Jura vyhral bitvu.... kdo vyhraje valku?

27. března 2007 v 10:49 | Synek z Ostravy
V ČSSD nejenže nemají nikoho lepšího než Paroubka, oni nemají vůbec nikoho!Přes Paroubkovo znovuzvolení není průběh sjezdu trumfem.
ČSSD naopak musel vytrpět mnohá zklamání a slyšel otevřenou kritiku. Jeho pozice ve straně už dávno není tak neotřesitelná.
Při páteční volbě předsedy získal Paroubek nepřesvědčivých 60 procent hlasů, sám přitom čekal o dvacet procent více.

Jojo to byl zas vikend. Musel sem si dat ešč pondělni oraz, abych byl schopny to cele popsat.Prvy šok byl už v patek, bo zcela v duchu hesla "už chcu vjedět, kdo za mnu stoji" navolil Jura volbu prezidenta zeměgule a najvyššiho z vyvolenych, hned na patek. Vjetšina delegatu ešče ani neotevřela bichlu s fotkama a už mali hlasovat. Duvod byl jasny, na sjezd se chystal dorazit v sobotu Miloš a to by mohlo dopadnut inak, než si velky tlusty gubernator představoval. Sam inspirovany a fascinovany starym Fidelem v plnej sile na Kubě, začal stranicky od podlahy.
Paroubek na začátku sjezdu vystoupil s hodinu a čtvrt dlouhým projevem. Na začátku mluvil Paroubek o prohraných volbách, příčinách neúspěchu. Poté kritizoval současný kabinet a jeho reformy, pak představil své vize. Uvedl, že chce v čele sociální demokracie vyhrát příští volby do Sněmovny a přivést stranu zpátky do vlády. Hodlá také zlepšit výsledky ČSSD v krajských, senátních i obecních volbách
Aji tak byl Jura očividně zaskočeny, bo jeho vira v absolutnu loajalitu jeho pacholku mu davala, a to aji diky poradcum a pruzkumum, kere si tak rad nechava zhotovit, jakesyk falešne naděje, že všeci za nim stoja. Dostal požehnani od třinacti z čtrnacti organizaci, nenašel se žadny Janošik, kery byse mu postavil a všeci mu ustupovali z cesty. Vysledek jeho zvoleni musel byt pro Juru šokujici jak teleci řizek v Bangladeži.
Jiří Paroubek byl podle očekávání znovu zvolen předsedou ČSSD. Dostal hlasy 311 delegátů z 517 přítomných.
Paroubek na sobě nedal rozpaky příliš znát. Ale připustil, že čekal víc: "Je to úspěch. Já bych ještě před týdnem čekal 80 procent. Ale po tom teatrálním vystoupení Miloše Zemana je 60 procent úspěch," řekl po zvolení
Je fajne, že Jura jaukoliv poražku dokaže přetavit ve svoje viťazstvo a uspěch. Co na tym, že ho malem v prvym kole nezvolili, co na tym, že signal kery vyslalo dost zemanovcu větři tvrdy boj uvnitř socanu a nalada proti Jurovi se zveda. Vyhral sem a hotovo! "Byl jsem zvolen," konstatoval hned po oznámení výsledků Paroubek"
Ano, aji tak se to da přeložit.
Příznivci Miloše Zemana se skutečně ocitli na vážkách. Přesto v kuloárech mnozí přiznali, že Paroubkovi hlas nakonec dali.
Důvod? Jiný kandidát zkrátka nebyl. A Paroubek - při všech výhradách - se v tuto chvíli zdá být pro stranu nepostradatelný
Předposranost stranickych vychcanku v řadach socanu je stara znama věc. Nenašel se tam jediny, kery by šel proti Jurovi otevřeně. O to vic čakam zrady v každym tajnym hlasovani, u kereho to muže socany poškodit.
Jura si je sice zavazal, bo hřimal jak Klema:
Paroubek v pátek kritizoval vládu Mirka Topolánka (ODS) a její reformy a také Václava Klause. Požádal delegáty, aby ho v roce 2008 nevolili v prezidentských volbách, podle jeho názoru je totiž Klaus "ideologický dogmatik a populista". Delegáti v hlasování projevili jednoznačný souhlas
Ale.... To, že delegáti odmítli Klause jako příštího prezidenta, ale neznamená, že současná hlava státu žádný socialistický hlas nedostane. Volba prezidenta je totiž tajná a ve volbách v roce 2003 se Klaus dostal na Hrad i díky podpoře ze všech parlamentních stran.
No a podbně to muže vypadat aji za rok, no ni?
V sobotu už Jura enem přihližal, esli si k sobě nalosuje aji svojich vjernych.
Členy vedení ČSSD se na sobotním sjezdu stali kandidáti, které si k sobě přál předseda strany Jiří Paroubek. Prvním místopředsedou byl znovu zvolen Bohuslav Sobotka. Dalšími místopředsedy byli znovuzvoleni Zdeněk Škromach, Petr Vícha a Jana Vaňhová. Do nejužšího vedeního se také poprvé dostal exministr průmyslu a obchodu Milan Urban. Jedinou výjimkou je volba předsedy Ústřední kontrolní komise, Paroubkova kritika Martina Starce. Delegáti sjezdu ČSSD zvolili novým předsedou Ústřední kontrolní komise největšího Paroubkova kritika, bývalého místopředsedu strany Martina Starce. Ve druhém kole volby dostal údajně 55 % hlasů
Zavistivje pokukoval po vysledku Sobotky, bo ten byl tež enem jedinym kandidatem a hle, vysledek kery Juru musel nasrat! Sobotka získal 428 z 505 hlasů (zhruba 85 procent)
A bylo vymalovano. Večer už enem kukali na fotbal a chlastali za stranicke prachy, kere Altner marně požaduje. Jurovi narostla křidla jak Ujfalušimu po noci s holkama a hned se pustil do smělych prognoz. Představil aji jakesyho maskota strany a začal si cyntat pentli jak to včilek bude.
"Během tři čtvrtě roku až roku se (v průzkumech veřejného mínění) minimálně vyrovnáme s ODS," uvedl Paroubek. Poukázal na to, že podle posledních průzkumů si už ve srovnání s loňským volebním výsledkem jeho strana polepšila o tři procenta.
Jurova prognoza pobavila všecky v řadach ODS.
Podle místopředsedy ODS Petra Nečase ODS zvovuzvolení Paroubka do čela ČSSD vyhovuje. "Pan Paroubek v čele sociální demokracie je pro nás dobrá zpráva," uvedl Nečas. Přesto, nebo možná kvůli tomu, Nečas Paroubkovi k obhájení funkce pogratuloval. Dodal, že současný předseda soc. dem. je "největší zátěží" pro ČSSD
jura zblbly svojim triumfem uplně zabudnul na to, že je na sjezdu vlastnej strany a ne po parlamentnich volbach a zvesela se pustil do dalšiho fantazirovani. Hlavcně včil očistit stranicku kasu!
Paroubek také oznámil, že ČSSD změní svůj postup v kauze Altner. "Myslím, že se pan Altner přestane smát. Změníme způsob právního zastupování z konzervativního na velmi aktivní," řekl. Doplnil, že je přesvědčen, že Altner nebude už takový problém jako před sjezdem.
Enem nam jaksyk zabudnul osvjetlit, co tak asi ten sjezd s jejich dluhama može zrobit? Co čaka? Křeslo vyšetřovatela pro socany?
Esli se da nazvat Jurovo triumfalne taženi po všeckych televizijach čimsyk inym než komediju, ťažke sudit, ale nedivme se mu. Je to jeho prve viťazstvo v trocha duležitějšich volbach, bo inač do tejto doby na co sahnul, to posral. aji když je to vjac řada neuspěchu jak uspěchu, tak Jura se opaja svojim viťaznym patkem vjac, jak Lenin řijnovu revoluciju, konanu pro zichr v listopadu.
A čemu vlasntě neuspěch?
Začalo to již v pátek. Paroubek neměl konkurenta, přesto získal jen 60 procent hlasů.
Při hlasování sice bojoval na dálku s Milošem Zemanem, jehož sympatizanti Paroubka odmítají, přesto je zisk velmi hubený a připomíná výsledek, kterého dosáhli nedlouho před svým pádem dřívější předsedové Vladimír Špidla (55 procent) i Stanislav Gross (54 procent).
Zklamáním skončilo hlasování o změnách stanov. Paroubek prosadil přímou volbu předsedy a zřejmě nepozorností delegátů prošel paragraf, který zavádí presumpci viny funkcionářů ČSSD
Osobní Paroubkovou porážkou byla volba předsedy kontrolní komise Martina Starce, který na sjezdu Paroubka kritizoval nejvíc a obvinil ho, že neumí řídit stranu
Delegáti na jedné straně přiznali, že si ČSSD bez Paroubka v čele neumějí představit, na druhé straně se distancovali od modernizace strany, jak si ji staronový předseda představuje. Liberální delegáti se shodli, že teprve příští sjezd musí najít politiky, kteří z místa místopředsedů, případně i předsedy povedou stranu do příštích voleb. Svolán by měl být už za rok!
A tak by se dalo pokračovat. Komedija bude dal napinat naše myšleni jak Argentinska telenovela a nam tady bude dal s každym prdem Jura vysvjetlovat, čemu je všecko špatně. Z celej modernizacije zbude enem maly pšouk, bo jak pravili delegati:
Nezájem o modernizaci na okresech vystihl děčínský předseda Jaroslav Foldyna: "Modernizace se stala zaklínadlem sjezdu. A vy si snad myslíte, že z ní nemáme strach? My se ale úplně děsně bojíme, že funkce nedostaneme po dohodách v restauraci, ale budeme muset odvést nějakou práci."
Tak si počkame jak se tym soudruhum povede modernizovat svoju stranu.
Bo jak pravi Macek:
V pátek večer jsem s mojí paní nakoukl na večerní televizní zprávy právě v okamžiku, kdy televizní reportér zahajoval přenos ze stranického sjezdu ČSSD a vedle sebe měl čerstvě znovuzvoleného předsedu Paroubka.
Nasupeného, že dostal jen šedesát procent hlasů (mohou za to, pochopitelně, jiní, tentokrát Zeman, Altner a novináři), tradičně zpoceného a umaštěného a s uzlem povolené kravaty kdesi u ucha. Moje paní neřekla ani slovo, jen se instinktivně otřásla odporem.
Už dlouho jsem nebyl svědkem tak dokonale stručného a výstižného komentáře...
A o tym to je, no ni? Scoky možu jasat, chebodarce a ludovy diktator pro všecky je furt v čele socanske hruzy.
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrdinové z komína Hrdinové z komína | 27. března 2007 v 11:26 | Reagovat

Synku, jak se tady zaštiťuješ otcem všech zlodějů Mackem , tož to celý ten srandovní komentář o vašem snadném terči tu na blogu jde v nic , stal se pro nás hrdiny jen také plivnutí modrého hlenu, jen taký zbytečný ústřik z jedovatého váčku demagogie. Hippies.

2 Synek Synek | 27. března 2007 v 11:40 | Reagovat

Ale di ty brepto! To bys kukal kolika socanum ten blog lezi v žaludku! Tych nadavek a podobně. on je Macek možna sveraz, ale že by zloděj?

3 Hrdinové z komína Hrdinové z komína | 27. března 2007 v 12:33 | Reagovat

Snad sem se nedotk zřítelnice modrého oka?

Nebo Synku sám  prodáváš po odpolednách bezcenné  Mackovy "drahokamy" po Praglu abystě zaplatili těch 500melounů za vytunelovaný Knižní klub? Ale co , hlavně jak je tu  jura jeho spocená košula , řikám snadný terč pro rychlopísalky.

4 Pepík Pepík | 27. března 2007 v 12:56 | Reagovat

Paroubek byl podle Tebe zvolen NEPŘESVĚDČIVĚ jenom 60%, aby byl zvolen převědčivě, pak by musel mít kolik procent - 99,99 anebo nejlépe 101???

5 Synek Synek | 27. března 2007 v 13:06 | Reagovat

Je vidět, že tež vjeřiš famam o knižnim klubu, ono to bylo trošku inak a složitějši, ale to je na dluhu diskuziju a stejnak bys to nechcel slyšet, bo pravda boli.

to Pepik: podle toho jak jura dycky vystupoval a vystupuje tak přeca za nim idu všeci socani, no ni? takych 85% bych bral jako vyraznu podporu, ne usmolenych 60% ale to je socanska vychcanost a Jurova přednost, všecky prohry a podrazy brat za svoju vyhru.

6 Hrdinové z komína Hrdinové z komína | 28. března 2007 v 7:22 | Reagovat

Hezké ráno Synku!

My hrdinové žádným fámám nevěříme , Macka ani neznáme ale to vy Juru tež ni a pisate o něm dokola. Ale dam se poučit jak to bylo s tym Mackem , my se pravdy něbojíme i když jak povidaš boli. Nas tu pobavila jen samotná zminka na tohoto "nejbohatšího" zubaře. Jeho kámoši jsou tuším Čermák s Machem  ne?

7 Fany Fany | 30. března 2007 v 21:58 | Reagovat

Hrdino, socani jsou samý průser, sorry, chci říct průšvih, kam se kouknete tam jsou socanský zlodějiny, podvody, korupce. Pupek je hulvát nejhrubšího zrna, a téměř polovina národa ho vzývá jako idol. To fakt nemá chybu. A vy tu budete vytahovat stokrát ohranou písničku o Dr. Mackovi. Kdyby na tom bylo něco pravdy, už by se socani po něm vozili, takhle akorát všichni kecáte hovadiny.

8 ParouBack ParouBack | Web | 3. dubna 2007 v 17:07 | Reagovat

Paroubek..? Plnou parou do...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama