Bible socanu! Kniha knih je na pultě! (jedinym)

20. března 2007 v 11:00 | Synek z Ostravy
Sněmovna v pátek zažila další incident. Z galerie nad zasedacím sálem, kde sedí hosté, někdo hodil na poslance balík papírů. Ten se před dopadem rozletěl a papíry dopadly na hlavy poslanců......
Tak bleskový "výprodej za výhodné ceny" snad žádné jiné zboží nepotkal. Čtyřkilová kniha fotografií Jiřího Paroubka, vytištěná na křídovém papíře, už je o 509 korun levnější, než byla původní cena

Sotva sem tu dopsal patečnu glosu, česku scenu zaplavila zabavna informacija, jak z dob Haška. Kdosyk z galerije nad poslanecku sněmovnu pustil mezi naše vyvolene voly štos letaku s tak čistu pravdu, že z teho paru komunistu rozbolela hlava.
Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, jehož poslanci pod galerií sedí, poté vystoupil s rozhorčeným projevem. "Na hlavu jedné z poslankyň KSČM dopadl balík papírů. Nevypadl, ale byl záměrně shozen z galerie pro hosty. Nenápadná slova o tom, že je třeba zabít svého komunistu a tím posílíš mír, proti kterým jsme tady protestovali, tak nacházejí určitou odezvu," řekl Kováčik
Ten odvažny Rašin, co dokazal propašovat letaky do sněmovny a pak je rozhodit komunistum na paly, može děkovat všeckym pravicovym voličum, že už neni u lizu klika KSČSSD. Bo to by se neobešlo bez veřejneho zatčeni za učasti chlapcu z URNA a vrtulnikama nad parlamentem.
Kdo letáky o formátu A4 mezi poslance hodil, se neví. Údajně při vstupu do Sněmovny prošel bez problémů přes ochranku, která ale obálku s papíry neměla důvod zabavit, na galerii si sedl dozadu a postupně se posouval dopředu. Pak letáky hodil dolů.
Kdo myslel, že tym vesely tyden konči, asi byl v patek ve stejnym šoku jak ja, bo v MfD vyšel članek o chystanem křtu knihy knih - Minuty s Jiřím Paroubkem!
Šok, kery tak kniha vyvolala, byl autenticky. Od doby Stalina tu nebyl nikdo, kdo, ač je politicky uplně jalovy a užil si svych paru minut slavy, kdy byl do čela republiky dosazen a pak ve volbach sesazen, si necha zrobit svoj vlastny knižni pomnik. A masovemu rozšiřeni mezi ludi po vzoru idola našeho Parubka samotneho velkeho vudce Mao Ce Tunga zabranila enem vaha a velikost tohoto skvostu levicove knihovny.
Něco takového ještě v Česku nevyšlo, kroutí hlavou knihkupci.
"To je kult jako za doby, kdy v Rusku uctívali Stalina," říká majitel sítě knihkupectví Jan Kanzelsberger.
Jde vskutku o naprostý unikát. Takhle velkou a drahou knihu totiž ještě žádný český politik - a vlastně ani světový - nevydal
Knihu samotnu vyprodukoval blizky kamoš Jury, byvaly ESTEBAK a bonzak Miloš Schmiedberger. "oficiální premiérův fotograf". Podle seznamu ministerstva vnitra zaregistrovala StB Schmiedbergra jako agenta v polovině 70. let.
"Já nevím, jestli byl agent," říká Paroubek o Schmiedbergrovi, s nímž už spolupracuje několik let … Schmiedberger pracoval pro IV. správu, která se zaměřovala na boj proti emigrantům
Tak jasmn, Jura nikdy nerozlišoval kdo byl kaj, hlavně jak mu pochlebuje a je menši jak on. Což STBak splnil.
Samotny članek ešče bombasticky oznamoval, že ta kniha je ne enem velka a plna fotek, bo socany nebavi čitat a řada jejich voliču to ani neumi, ale ma aji typicku ludovu cenu.
Křídový lesklý papír, velký formát, 872 stran, 2600 fotografií, čtyři kilogramy váhy - a cena takové knihy 990 korun. Nejde však o žádnou encyklopedii o zvířatech nebo vesmíru. Jde knihu o Jiřím Paroubkovi, předsedovi sociální demokracie
Po tym članku musel mať Jura asi kopu telefonu a ezemesek, bo ešče se narod nezpamatoval z tohoto šoku a už Jura naběhnul z informaciji, že kniha bude levnějša - enem 490 Kč a rozdil doplati jakysyk sponzor.
Publikaci vydalo a financovalo nakladatelství Naše vojsko. "O úspěch se nebojím, jde o kvalitní publikaci," říká ředitel nakladatelství Emerich Drtina o obavách, že třítisícový náklad mu zůstane ve skladě
Samozřejmě že nezustane, bo Jura se sice k tej knize moc nehlasi ale aji když pry s tym nema moc společne, dokazal enem otevřenim huby tu knihu zlevnit vjac, jak kuzelnici v Lidlu. Navic třetinu knihy dostanu učastnici sjezda ČSSD aby aji tym pomalejšim došlo, pro koho maju zvednut pazuru. Nemusi čitat, nemusi posluchat prejavy, stači jak daju hlas temu, kery se na ně křeni z knihy, keru dostai u vstupu do salu.
Paroubkova ČSSD totiž už přislíbila, že koupí nejméně tisíc kusů. "Budeme je rozdávat delegátům příští týden na stranickém sjezdu v Brně," prozradila Paroubkova mluvčí Květa Kočová.
Delegáti si tak budou moci přečíst i o jeho soukromí. "Nespím v pyžamu, ale v prádle. Tedy v bavlně," prozrazuje na sebe
Fuj, až take intimnosti nam Jura prozradi? To je fajn, že Jura spinka v bavlně jak kniže Švancerberg, ale nas by všecky vjac zajimalo, kdo to plati, bo strana kera je před krachem a konkurzem kajsyk vzala prachy aby potlačila na světlo svjeta tuto zbytečnu knihu, na keru padlo paru stovek stromu.... co na to Bursik? a křidovy papir neni moc recyklovatelny, tak sem zvjedavy co s tyma dvuma tisicama knih bude dal.
Předseda ČSSD Jiří Paroubek zatím nevidí důvod, proč by zveřejňoval jméno sponzora obsáhlé knihy o své osobě pod názvem "Minuty s Jiřím Paroubkem". Ta přijde na pulty knihkupectví v pondělí. Publikace navíc zlevnila z 999 korun na 490 korun "Nemám potřebu se k tomu vyjadřovat. To je soukromý projekt dvojice autorů Miloše Schmiedbergera a Hany Höschlové a nakladatelství Naše vojsko, nikoli můj, a určitě to bude časem zveřejněno. Není to moje kniha, je to kniha o mně," řekl v neděli Paroubek Právu.
Tak sme mali dost času rozdychat co se na nas chysta a už v ponděli byl slavny křest veledila.
"Je to literatura faktu," prohlásil Jiří Paroubek o publikaci, která svým objemem nemá mezi knihami o životě současných politiků obdoby. Symbolicky uvést knihu "do života" přišli společně s Paroubkem operní zpěvák Peter Dvorský, herec Jiří Krampol a fotograf Jan Saudek
Jiří Paroubek je buldozer a silný chlap, takový černý anděl, co protestuje. To je mi na něm sympatické," zdůvodnil svou účast na křtu Saudek
Že se takej taškařice zučastni Krampol, to překvapilo asi malokoho, ale že nam začal senilnět aji kdysyk nepřekonatelny fotograf svjetovej urovně, drtič divčich panvi a mnohonasobny darce semene, to ma celkem překvapilo.
Jura byl očividně dojaty jak Šaryk po nalezeni Gustika u Varšavy.
Ve svém projevu nezapomněl Paroubek zdůraznit, že kniha je "soukromým projektem", do kterého on osobně nezasahoval, pouze ji dostal při korekturách. Část proslovu věnoval také sdělovacím prostředkům.

"Média mě v této souvislosti srovnávají s Mao Ce-tungem, Stalinem, Ho Či Minem, opět padají slova jako egoismus, nabubřelost, sebeoslava, neskromnost," stěžoval si Paroubek.
No zajem o knihu předčil všecky plany a prognozy marketinogveho Guru v řadach ČSSD našeho byvaleho nosiča deštnika, Tvrdika.
Kniha sestavená převážně z fotografi í expremiéra na křídovém papíře s nákladem tři tisíce kusů byla včera v centru Prahy k dostání jen v knižním obchodním domě Luxor.
Od rána si ji ale koupil pouze jeden člověk. A to i přes to, že původní cena 999 korun byla ještě před uvedením na trh snížena na 490 korun. Zbytek ceny prý dorovnal tajemný sponzor ČSSD
V knižním domě Kanzelsberger, jehož majitel patří k největším kritikům novinky, kniha chyběla rovněž. "Je to kult jako za Stalinovy éry," nechal se slyšet Jan Kanzelsberger. Knihu sice objednal, ale zatím žádnou nedostal. "Pokud by to bylo zaviněno mou kritikou, tak by to byl kult se vším všudy," svěřil se Blesku.
A jak vidí její prodejnost? "Koupí si ji určitě muzea, národní knihovna a pak člověk, který bez Paroubka nemůže žít," prohlásil knihkupec. Podle něj se člověk z titulu dozví pouze to, jaké nosí Paroubek trenýrky
No co, šak se to časem rozběhne, až zbytek celeho nakladu skupi levne knihy, dostane se aji na voliče socanu a naše socianě slabši, bo kniha bude za 99 Kč k dostani. Až pak muže Jura planovat dotisk a překonani hranice prodejnosti jeho rivala Miloša - 1. Miloš Zeman: Jak jsem se mýlil v politice - 130 tisíc kusů
Jura včera zas zažil svoju hvězdnu polhodinku a už zas začal robit na druhym planu jak dostat pod kontrolu a svoju nadvladu zbytek nerozhodnych v ČSSD, bo sjazd se bliži!
Odpůrci Jiřího Paroubka, kteří kandidují do vedení sociální demokracie, to budou mít na sjezdu těžké. Šéf strany řekl, jaké by si přál mít po víkendovém sjezdu ve vedení lidi. A v jeho představě není místo pro ty, kteří mají nějaký "škraloup". "V pozici místopředsedů bych rád viděl Slávka Sobotku, Janu Vaňhovou, Petra Víchu, Milana Urbana a také Zdeňka Škromacha," uvedl Paroubek. Vlček by se podle něho měl spokojit s místem v širším vedení, předsednictvu, a na adresu Hulinského Paroubek řekl: "Praha neměla ve volbách dobrý volební výsledek, na to by se měl přednostně soustředit.
Jojo, je třeba včil napnut všecky sily na sjazd, bo tam se bude lamat chleba a esli by Jura nedosahnul svojeho vysněneho cila, tak ty foťaky blikaly na jeho palu asi naposledy. A neposlušnych Jura dycky likvidoval, bo co jak by vyrostla konkurencija?
A proč vlastně Paroubek nechce Vlčka ani Hulinského? Vlček si to u něj "polepil" po zvolení do čela Sněmovny - rázem vyrostl a nejevil žádné nadšení, že by měl ustoupit Paroubkovi, když ČSSD nevybojovala místo ve vládě. Navíc pochválil Václava Klause jako dobrého kandidáta na prezidenta. S Hulinským má Paroubek dlouhodobě napjaté vztahy. Dříve spolu soupeřili o pozici šéfa pražské ČSSD, dnes si jako jedni z mála předních pražských politiků strany vykají.
No ale nečakam jakesyk velke vykyvy, bo Jury se tam všeci zaťal boja a esli se nenajde jakysyk Janošik a nezvedne pazuru a hlas proti diktatorovi, tak asi žadna velka slava to nebude, aji když by si to řada členu socanske soldatesky přala.
Tež se tak těšite na vikend?
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AchJo AchJo | 20. března 2007 v 11:43 | Reagovat

si ale BLB

2 Fany Fany | 20. března 2007 v 16:09 | Reagovat

AchJo, pokud to vaše povzdechnutí bylo na Pupka, tak je to OK. Protože takový blb jako Paropupek se tedy jen tak nevidí.

3 xxl xxl | 20. března 2007 v 17:59 | Reagovat

Nu synku,jsem zvědavy,jak se postaviš ke splněni slibu o "snižovani" daní.To je to,co lidi zajímá a ne tvoje tancování kolem PAROUBKA.

4 Fany Fany | 20. března 2007 v 18:48 | Reagovat

xxl, když si o vámi uváděném "snižování" daní něco naštudujete, hlavně z věrohodných zdrojů, tak nebudete potřebovat, aby vám to synek okomentoval a už vůbec nebude potřebovat ty "uvozovky". Ovšem bude-li váš zdroj sídlit v Lihovém domku, tak to si rovnou z těch "daní" hoďte mašli.

5 SKEPTYK SKEPTYK | E-mail | 21. března 2007 v 8:29 | Reagovat

Kdyby to divadlo, co nám paroubkovci předvádějí, nebylo tak drahé, byla by to celkem sranda. Moc se mi též líbilo, když rozčílený Kováčik oslovil sněmovnu "soudruzi". Prostě už se nemůžou dočkat! :-))

6 Prnta Prkola Prnta Prkola | E-mail | 21. března 2007 v 18:15 | Reagovat

Za tu knihu bych nedal ani pětikačku. Protože křídovým papírem si ani prdel nevytřeš.

7 xxl xxl | 21. března 2007 v 21:01 | Reagovat

Fany:Vy jste věřící(všemu,co je napsáno modře?)

8 halali. halali. | E-mail | 21. března 2007 v 21:58 | Reagovat

xxl. (na provokatéra to je ubohé-vrať se do školy.)

9 Fany Fany | 23. března 2007 v 17:12 | Reagovat

xxl, já o těch daních totiž, na zcela zjevný rozdíl od vás, něco vím. Ale vy věříte Pupkovi, tak si vemte jeho bibli Rok s Rokem a jděte se modlit.

10 xxl xxl | 25. března 2007 v 1:28 | Reagovat

Fany,já mám doma asi 5000 knih,a žádná z nich není od politika,a  ani tam nikdy žádná nebude.U politiků se zajímám jen o přechod předvolebních slibů do praxe.Co se týká "halali",myslím,že  to bude houpací kůň(nemá vlastní názor,ale hezky přikyvuje).

11 Fany Fany | 25. března 2007 v 13:26 | Reagovat

xxl, to, že máte 5000 tisíc knih ještě zdaleka nic neznamená. Záleží na tom, co to je za knihy a kolik jste jich přečetl. Dám příklad. Pokud má někdo doma 5000 výtisku Kapitálu, který byl tištěn na tenoučkém papíru, a používá ho jako toaleťák, sice svědčí o jeho jistém postoji k této knize, ale nikoliv o jeho sečtělosti. :-)))

12 Hrdinové z komína Hrdinové z komína | 25. března 2007 v 18:05 | Reagovat

no nevím jak vy modráci Fany , ale my hrdinové používáme na záchod normálně hajzlpapír alias toaleťák, takovou paralelu ke knihám a jejich takovémuto využití máte ze svých zkušeností?

13 xxl xxl | 27. března 2007 v 10:49 | Reagovat

Už,už jsem si začínal myslet,že Fany je inteligentní(i když překrucování  jmen za atribut inteligence nepovažuji),ale teď nevím,nevím   :-))))))))))))

14 karel karel | 6. dubna 2007 v 23:53 | Reagovat

Takhle vyřvávaly komunisti po roce 1948, nyní takhle vyřvávají modré straky.

15 Iggy Iggy | E-mail | Web | 10. května 2008 v 13:14 | Reagovat

"To je kult jako za doby, kdy v Rusku uctívali Stalina," říká majitel sítě knihkupectví Jan Kanzelsberger.

Líbí se mi tato věta od největšího bolševika mezi knihkupci, který převzal svoji prodejnu na Václavském náměstí v 70 tých letech, kdy udal svého vedoucího STBákům. Více informací uvádí King na svém blogu kinguv.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama