Počasi jak Parubek... poručime větru, dešťu, sněhu

6. listopadu 2006 v 9:46 | Synek z Ostravy
Ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) chce, aby používání zimních pneumatik bylo povinné. A přemýšlí o tom, jak toto nařízení dostat do zákona. Podle něho totiž zimní pneumatiky prokazatelně zvyšují bezpečnost na silnicích.

Minuly tyden sem byl tak rozlitany, že mi ani nedocvaklo, co sa chysta počasi vyvadět. V TV počasi sleduju enem pro tyrosničky, bo věřit im možete enem tak ten vystřih a uzavirat sazky v robotě, či to je tam v tym vystřihu prave, nebo uměle. (mimo mladu Rosicku, tam to je jasne aji na černobilem Merkuru)
Ešče ve středu sem byl zblbly z nedělni akce s Cepínem a našem Napalmovem dychanku v nedělu. Vyrazit s Cepínem na koncert Napalm death byl zažitek. schazame sa už okolo štvrte hodiny a na koncert o devatej dorazime jak pravi fanušci. Značně veseli a přimo na hlavnu hvězdu večera. Pod podijem sme zaujali strategicku poziciju, ale jak spustili dědci svoju palbu do bunkru plneho ludi, bylo jasne, že tam vydržim enem chvilu. Škoda že sme propasli předkapelu Born from Pain, bo to mi hned připomnělo, že bych mohl oživit svoje bigbitove zažitky a postavit jakusyk grupu. Nazev Born from Mistake mi hned vyplynul tak jaksyk s ohledom na muj život. Koncert dobry jak CYP! Sice sme se už po koncertu nenašli a jak sem se dostal domu je pro mňa furt zahada, jak pro sovětskeho vojaka střelba za roh, ale bylo to fajn a vyřadil sem se jak za mladych času na koncertu Abraxasu.
V pale mi dunělo cele ponděli a byl sem trocha dezorijentovany v časoprostoru. Ve středu sem musel do Liberca a zustal tam do čtvrtka. Už večer v Libercu, kdysem se zučastnil akce kritika Jury Černeho, kery ve svojej neuvěřitelnej vitalitě vzhledem k věku, furt robi poslechove diskoteky a mal tam večer s pisni Karla Kryla. Tak taky kulturni šok a skok asi jen tak kdosyk neprožije. Neděla Napalm Death - středa Karel Kryl. Dobre jak cyp! Vylezeme s kolegu před kulturak, rozlučime se s Jurou a že pudeme hledat jakysyk hotelik, co nam doporučili ale nemožeme najit auto. Sněhu jak v Beskydach. Odhrabeme naše Klijo a deme hledat hotel. Zmateny jak dysgrafik na přijimačkach UMPRUMu bludim Libercem a končime uplně v inym hotelu.
Čtvrtek ma budi ezemeska od mojej Oliny. Pry jak sem se vychrapal a esli mam domluvene přezuti našeho auta, bo jedeme na vikend oslavovat jeji narozky na Vysočinu. Znova vyhrabujeme klijo před hotelem a ja přemyšlam, či to ma cenu už včil kajsyk jezdit přezuvat. Uklidnila ma až cesta do Prahy. V Turnově dalši zastavka, po sněhu ani skoro žadna stopa a u naměsti je super jidelna! Nesem ždny intoš, ale bo se po hospodach vyšej kategorije stravuju v Praglu dost často, už mi lezu krkem furt to stejne žradlo, akurat s inym nazvem a inu cenu. Naraz hospoda jak z roka 1985! klasicka jidelna na stojaka, paru stolku k sezeni a na vyběru take delikatesy jakyma su - Drškova polevka za 15 kaček, či kanči gulaš za 45 a ledvinky za 38! Chrochtam jak Škromach nad prdelanku a čumim jak Špidla na zakony ve francuštině. V dnešnej době take delikatesy! Davam si drškovu a pořadnu porcu gulaša, automaticky se šesti a kupu čerstveho křena navrch!
Vyřidili sme co bylo třeba a jedeme do Praglu. Zima jak sviňa, ale inač pohoda. Stiham ešče vyfotit jednu slečnu, kera chce byt věšakem na hadry a panenku do peliška pro uchylne majitele modelingovych agentur a večer v osm zalezu k bedni, aby mi neutekl dalši dil českeho Dallasu na Primě. Pobidka že na pecu su jakesyk těstoviny mi nahaňa husi kožu jak pralinky. Po takych dobrotach zas jakesyk pry zdrave žradlo? ani omylem. Mezi stoličkama ešče furt citim kusky drškovky a přemyšlam esli si mam vubec čistit zuby, bo to zmizne v nenavratu a kdy jase zas dostanu do Turnova? Zamyšleny nevnimam novy dotaz od Oliny, kera o pauze v dramatu, či stary Rubeš najdě dědica a s otaznikom esli Andrea šuka z lasky, či vychanosti, mi znova opakuje či idem zitra přezuvat gumy, bo hlasili že bude sněžit. Odbyvam to jakymsyk neutralnym vyrazem, že možna jo, ale nevim esli bude mit naš dvorni přezuvač, u kereho mam uložene zimni gumy v servise, čas.
Rano mě budi radijo na plne kule a vyzva mutujiciho moderatora na jakesyk uchylne stanici Impulsovych, že pražaci nemaju vubec sedat do auta, bo Praha zkolabovala nad naporem sněha a hromadna havarija 21 aut blokuje celu magistralu a v Praze je Bemem vyhlašeny stav ohroženi.
Na Vysočině zavřeli D jedničku
kamióny hráli na honičku
Takzvané rallye Letní gumy
v tym kopcu u Meziřící
spěchali s melounama
a teď jsou v...
Však víte kde
Na ČT1 Studio sníh
Voldanova sedi na saních
A v Praze kalamita jak na Sibiři
tři centimetry sněhu
a u Muzea štyři
Kukam z okna, vidim tych par centimetru sněhu na autach a je mi jasne, že ani alkajda štelujici odpalovacu rampu na Vaclavaku nevyvola taku paniku v Praze, jak trocha sněha a minus tři stupně.
Probuzeny jak čerstvě vyorana myš lezu z pelecha slubuju Olině že ty gumy necham přezut aji kdybych to mal robit sam před barakem na heveru.
V robotě hažu jakusyk banalnu vymluvu o nemocnym křečkovi a že enem odskočim esli se mu nepřitižilo, bo večer omylem přičuchnul k wiskasu.
V pneuservise fronta jak za kdyby přišli babety do tuzexa a zufaly vyraz v očiskach majitela - za tyden! Nabidnul sem mu Davidofku a vysvětlil jak nutně to musim přezut, bo moja Olina sa už od jara těši na oslavu narozenin a že to nemožu riskovat na tych letnych gumach. Chapavo pokyvuje palu a že mam čakat, bo jak se kdosyk objednanyopozdi, tak mě tam vtlači. S vyrazem děcka, keremu beru angličaka odhani zajemce na přezuti a v duchu počita, kolik tisic mu utika, bo ma enem dvě mista v garaži na přezuvani. Chlopi makaji jak ukrajinci na novych sidlišťach a nestačim kukat, jak im ide robota od pazur. Souhra jak orchester pokračuje. Byt tam manažer z formule, bere celu osadku servisa!
Po hodině a pol, ščasny jak po vyhře v maryjašu, jedu do roboty posilam Olině ezemesku že mame gumy přezute a v robotě se slzu v oku dřystam cosyk o tym, že křeček je na intezivce a ma za sebu CTečko bo mu furt škube v levym oku, dorobim co je třeba a nestačim ani sledovat nazory všeckych tych meteorologu jak bude vikend naročny na přivaly sněha a či zima vydrži v jednym tahu až do května, či ešče dele. V radiju dřystaju o tym, jak kolabouje dalnica a přemyšlam jak dojedeme do Poličky.
Doma pobalime bebechy, naskočime do přezute Laguny a jedeme na dalnicu. V radijustřidavo přepinamy na všecky stanice a zišťujeme, že každy ma uplně ine informacije o stavu na D1. Všeci sa shoduju že kolona začina na 75tym kilometru a konči na 98osmym, ale jedni tvrdija že tam je enem husty provoz, dalši že to tam je husty, a dalši že to stoji už dvě hodiny. Losujeme či to riskneme a dojedeme po dalnici na 85ty kilometer kde sjižďame na Humpolec, nebo to vezmeme už včil na Kolin, nebo sjedeme na 65tym a pojedeme inu cestu po okrskach až do Havlbroda. Přehlasujeme Olinu v poměru 2:1 že to riskneme. Dalnica jede dost našlapana, ale jede. Zadrhel nastava na 72druhym kilometru, teda o tři kilometre dřiv, než všeci hlasija v radiju. Ten debil z Global asistanc v tym letadle nikdyneseděl, bo by nehlasil cosyk o hutym provozu! Na tym 72hym kilometru je tak husty provoz, že stojime.
Oblubena vjeta po dvacati minutach stojeni na dalnici "ja sem to řikala" protne trapne ticho v autě a přehluši aji Dalibora Jandu v radiju.
Po dalšich deseti minutach nastava klasickasituacija, keru nedokažu nikdy pochopit a zažil sem ju na dejedničce už stokrat. Naraz se kolona rozjede a jede! Žadna buračka, žadny duvod k zastaveni dopravy, prostě nic! Naraz se to rozjede a jedete to! Proč? Kdyby odklizali jakesyk trosky z cesty, či nakladali kohosyk do vrtulnika, ale ni, enem to prostě pol hodiny stoji a pak zas jede. Dorazime do Poličky s hodinovym skluzem oproti běžnemu času a lezeme do tepla. Polička je pod sněhom, ale zatim v normě.
V sobotu rano ma budi sluničko v okně a šimra po ksychtě. Venku jak na jaře a po sněhu ani pamatky. Večer ideme na oslavu do mistni high society hospody a jak žvykam zas jakysyk fajnovystejk, v duchu zpominam na drškovku a gulašek. Po osmi pivech sem už aji ja zas vesely a bavim tchyňu s tchanem a bratrancem Oliny celu hospodu. Nacucany jak trenky maratonca idu s nima dom a ešče cestu mam jakesyk historky v rukavu. enem muj stesk po gulašku jaksyk nechapaju, bo pre nich je vrcholem hospodske stravy stejk s bylinkama a cizokrajnu omačku, proloženy americkyma kobzolama s česnekem, a ja zpominam na držkovku!
V nedělu, za počasi jak v červnu a dešťu jak v listopadu, jedeme zpatky do Praglu. Citim jak moje zimne gumy trpi na vyhřatym asfaltu a špekukuju, esli nemam v ponděli jet přezut gumy na letni.
Počasi jak na aprila a nevypočitatelne jak Parubkova schyzofrenija, kdy raz chce byt v opoziciji, pak zas nechce, raz chce sestavovat vladu, pak zas nechce, raz ma zdravi jak dvacetilety a pak je zas unaveny jak haviř po šestnactce...... podzim jak CYP!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shob Shob | 6. listopadu 2006 v 12:16 | Reagovat

Super clanek. Ale ty jsi evidentne nikdy nebyl v Belgii. Jinak bys vedel jak vypada opravdova panika zbusobena 2mm snehu. Praha a Prazaci jsou proti tomu nic.

2 cepín cepín | Web | 6. listopadu 2006 v 13:07 | Reagovat

Born from Pain jsme stihli :o) nestihli jsme special guesta akorát, ale masakr to byl, jen co je pravda...

3 Northern Lights Northern Lights | 6. listopadu 2006 v 14:02 | Reagovat

uplně jsi mi evokoval Born for Burning od Bathory.

4 Synek Synek | 6. listopadu 2006 v 15:08 | Reagovat

Jojo omlouvam se zadrobny prehmat, aspon je videt, v jakem stavu jsem byl :-) ale MASAKR SUPROVY!

5 cepín cepín | Web | 6. listopadu 2006 v 19:27 | Reagovat

http://www.zasmejse.cz/download.php?id=5651

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama