Tak už deme do finale?

14. prosince 2006 v 10:25 | Synek z Ostravy
Ještě odpoledne se zdálo, že podpisu koaliční smlouvy ODS, ČSSD a KDU-ČSL nestojí nic v cestě. Během pár chvil je všechno jinak. Topolánek oznámil ukončení jednání s ČSSD a vrací se k projektu trojkoaliční vlády. A to i přesto, že lidovci odmítají podpořit kabinet sestavený na přeběhlících

Že včera neni dnes, že kočka neni pes, tym nevznikne kočkopes.... stary hit mi vylezl nad hlavu jak svatozař, bo esli kdosyk čakal tento obrat jak ja, tak z vyvoja tak překvapeny neni.
Tuto variantu, která se nyní otevřela po odchodu dvou poslanců z klubu ČSSD, Klaus před časem odmítl s tím, že chce jednoznačnou dohodu stran. Ta je však zřejmě opět v nedohlednu poté, co Výkonná rada ODS ve středu večer oznámila, že končí jednání s ČSSD na společné vládě.
Topolánek má přitom v pátek přinést na Hrad seznam ministrů své druhé vlády. Místopředseda ODS Pavel Bém ve středu řekl, že občanští demokraté se pokusí oživit projekt trojkoalice, pro který budou chtít získat podporu "konstruktivních poslanců" napříč Sněmovnou. Prezident má právo vznést proti jednotlivým kandidátům na ministerské posty své výhrady, o mnoho víc ale nezmůže.
Včil už to neni o dohodach, včil to už je boj kdo z koho. Topolanek jednal s Rokem dost dluho, ale vysledkybyb asi dost divoke. Jura sice žaluje jak male děcko kaj všude on šel na kompromis, ale nevěřim temu, že by si Topolanek nespočital, kaj by s taku podporu došel a kdo by museděl a rozhazoval v jeho vladě.
Jura sam hned podal vysvětleni:
Jistě znáte mediální výstupy Výkonné rady ODS. Má podle vás ještě druhý pokus o vládu naději nebo se budete orientovat na ten třetí?
Já si myslím, že ten druhý pokus ještě neskončil. Že je to pokus pana Topolánka, a že pan Topolánek může ukázat, co ještě umí. Ale vidím, že to má velmi složité ve vlastní straně. Jak jsem tomu rozuměl, tak jsme se vlastně dohodli na personálním složení i na funkčním obsazení té vlády. Jsem přesvědčen, že to mohlo fungovat a my jsme došli s kompromisy až do krajnosti. S programovými, s personálními i pokud jde o četnost ministrů. Nám nikdo nemůže říci ani slovo, že bychom narušovali plynulost jednání. Plnou odpovědnost za ten stav nese vedení ODS. Myslím si, že kdo je soudný, kriticky to vidí.

Pokud by se jednání ještě obnovila, vy už nemáte kam ustoupit?

Já si myslím, že nemáme kam ustoupit. Prostě se buď vydáme cestou dobrodružství, a to znamená, že to postaví na panu Melčákovi. Pak jim gratuluju a přeju jim mnoho úspěchů.

Vidíte tedy ještě prostor k jednání před tím, že půjde pan Topolánek na Hrad?

Pan Topolánek mi volal. Byl to myslím rozumný rozhovor. Sdělil mi tu situaci. Volalo mi několik dalších funkcionářů ODS, takže ty věci monituruju a vnímám, ale nemohu je v rámci ODS ovlivnit.

Myslíte si, že pan Topolánek jako vyjednavač nemá dost silnou pozici v ODS?

Nechci se dotknout pana Topolánka, ale určitě moje pozice pro vyjednávání je silnější než jeho.
Tak ta posledna vjeta je fakt pravdiva, bo žadny iny diktator, kery by si dvakrat za pol rok svolal ovečky a nutil je k přisahňu na holy pupek že nezradi idealy velkeho Jury, neni v žadnej ine straně.
a Navic....
Šéf sociální demokracie Jiří Paroubek chce, aby kandidáti na poslance za ČSSD procházeli v budoucnu složitými psychotesty. K této úvaze ho přiměl případ poslance Miloše Melčáka. "Je potřeba, abychom měli do budoucna jistotu, že pod tlakem, do kterého se dostanou poslanci, nikdo z nich neselže," vysvětlil Paroubek. "Ten, kdo by neprošel psychotesty, tak by se nedostal na kandidátku. Je to můj momentální nápad, muselo by to projít diskusí, někteří se tím mohou cítit ohroženi, ale v zásadě to je rozumný požadavek," dodal.
Tak esli tohle mysli važně, to aby se všeci třasli strachy jak sviňa, bo pak ešče by mali mať čipy pod kožu abymohli hlasovat kdykoliv Jura zaveli a byli pod kontrolu noveho odděleni "korekce pohybu a lustrace kamaradu" do ložnic im da uchylak Roko kamery, abyšukali enem v stranicku hodinu a 1984 jak vyšity! Orwell by řechtal blahem, bo tak daleko ešče žadny diktator nezašel. Co su proti temu čistky.
Topolanek vsadil všecko na jednu kartu, a to i v takym připadku, kdy doslova šokoval svojim vystupem zelene a ludovce. U ludovcu se neni moc čeho obavat, bo jim stači dat tři křesla a budu držet hubu a hlasovat jak o život. Zeleni su zmateni, bo jako novicky v parlamentu asi neznaju jak to tam chodi. Včil bude hodně zaležet jak velky prostor dostanu a či oceni, že je Topolanek nehodil přes palubu jak Roko, ale počita s nima dal.
Co nas asi tak čaka?
Topolanek riskuje a to se mi lubi. Važim si ludi, keři idu do boja a fakt bojuju, což u našeho naroda dosranych hrdinu, neni obvykle. Esli prohra, tak prostě prohra a da to Jurovi. Nevěřim, že to Jura ukočiruje. Esli jo, urychli moju cestu do zahraniči.
Ešče bude veselo!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Hwp Martina Hwp | Web | 14. prosince 2006 v 10:26 | Reagovat

http://www.blueboard.cz/anketa_0.php?id=478566

Ahojky, prosím, můžeš na tomhle webu hlasovat pro Tami? Tenhle koment pak můžeš smazat, promiň že se moc nevztahuje k článku. (Dá se hlasovat jednou za 10 minut) Díky moc M.

2 cepín cepín | Web | 14. prosince 2006 v 10:51 | Reagovat

navrhuju hlasovat pro 1. možnost - DarkStarDark. Tami for lůzr!!

3 Northern Lights Northern Lights | 14. prosince 2006 v 10:56 | Reagovat

Synku už abys ses balil....Třeba zkus tu Cubu. Protože Jurovi stoupnou preference jak cyp až Čestný předseda utrousí z hradu že mu už vlastně vláda založená na přeběhlíkovi nevadí.

A na konec Synku ja jsem žil už v šesti zemích a to nejméně dva roky a vždycky jak sem se vracel do ostravy měl sem skoro erekci jak krásné město to je a jak fajni lidi tu žiju.

4 Synek Synek | 14. prosince 2006 v 11:11 | Reagovat

Tež sem žil mimo ČR dost dluho a taky sem rad upaloval zpatky, ale stejnak to vypada, že vyrazim kajsyk zas. Ta Cuba je dost z ruky... cosyk ineho tam nemas?

5 Northern Lights Northern Lights | 14. prosince 2006 v 12:13 | Reagovat

Talin, město kde jsem přijel na kole a zdržel jsem se dva roky..

6 Synek Synek | 14. prosince 2006 v 12:41 | Reagovat

Talin??? pobalti??? tam se da žit?

7 Northern Lights Northern Lights | 14. prosince 2006 v 12:50 | Reagovat

No jasně ! Robil jsem tam jako zpravce rezervace ,jezdil každý týden džipem až k finským hranicam , pozoroval nekonečné jezera , Talinu se říká Praha pobaltí a je v tom kus pravdy , ten střet civilizaci je tam taky jasny jak v architektuře tak aj v naboženstvi.

No když se ti to nezdá tak zkus Sofii - tři roky.

8 Synek Synek | 14. prosince 2006 v 13:05 | Reagovat

Sofii? čeče ty jsi dobrodruh! A čim se da živit tam?

9 Northern Lights Northern Lights | 14. prosince 2006 v 13:22 | Reagovat

Tam jsem si našel manželku, cha cha.

Dělal jsem pak v Nesebru přes sezonu u moře v hotelu od jejího brachy.

Byl jsem hotovy beachboy. Poté co jsem si ji za ty tři roky vysloužil jsem si ji mohl odvést  do Ostravy. Pro ní to byl určitý kulturní šok ale dneska ostravu miluje.

Další štace byl kibuc Masaryk v Tel Avivu.

10 Northern Lights Northern Lights | 14. prosince 2006 v 13:31 | Reagovat

už se mi to plete Masaryk je v Haifě.

11 Synek Synek | 14. prosince 2006 v 13:33 | Reagovat

Nema segru?:-) ten hotel bych bral:-) teda jako na praci - kibuc.... to uz je i na mě dost drsne

12 Northern Lights Northern Lights | 14. prosince 2006 v 13:44 | Reagovat

drsné to bylo v Chicagu -5let.  Každý den na střechách térem a ípou jsem smrděl celou dobu v americe...

13 Albert Hoffman Albert Hoffman | 18. prosince 2006 v 9:45 | Reagovat

pro Northern Lights:  Takže jsi otročil v kapitalismu dělal tam nádeníka a k čemu to? Aby se vysmáté americké držky pásly na tvém hřbetě? Ale jinak nic ve zlým ,hoj.

14 Northern Lights Northern Lights | 19. prosince 2006 v 9:20 | Reagovat

Alberte pásli se po mě leda tak polské držky. Ale člověk je odolný tvor. A tedy k čemu to? No byl to docela nezanedbatelný kapitál do rozjezdu podnikání a navíc jsem mohl potom  projet austrálii od severu k jihu aniž by mě trápil dolar v kapse.Hoj.

15 fanoš hanak fanoš hanak | 19. prosince 2006 v 12:30 | Reagovat

Nechci se dotknout pana Topolánka, ale určitě moje pozice pro vyjednávání je silnější než jeho.

Tak ta posledna vjeta je fakt pravdiva, bo žadny iny diktator, kery by si dvakrat za pol rok svolal ovečky a nutil je k přisahňu na holy pupek že nezradi idealy velkeho Jury, neni v žadnej ine straně.

Synku, ty sy taky chytry, zkus vyštúrat ako to ti cypy v odees dělajú, že hlasujú jako jeden chachar.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama