Advent je tu..... vlada bude na svateho Dyndy

4. prosince 2006 v 12:36 | Synek z Ostravy
Je půl roku od voleb a zemi vládne už tři měsíce kabinet bez důvěry poslanců. Co bude dál? "Bylo by vhodné sestavit novou vládu do konce roku," říká premiér a šéf ODS Mirek Topolánek.

Kdo čakal jakesyk rozuzleni přes vikend, byl zklamany jak Stalin před bunkrem v Berlině. Tlachalo se na plne gule, ale o ničem.
"Socialisté před volbami i po volbách argumentovali tím, že žádné reformy nejsou potřeba a teď by měli přistupovat na výrazně reformní program. Byl bych spíš pro dohodu o konstruktivní opozici," řekl Topolánek v pořadu Nedělní partie. Problém vidí především v programové části dohody se sociálními demokraty. Za příklad dal nový zákoník práce, při jehož projednávání se tento týden ve Sněmovně znovu přely pravicové strany s levicovými.
Podle Jiřího Paroubka není nutné řešit programové detaily. "Jestli budeme chtít jít do detailů, tak to bude trvat ještě celé týdny. Pokud se spokojíme s nějakými zásadami, tak ta vláda může vzniknout během týdne, deseti dnů," míní předseda sociální demokracie.
Topolánek Paroubkův optimismus nesdílí. "Já jsem spíš realista," řekl šéf ODS s tím, že nejlepší variantou jsou podle něj stále předčasné volby.
Zástupci ODS, ČSSD, KDU-ČSL a Strany zelených se v pátek domluvili na tom, že občanští demokraté připraví do středy návrh reformního programu případné společné vlády. Pak by mělo na programu pracovat pět expertních skupin složených ze zástupců všech zúčastněných stran. Lídři stran program posoudí 11. prosince.
Vypada to na zvlaštnu valku, bo jak Jura přestal prudit s Topolankem, našel si novu hlavu - Bursika a za žadnu cenu nechce, aby byl ve vladě kdosyk ze zelenych. Možna doma svitja žarovkama a boji sa, že mu začne Zuzanka nutit usporne zařivky do kupelky.
"My nebudeme součástí čtyřkoaliční vlády, pro nás je přijatelná vláda ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Třeba bude Strana zelených v opozici," poznamenal Sobotka. "Osobně preferuji, aby se ČSSD nemusela podílet na vládě, ale uvidíme, jak se budou vyvíjet další jednání," dodal první zástupce Jiřího Paroubka.
Jojo, kdepak na Juru a jeho dohody podanim ruky. Furt se to mota v kruhu a kdo bude tym hlavnym, to je ve hvězdach a Rokovych pazurach
bliži se Vanoce, za tyden je sjezd ludovcu, posledni na co se čaka.A že to bude vesele, o tom neni pochyb ani u Parubku doma. Na předsedu už kandiduje tolik ludi, jak na volbu Miss a u mistopředsedu to je ještě horši, tam to je jak fronta na banany za Husaka
S kandidáty na místopředsedy KDU-ČSL, které si budou tuto sobotu v Brně lidovečtí delegáti volit na sjezdu, se roztrhl pytel. Podle informací Práva jich je už dvacítka. Obhajovat funkci například chtějí vicehejtman Moravskoslezského kraje Pavol Lukša a senátor z jižních Čech Josef Kalbáč. Na prvního místopředsedu se chystá kandidovat i odcházející náměstek ministra obchodu a průmyslu Karel Tureček.
A tak všeci budu čakat, kery čuňas vyhra předsedu a koho si zvola na ty fleky mistopředsedu strany.
Zatim vime enem kdo je vyvoleny dle svateho grala na post předsedy, včil enem esli to posvjeti aji ostatni. Nad salem kongresa bude zař jak u polarniho kruha a čekam cosyk zasadneho - možna Ufony
Jura kuje jakesyk pikle, dokonce idě na chat s ludskym hnojem na Seznamu a hlada cosyk, cim to vsecko ešče zvratit.
Tak si zas v kludu počkamy co se šustne a uvidime, esli letos pod smrčkem najdeme aji novu vladu.
spiš to vidim na Tři krale
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tarnow tarnow | 4. prosince 2006 v 13:47 | Reagovat

Důvod proč Jura nechce Zelené ve vládě je strašně jednoduchý. Pokud bude ve vládě jen s ODS a KDU tak pokud vystoupí z koalice bude moc ve sněmovně vyhlásit hlasování o nedůvěře vládě a bude mu stačit 101 poslanců k odvolání vlády. V té době bude předseda poslanecké sněmovny už samozřejmě nějaký socan a tak Jura dostane svůj třetí pokus. Pokud by ovšem byla čtyřkoalice a Jura vystoupil tak je mu to houby platné. Vládní poslanci versus rudé peklo by bylo 100 na 100, takže by je neměl možnost nikdy odvolat. Stejně si myslím, že se teď Jura chce dohodnout jen pro to, aby je za rok podtrhl a sestavoval vládu sám. Naštěstí asi Topolánek není takové máslo jak jsem si myslel a Jurovi na lep nesedne, protože při jednání o programu chce mít kvantifikované cíle, aby se Jura pak nemohl vymlouvat, že nevěděl ke kterému číslu se měl vlastně v těch reformách dopracovat.

2 Vašek Vašek | 4. prosince 2006 v 15:19 | Reagovat

Dneska Jura na těch Novinkách opět zaperlil. Za to, že ČSSD klesají preference může Zeman a za to, že dosud není vláda s důvěrou může pravice. No comment!

3 silwest silwest | E-mail | 5. prosince 2006 v 11:29 | Reagovat

Že vláda vládne bez důvěry poslanců snad ani není takový průser. Ale, že vládne bez důvěry občanů, to je skandální

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama