Zatlačme břucha, ideme jednat dalej

27. prosince 2006 v 9:05 | Synek z Ostravy
Koaliční jednání ODS, KDU-ČSL a Strany zelených se o Vánocích nepohnula z místa. Sporné body, kterými jsou obsazení funkce ministra zahraničí senátorem Karlem Schwarzenbergem a vedení ministerstev financí a místního rozvoje lidoveckými ministry, zůstala otevřená.

No kdo taky čakal cosyk ineho že? Vanoce, svtky obžerstva, rozdavani na dluh, placeneho valani po gaučach a loveni kosti z pysčiska už su za nama a včil se muže vratit k jednacemu stolu.Paru oblačku aji pšouklo mezi svatkama, ale cosdyk zasadneho.... na to je dycky času dost.
Část členů ODS je značně nespokojena, že lidovci obsadí jak ministerstvo financí, tak ministerstvo pro místní rozvoj. Pražský primátor Pavel Bém se proto obrátil na předsedu KDU-ČSL Jiřího Čunka, zda by nemohli vyměnit ministerstvo financí za ministerstvo průmyslu, ale lidovci to odmítli
Mirek tlači na pilu a idě cestu nejmenšeho odporu. Už tym nabidnutym korytem dava taky drobny signal, že ta vlada asi neprojde a chce, aby si namlatili hubu aji ostatni politici v řadach koalicije.
Prezident Václav Klaus nejprve odmítl jmenovat vládu, která by byla při hlasování o důvěře závislá na přeběhlících z opoziční ČSSD. Později ale připustil, že "nebude zlobit dlouho" a vládu nakonec jmenuje. Zpochybnil také Schwarzenbergovu nominaci na ministra zahraničí kvůli jeho vazbám na Rakousko.
Omylem neomylneho je jak občanstvo potencionalniho ministra, bo on rakušakem nikdy nebyl, enem tam meškal jakusyk dobu, tak jeho nechuť vzat do vlady kohosyk, kdo tu už robil politiku za Havla. Faktem ovšem je, že po našim demoličnim ministrovi Cardovi retardovi, to tu može robit každy. Po takym ludoveckym pučistovi je zahranična politika pole neorane, enem trocha dokurvene a zbylo aji paru poničenych letadel. Esli Karel bude dobrym či nebude.... tež sem byl rad, jak tam byl, či ešče furt je Vondra, bo ten se v tym pohybuje už tolik roku - v diplomaciji a zrobil asi najvjac roboty za poslednych patnact roku. No ale nechame sa překvapit, možna to je enem tak kuřova clona.
Enem tym, že Jura cez svatky nebyl vidět, bo s hubu mastnu od kapra a přežranym břuchem v trenkach lozit na obrazovku....... navic co by asi tak novinařum naš dvacetilety hoch dřystal? No tak podivejte se.... on by asi uměl dřystat aji o Šalamunovym hovnu, šak ho zname, ale asi mu dali klud na cukrovi a rozbalovani vlastnich darku, tak možeme mať pocit, že už Jura rezignoval. To ticho je však zlověstne a ja tušim, že zajtra to tu bude Jury plne, bo on se vyroji jak velky mag a všeckym nam ukaže. A ne enem darky od Zuzanky a Tvrdika, ale aji jakusyk novu koncepciju vlady.
Tak zas zme v dalšich kolach, esli bude do konca roka klud a vlada posvěcena, fakt se vrhnu na ine dřysty a necham politiku koňovi.
Přimo z jamy lvove.... z krasne, bez sněha a mrazu, rozkvetle Ostravy, plne Indijanu a inych občanu EU.......
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vašek Vašek | 27. prosince 2006 v 14:41 | Reagovat

Enem sa tu zapomíná na Juru Kavana, to byl ešče lepčí dareček než Carda retarda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama