Ulizny vychcanek, aneb lidumil Roko na hradě

5. ledna 2007 v 5:25 | Synek z Ostravy
Šéf ČSSD Paroubek se sešel s prezidentem Klausem. Představil mu návrh na možnou vládu ČSSD, ODS a lidovců. Po setkání expremiér prohlásil, že prezident přijal návrh příznivě, ale je to spíše vize pro příští týdny. Paroubek se snaží tímto tahem zhatit plány Topolánka na vládu trojkoalice.

Jeden se nestači divit! Jura začal novy rok ve velkym stylu a jeho vrozena vychcanost a uliznost zas vyplavala. Jura nelenil a hned se objednal na neplanovanu navštěvu hradu. Po jednani s Klausem sam zhodnotil jak to dopadlo a nečekal co na jeho vlezlu navštěvu řikaju na hradě, ale sam iniciativně vytrubil do etera jak to dopadlo.
Lídr sociálních demokratů Jiří Paroubek prožívá hvězdné chvíle. Jeho hlavní soupeř Topolánek se potýká s řadou problémů, zatímco Paroubkovi naslouchá prezident.
"Podle toho, co já jsem vyrozuměl, tak to bylo příznivé přijetí," komentoval šéf ČSSD reakci hlavy státu na jeho návrh, jak se vymanit z politické krize.
A tak zatim Topolanek kličkuje před bulvarnima fotografama jak Ronaldino a nakopava im vehikly, snaži se ustat afery s Talmanovou a asi do teho všeckeho ešče bude zas fotrem, navic nemanželskeho děcka, do teho všeho mu vyhrožuju ve vlastnej straně, že jak neziska duvěru jeho vlada, padne aji jeho hlava. Na jakusyk obranu mu moc času nezbyva.
Další setrvání Mirka Topolánka v čele ODS by mělo být spojeno s výsledkem hlasování o důvěře jeho druhé vládě, zaznívá stále častěji z regionálních organizací nejsilnější strany. Topolánek by měl v případě neúspěchu trojkoalice odstoupit podle sedmi regionů, dva kraje naopak vyjádřily předsedovi ODS podporu i nadále. Zbylých pět ze 14 krajů ještě nemá zcela vyhraněný názor.
Jura boduje a tvrdě bojuje. ale pozor! Jura už neni to, co byval, ale přešel na vlastnu teoriju ludoveho a chapaveho politika. Asi mu radi kdosyk iny, než Tvrdik, bo naraz zmenil směr.
Třetí pokus o vládu chce šéf socialistů Jiří Paroubek nechat opět ODS.
Má to ale háček. Jeho ČSSD by se musela podílet na vládě s občanskými demokraty a lidovci.
Ale nejspíš za cenu opravdu velkých ústupků z předvolebních slibů ODS. Větších, než jaké musel učinit premiér a předseda občanských demokratů Mirek Topolánek, když dohodl trojkoalici s lidovci a zelenými.
Vedení ČSSD včera zopakovalo, že Topolánkovu trojkoaliční vládu nepodpoří. Paroubek navíc tvrdí, že odpadlík z klubu ČSSD Michal Pohanka se do něj zase vrátí. Druhý odpadlík, Miloš Melčák, zase nechce podpořit program Topolánkovy trojkoalice. ODS tedy nemá onen chybějící hlas pro podporu ve sněmovně. Paroubek proto počítá s tím, že předseda ODS opět neuspěje a jeho druhý pokus propadne.
Plán předsedy ČSSD je následující: Druhé kolo sestavování vlády nevyjde. Ještě než se tak ale stane, současný předseda sněmovny za ČSSD Miloslav Vlček odstoupí. Po propadnutí druhého pokusu chce Paroubek jednat o vládě s ODS a lidovci. Požaduje do sedmi dnů od vyslovení nedůvěry vládě domluvit program a složení kabinetu.
Následně Paroubek požaduje od ODS opětovné zvolení Vlčka šéfem dolní komory. Ten ve třetím kole vybírá premiéra. Šéf ČSSD ale slibuje, že takový předseda sněmovny navrhne prezidentovi za premiéra člena ODS. "Tedy politika ODS podle rozhodnutí výkonné rady ODS," píše Paroubek přímo ve své nabídce.
To je ten plan, kery Jura předložil Klausovi na hradě. Vypada to tak, že Jura zanalyzoval situaciju, zistil, že ODS velkoryse nabidla křesla aji zelenym, kerechce Jura vyšachovat a nabizi mu přenechani třetiho pokusu, za křesla ve vladě.
Tento pokus tu už raz byl, zpominate? Po sečteni křesel by ODS byla v opozici aji ve vlastnej vladě. Topolanek se nasral a začal raději oživovat trojkoaliciju. Včil to Jura hraje tak, že zas nabidne třeti pokus Topolankovi, nacpe se do vlady, urve křesla - lukrativni posty, a všecko ostatni necha na ODS. Genialny tah v jeho očiskach. Paru remcavych nespokojencu je v ODS tež.
Z meho pohledu je to furt o jednym a tym samym Jura CHCE a CHCE a CHCE byt zakukleny ve vladě, potřebuje prebendy pro svoje vlastne rebely a kdyby jeho tah vyšel, do dalšich voleb budeme enem posluchat, jak ON velky a vyjimečny STATNIK zachranil krizovu situaciju v republice a dostal nas zpatky do civilizovaneho svjeta.
Na tahu je prezident a jeho menovani Topolankovej druhej vlady a pak nas čaka hlasovani o duvěře. Furt sem optimista a věřim, že ze strany ODS to su enem uhybne šachy a až po menovani vlady a novym terminu o vysloveni duvěry, nastane pořadne peklo. Pak začnu tahy o každeho poslanca, o každy hlas, bo jak už sem zpominal, esli ten druhy pokus nevyjde, tak to Topolanka može stat hlavu a možna bude mať vjac času na rodine peripetije.
Vikend zas bude ve stylu tiskovek a mimořadnych prohlašeni.
Už aby tu byl ten druhy pokus a najlepše předčasne volby!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vašek Vašek | 5. ledna 2007 v 12:07 | Reagovat

Jsem rozpolcen. Na jednu stranu bych Topolánkovi přál, aby mu vláda konečně prošla, ale když si představím Frau von Kuchta na ministerstvu kultury...  Takže už aby tu byly ty předčasné volby!

2 zíralek z Klondajku zíralek z Klondajku | 8. ledna 2007 v 10:06 | Reagovat

zelení získají, tak jak se chcete zbavit Kuchty?-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama