Předluhy vikend s ROOTem a kongresem ODS

20. listopadu 2006 v 9:42 | Synek z Ostravy
Mirek Topolánek byl v neděli na kongresu ODS zvolen opět jejím předsedou. Hlasovalo pro ně 70 procent delegátů, což považuje ze velká úspěch. Dostal široký mandát jednat o vládě, který ho nezavazuje s kým a zda vůbec se má dohodnout. Na jedné straně neudělat chybu a zamezit případné vládě sociální demokracie a komunistů, na druhé straně v žádném případě exklusivní smlouva s ČSSD. Všechno ostatní je možné. Já žádné řešení v této chvíli nebudu upřednostňovat.

Vikend začal už v předvečer svatku všech zmlacenych na Narodni a pohřbu KSČ. Ve čtvrtek večer sme s Cepinem vyrazili na brněnsku pecku v oblasti Black Metal - skupinu ROOT
V Matrixu bylo skoro narvano, aji když proti Napalm Death to bolo slabše, ale aspoň nebyla taka fronta na pivo. Makal sem jak pes abych stihal koncert a nemusel vzať auto, Olina jela kamsyk přes noc na oslavy a tak nic nebranilo zapařit v blekovem duchu. Předkapely hraly take divne pokusy o modernizaciju stylu a chvilu to připominalo trash a chvilu Pretty Maids v dobach experimentu s klavesama. Hlavně zpěvaci dokazali neuvěřitelně grcat svoje texty a enem hra na Klezlu nam rozptylovala doměnky, o čem to ten zpěvak vlastně blinka do mikrofona. Jak Cepín rozpoznal, asi prevažně o lasce a čemu ho nema rada, jak on ju jo a čemu nechape že on pre ňu vykrada hrobky a nosi ji kosti, zatimco ona u magiča slzi nad Stankama s falešnu krasu. Root to všecko smazal a zahral svoju směs všeckych hitu za poslednych XYZ roku. - teda asi jo, bo my je nezname natolik a enem předpulnočni rozhovors věrnyma fanuškama před zastavku MHD či jako druhu skladbu hrali pecku z jakesyho alba s nazvem OTEVŘETE HROBY či VYTAHNITE RAKVE nas utvrzuje v tym, že to bolo vjac pruřezove. Nemohli sme gyzdum potvrdit ani vyvratit esli ta pecka byla na plejlistu, bo sme to nepoznali. ale jakesyk hroby a vypite oka mrtvolam tam zazněly. V jednu ranosem byl domajak na koňu. Trocha unaveny, bo přece enem paru piv padlo a hlavně promrzly, což sa prejavuje tym, že včil sem nachcipany jak sviňa a z nosa mi teče jak z ropovoda Družba.
V patek sem vstanul a jel vyzvednut Olinu do Humpolca a pokračoval na Poličku. Už to vstavani bylo drsne jak Kočkovi mafiani a chviku sem zvažoval, či mam sedat za volant. Pul litra dobre kavy z Jihlavy a fukani do alkohol testra ma ubezpečilo, že sice mam v pysku jak v polepšovni, hlava trocha se moce, ale inak sem čisty jak Ben Johnson na olympiadě.
Jak se tak šinu na Humpolec, zpominam aji na to, že sem chel cosyk napisať na patek o tych udalosťach, pro kere nemusime dneskado roboty před sedmnacti rokama. Ale v tym stavu sa to nedalo a pak.... o čem psat? Přimo na Narodni sem nebyl, bo sem absolvoval vjac ty nepovolene demonstracije na Palacha, 21 srpen a raz sa kupal v listopadu na Lenona, bo nas ty kurvy nahnali z Kampy do Vltavy. A revolucija začala pre mňa až po sedmnactym, kdy se probudila aji Ostrava a pendlovani mezi Ostravu a Prahu sem si do zvoleni Havla užil jak cyp. A o tym se da pisat aji jindy. Na převrat sem fakt uvěřil až se rozhoupala aji ostatni města a jak sem slyšel že na VŠB v Ostravě je stavka a podporuju Prahu, tak sem veděl, že to prasklo jak vřed a idě to všecko ven a tu lavinu už nezastavi ani tankama. Bo komunisti veděli, že jak padne Ostrava, su v řiti, jak Baťa s dřevakama. Dycky jak komunisti zdražovali, v prvej řadě jeli papalaši na Ostravu, přivezli mandarinky a pomeranče ze Španělska a ne Kuby a nacpali to haviřum, aby drželi hubu a nemotalise do politiky.
Ale hlavni sila byla v Praze a diky studentum a paru odvažnym, dneska možeme trpět take kreatury, jakyma su Parubek a jeho partyja. Kde byl Jura se nikde nepiše, ale věřim že ešče tyden po listopadu seděl nařiti v RaJu a okusoval si zufalstvim nehty, bo netušil kam se to zvrtne a či jeho imperium vekslackych konexi nepude kajsyk do řiti aji s nim. Bohužal, Jura zostal mezi nama.
V deset sem byl v Humpolcu, nabral olinu, probral co robila ona a lehko mlžil co sem robil ja s Cepínem a razili sme na Poličku. Tam sem si dalvyborny oběd a po kafi a zakusku pokračoval na Ostravu.
Doma sem vydechnul že mam tu cestu za sebu, bo přece enem bylo mi cely deň tak jaksyk chujovo a až lahvaček z ledničky mi urovnal naladu. Prochazam noviny, všude enem buď o listopadu, nebo kongresu ODS. Chvilu čumim naj ednu fotku v novinach a tak na devadesattři procenta se poznavam! Esli sem to ja nešlo z tej fotkyurčit na 100 procent, aji když v novinach byla dost velka, ale je to černobile a fotr mě na ňu upozornil, bo vi, jak sem byl v tej době blby a aktivni. Sem ten uplně vpravo v druhej řadě. Teda vypada to jak jakysyk aktivni morgoš, ale tych v tej době v ulicach moc nebylo a bo je to černobile, tak bych fakt dal ruku do maleho ohňa, že to sem ja, bo to, co držim za pazuru vypada trocha jak moj byvaly kočkodan.
Tak sme v Ostravě robili na naměstju hada furt.
Zbytek vikenda sem sledoval kongres ODS, hral jakesyk hry, lečil sa z koncerta a nachlazeni a montoval brchovi kompjuter, bo je nemocny a chce doma kukat na internet. Byl to porod,bo zrobit ze zbytku dvuch starych kompjutru řady Pentijum dva, cosyk k užitku a s čtyřgigovym diskem, ale povedlo sa a večer sem mu to v sobotu aji zprovoznil. Na surfovani a kukani do mejla to stači.
Kongres ODS nepřekvapil. Že Topolanek ziska duvěru bylo jasne, že to bude enem 70% je trocha s podivom, ale nazory jak jednat s tym vekslakem v řadach ČSSD su rozne a věřim, že su cesty o kerych ešče nevime a nakonec to jaksyk dopadne. Podporu ma, velku koaliciju nechce a co bude dal je včil na tych dvuch.
Topolánek tak nedostal od základny žádná omezení, kudy jednání vést. O vládě může jednat s kýmkoliv. Jen se musí snažit prosadit co nejvíce z programu ODS, což už dříve on sám označil za samozřejmé.
Strana se nakonec také shodla, že nechce odejít do opozice a umožnit tím vznik vlády opřené o komunisty. Výkonná rada také musí schválit ministry, které ODS do případné vlády nominuje.
Do najvyššich pater sa dostal Pavel Bem, což je tež taky dobrysignal, bo on je naděja v ODS a myslim si, že roste v dobreho politika, ošlehaneho od spodych pater až na najvyššu hlavu Prahy a navic je psychiatr, tak to može byt dobre pro jednani s nemocnym malym slonom v řadach ČSSD
Tak včil budeme čakat s jakym programem vyleze posvěceny Topolanek a či ma fakt v pale srovnane jak z teho všeckeho vylezt s čistu košulu a neztratit voliče, ani nepustit k veslu tandem KSČSSD
Ale neni to lahke, bo jak je vidno z obrazu, dilema ktere musi včil řešit je možna ešče vjac na posrani.
Tak tento tyden se snad posuneme aji kusek dal.
Pekny začatek pracovniho tabora, ehm tedy tydňa
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Northern Lights Northern Lights | 21. listopadu 2006 v 7:31 | Reagovat

...sedmnácty listopad,

komunista z koňa spad,

stačilo však paru chvil

zas do sedla naskočil....

2 cepín cepín | Web | 21. listopadu 2006 v 11:19 | Reagovat

no jestli jsi to Ty (na tý řetězový fotce), taks byl pěknej pásek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama