Tanečky začinaju zrychlovat.... Čuněk nasadil tango

22. listopadu 2006 v 9:35 | Synek z Ostravy
Do jednání o nové vládě výrazně vstoupil vážný kandidát na šéfa lidovců, vsetínský starosta a senátor Jiří Čunek. V minulých dnech se tento politik známý vystěhováním romských rodin ze Vsetína tajně sešel s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem.....

Tak to vypadalo na idylku a pomale sestaveni kočkopsa a než se jeden nadechnul, už tu mame zas stareho dobreho Juru Roka Parubka a jeho zakulisni sviňarny. Čunek si k Paroubkovi přivedl i jihomoravského hejtmana Stanislava Juránka. Všichni tři teď říkají, že se po schůzce nebude opakovat "letní překvapení
Co říká o utajované schůzce s šéfem ČSSD sám Čunek? "Pan Paroubek mě chtěl poznat. Žádné závěry jsme nemohli dělat, protože k tomu nemám mandát," řekl. "Bylo to spíš společenské setkání," tvrdil Paroubek.
Jasně, nic se nerobi, enem Jura dostal echo, že na ludoveckem kongresu neni tento lečitel vředovych chorob bez šance a neni nad to, si takeho šibala hned jaksyk podchytit, než mustupne slava do paly a začne vyskakovat. Navic ma Čuněk ešče jeden typicky rys stareho dobreho luxovce. Komunisti su dobři, esli podpoři cokoliv my navrhneme a neni třeba se ich bať!
Jen tři týdny do lidoveckého sjezdu začíná vážný kandidát na předsedu strany Jiří Čunek předvádět podivné tance kolem usnesení, které KDU zakazuje spolupráci s komunisty. A není sám.
Usnesení přitom hovoří velmi srozumitelně. Lidovci se zavázali, že "KDU-ČSL nebude účastna ve vládě, která by se opírala o hlasy komunistů, ani takovou vládu nebude tolerovat, ani jakkoliv podporovat." Nejednoznačně mluví také Juránek: "Musíme si řadu věcí ujasnit.

Usnesení je po formální stránce špatně. Musí mluvit o tom, jestli je každé hlasování s komunisty špatné, nebo ne. Není důvod, aby když komunista navrhne zákon v duchu našeho programu, tak abychom pro něj nehlasovali," řekl LN Juránek. O podpoře zákonů s komunisty ale v usnesení není vůbec řeč. Zůstává hádankou, co přesně chtějí lidovci ve svém slibu na sjezdu měnit.

Podle úřadujícího předsedy Jana Kasala je však lidovecký závazek zcela jasný a nechápe, k jaké změně má podle Čunka dojít. Právě úřadující předseda si před měsícem vynutil podpis všech poslanců, kteří se zavázali, že zářijový slib strany platí a nebudou ho zpochybňovat.
To, co se nepovedlo Kaluskovi včil začina znova bobtnat na povrchu a vypada to tak, že pokal se zas nezvedne vlna odporu panbičkařu z členskej zakladny, tak si na sjezdu zvoli co budu chceť a jednani s Parubkem može začit. Ten sestřeli všecky dohody a počka na třeti pokus. Ludovci zvednu ruku pro jeho kabinet a společně s komunistama, ve jmenu naroda, prosadi vlastnu vladu. Tanečky nam opovažlivo zrychluju a včil de enem o to, kdo ten taněc udycha až do finale. A to je zakeřne, bo Jura ma přece zdravi dvacetileteho mladika!
Jura chce pět ministerskych křesel a vladu na celu dobu s tym, že se po roce vyhodnoti, esli to funguje, či ni. Jistě vstřicny a zajimavy napad, pokal by ho nepřednesl jeden z největšich šibalu a podrazaku v zemi. Jak by to pak dopadlo je jasne. Čast by mala pocit, že to funguje, enem kdyby ta druha strana nerobila ty sve omyly, druha čast by tvrdila, že to je cele na hovno a třeti čast byse zdržela hlasovani. Navic každy řadovyposlanec byse nestačil zabydlet a zviditelnit,ale už bysi zvyknul na isty přijem a prebendy, tak bybyl blazen si to zkracovat a tvrdě byhajil křeslo.
Tanec zrychluje, Čuněk nastupil ve svižnym tempu a po vyhnani cikanu do raje na předměsti, včil pošilhava po hlavnym vchodu k lidoveckym ovečkam. Popularitu nabyl kotroverznim jednanim, už ho znaju všeci u nas a može směle isť do boja o křeslo ludoveckeho hada.
Parubek vyčkava co se z teho vyvrbi a je jasne, že ešče tři tydny se kničemu nerozhupe, bo kdyby mal u lidovcu svojho koňa a navic posvěceneho kongresem, určitě by nevahal teho jaksyk využit.
Jura byslyšel enem na velku koaliciju s ODS a rozděleni mandatu a ministru jakymsyk rovnym klučem. Takove řešeni ODS odmita a hlavně to odmitaji jejich voliči, bo to by byl pak propad jak Macocha.
Ze všeckych šibalu se ma stejnak najlepše Stanik Grossu. Už si zvyknul na roli chodiča k sudu a neměnil by. Sam se citi jako hrdina, bo odešel a umožnil tak Parubkovi cestu k moci a dobremu vysledku ve volbach, sam by sice asi postupoval inač a on, na rozdil od inych, Zemana na prezidenta volil, no ale včil je mu fajn. Bazenek v kvartyru nezamrza, klienti se hrnu a on ma čas na Šarku, Janečka, Gotta a ine kamoše.
Volama asi budeme nakonec my, voliči.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 22. listopadu 2006 v 11:27 | Reagovat

Pokud vím, tak  příkaz k vystěhování romů dal soud a nevšímal si toho, že by to mohlo být i  na ulici.

2 Fany Fany | 22. listopadu 2006 v 17:46 | Reagovat

Lidovcům se nedá věřit, a tenhle Čunek nepůsobí moc věrohodně.

3 Northern Lights Northern Lights | 23. listopadu 2006 v 7:11 | Reagovat

myslím že s dohodou o vládě to skončí stejně jako včerejší volby starosty v Praze 5. Starý zkorumpovaný bolševik momentálně ve službách ODS nabídl nepodstatné trafiky svým oponentům z ostatních stran a všichni najednou otočili ku prospěchu sebe samých.

4 Fox Fox | 23. listopadu 2006 v 12:56 | Reagovat

S tím zdravím dvacetiletého mladíka je to jinak. Lékař v nemocnici Paroubkovi neřekl, že má organismus dvacetiletého hocha, ale že má organismus dvacetiletého HROCHA.

5 cepín cepín | Web | 23. listopadu 2006 v 15:08 | Reagovat

to už jsem někde viděl...

6 David Šeich David Šeich | 23. listopadu 2006 v 20:54 | Reagovat

kurva děcka to byla jízda , no nic si nepamatuji ale jebat všechny do řiti .

7 goya goya | 19. prosince 2006 v 13:06 | Reagovat

ČUNEK JE BOREC A KDU-ČSL JE JEDINA VĚROHODNA STRANA SMRT VŠEM CO HO POMLOUVATE SMRT ZASRANYM ATEJISTUM

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama