Reparat z politicke kultury.... co s tym?

8. listopadu 2006 v 9:52 | Synek z Ostravy
Prezident Václav Klaus označil ČSSD, potažmu jejího předsedu Jiřího Paroubka za důvod, proč se rozhodl dát i druhý pokus na sestavení vlády předsedovi ODS Mirku Topolánkovi. Předseda sociálních demokratů stále prasazuje velkou koalici nebo mešinovou vládu s podporou své strany.

Už sem včera zmiňoval, prezident Klaus dostal amok a jak se nasral na našeho Juru, vyzval Topolanka k sestaveni dalši vlady.
Vykřiky břich o jakemsyk nadržovani ODS a ine šibalske spiknuti na sebe nenechalo dluho čakat. Byt včil na hradě musi byt šilene, v podhradi su dva kohuti a z teho jeden je červeny a slabši, navic diktatorsky masochista, druhy se snaži držet fazonu, ale už mu semu tamu ujižďaju nervy.
Nakonec topolanek vyzvu přijal a nastava taka komicka situacija, bo kdo se muže pochlubit tym, že by odstupil, aby nastupil?
Cele to bude ešče zajimave, bo tych možnosti co s tym neni jaksyk moc.
Jura tlači na pilu a chce v podstatě opozičnu smluvu. Vzhledem k jeho vrozenemu křivactvu by to byla pro ODS smrtici smluva, taky dotek meduzy. Voliči dali jasně, ale ne zřetelně najevo, že už maji dost politiky zloděju z ČSSD a chcu změnu. Bohužel Jura se chopil šance jak s kamošama z KSČ zrobit v republice burdel jak fanušci Baniku na Spartě a naplnil předvolebnu zkratku na svych billbordach KSČSSD Tak se nam tu zrodila taka diktatura proletariatu, kera se mermomoci chce dost k moci a pokračovat v levarnach, připadně uklidit trocha teho burdela po sobě. Zatahli do teho aji prezidenta čekaji na novy Unor 1948
Prezident se zastrašit nenechal a svoju druhu a poslednu šancu ovlivnit a narovnat česku politiku svěřil znova do ruk viťazovi voleb a legitimnimu předsedovi viťazne strany. Pokud nechcel dopustit traparnu s rudou vladou a podporou jakehosyk Jidaša tak, mu ani nic ineho nezbylo.
Zvlaštni su pohledy rivalu na řešeni takej situacije a co s tym chcu robit

Premiérem bude ve středu opět jmenován Mirek Topolánek. Co to pro vás znamená?

Já věřím, že pan Topolánek tuto příležitost využije a pokusí se sestavit vládu, která bude přijatelná pro další strany, aby získal potřebou politickou podporu. Počkám si, až s námi začnou jednat, očekávám, že to budou písemné návrhy, jinak nemá smysl jednat a nemá smysl se vystavovat slovní pyrotechnice.

Neobáváte se opakování prvního neúspěšného Topolánkova pokusu?

Dopadl špatně, protože k tomu přistupovala ODS špatně. Pokud by k tomu přistupovali seriózně, přišli s nějakým návrhem rozumného kompromisu, tak jsem přesvědčen, že bychom o tom mohli jednat a že bychom se mohli dohodnout.
Tak pravil velky předseda strany, kera prosrala všecky volby za poslednych X let.

ČSSD nabízí jednání o menšinové vládě ODS. Budete s ní o tom jednat?

Budu jednat se všemi stranami.

Šéf ČSSD Jiří Paroubek také zmínil smlouvu o exkluzivitě v jednání mezi ODS a ČSSD. Je to možnost?

To už tady jednou bylo a dopadlo to jeho pokusem s Kalouskem s podporou komunistů. Takže v tomto případě si myslím: Pantha rhei (Vše plyne, citát řeckého filozofa Hérakleita - pozn. red.). Je to takové mámení sirén, na které nepřistoupíme. Je celkem evidentní, že scéna je nestabilní, že jakékoli řešení musí být na širší bázi, aby bylo stabilnější, nemusí být na celé funkční období, může vést k dřívějším volbám, ale to je tak všechno, čím bych tu situaci charakterizoval.
Tak pravil viťaz voleb.
ano, scena je nestabilna, bo tu je jeden blok rudych komanču a pak zbytek stran, kere se snaži byt vic napravo. Enem to ma taky malyhaček, že v tej jednej straně je paru zakuklenych Jidašu a ti možu zhodit za par špinavych zlataku a s aurou zachrancu všecky dohodydo koša.
V takym malym stinu je zatim ešče jeden šibal, co se polepšil a zas nepolepšil Pohanka! Jak se zachova? Co jak podpoři třeba enem tym, že zas na paru dňu zmizne? Nevim, jak si to Jura ošetřil, ale vzhledem k jeho minulosti čišnickeho kapa a vekslaka to určite Kočkovic kuci už jaksyk pohlidaju.
Tak na čaka obdobi, kere dokonce neni ani nijak limitovane časem, kdy odstupujici a nastupujici premijer bude lepit jakusyk vladu, može to trvat až do Vanoc a všeci budu spokojeni. Poslanci nemusi do roboty, bo vyplata bude aji tak, ministři dostanu odstupne a zas nastupja, bo inač to nejde, v TV budu přestřelky všeckych možnych vudcu, analityku, šamanu a kdovi koho ešče a narod bude utracat pod stromeček a ti hlupějši ze svych dani to cele divadlo zaplati.
Jedna mala pozitivna vjec tu je. Jura se rychlo uči a vratil taky maly uder prezidentovi. Ten mu sice nikdy nic neslubil, nicmeně Jura to tak pochopil, což je pochopitelne aji pre nas, bo ma předsa 20 roku jak se chlubil po vyšetřeni u doktora a prohlasil:

Odstoupí před případným třetím pokusem o sestavení vlády předseda Sněmovny Vlček?

Myslím, že asi odstoupí. To je zřejmé, i když jsem slyšel také takový výklad, že tady něco pan prezident slíbil ČSSD v tom druhém pokusu a nesplnil to. Takže ČSSD není povinna tyto věci držet. Ale já si myslím, že ať je to, jak chce - jestli to ČSSD slíbila, tak to splníme.
Nechal si tam take to kuzelne slovičko ASI a hraje na city čtenařu rudeho prava, že ON svoje slovo drži. Ste tež zvjedavi jak se z teho připadně vykruti? Ja jo.
Pekny den
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Northern Lights Northern Lights | 8. listopadu 2006 v 11:13 | Reagovat

Karel Kryl

Bílá hora

Osmého listopadu šestnáctset dvacet u letohrádku Hvězda na

Bílé Hoře zůstal z vojsk Království českého poslední

praporec - moravský praporec Šlikův. U zdi letohrádku padl

do posledního muže. Píseň nazvaná Poslední Moravan.

Pod bílou zdí  má bláto barvu perleťovou

a zvony odletěly za větrem do Říma, obzor se rdí, můj táto, hanbou       šarlatovou už jsme tu osaměli, z kříže se nesnímá.

  Prapory mdlé už pálí ruce vlajkonošů,

jen oči pod přilbicí snad ještě doufají,

a mlhy zlé se valí do děr od hrabošů

i do ran na orlici, kterou už poutají.

Rudý kohout na obzoru roztahuje spáry

hřeben větru rozčesává pera plamenná,

věřili jsme na pokoru u popravčí káry,

zlatá doba nenastává, bude kamenná..

Je prý to ctí až na dno, zůstat pod prapory,

mít duši nestydatou a mozek bez ceny,

být králem lstí a snadno vzít si bez pokory

na svatbu se Zubatou železné prsteny.

   Není to med, zas píti číši vrchovatou

  a věřit na proroky v chorálu polnice,

  sto černých let nám svítí hvězdou jedovatou

  na erbu pro otroky - pro naše dědice..

2 Já | 8. listopadu 2006 v 15:01 | Reagovat

Vlček neodstoupí a paroubek řekne že s tím holt nemůže nic dělat.

3 pepap pepap | E-mail | 9. listopadu 2006 v 1:10 | Reagovat

Ze začátku byly tvoje "sloupky" super, ale už by ses měl vykašlat na politiku bo je ji plna TV a my chcem srandu a ne politicke nazory bo ty si umime zrobit sami...

4 Albert Hofmann Albert Hofmann | 9. listopadu 2006 v 7:12 | Reagovat

Pro N.L jo dobrý postřeh nikde včera nebylo ani zmínky po posledním opravdovém boji  hrdých Moravanů.

5 Vašek Vašek | 9. listopadu 2006 v 13:09 | Reagovat

Je tu ale trochu problém, Alberte. Většina těch padlých hrdých Moravanů totiž byli němečtí žoldnéři.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama