleb je potřeba, aby byl v čele socanů blb, čím větší, tím lepší.

2 Parvati Parvati | E-mail | 2. listopadu 2006 v 7:14 | Reagovat

Se Škromachem by bylo více srandy. Je to taková veselá kopa...

3 Já | 2. listopadu 2006 v 15:33 | Reagovat

Grosse zničila mediální kampaň na objednávku a objednal si jí ten kdo tím nejvíc získal - paroubek. Jenže ten je takovej hloupej prosťáček že by takových intrik nebyl schopen, takže spíš zeman a paroubka tam pak dosadil.

4 Já | 2. listopadu 2006 v 15:33 | Reagovat

Grosse zničila mediální kampaň na objednávku a objednal si jí ten kdo tím nejvíc získal - paroubek. Jenže ten je takovej hloupej prosťáček že by takových intrik nebyl schopen, takže spíš zeman a paroubka tam pak dosadil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama