V jednotě je sila.... Parubek vizionařem

18. května 2007 v 13:42 | Synek z Ostravy
Mezi předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem a místopředsedou Bohuslavem Sobotkou nepanuje shoda ohledně příštího šéfa strany. Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka se ve středečním Pressklubu Frekvence 1 pozastavil nad nedávnými slovy předsedy strany Jiřího Paroubka o tom, že by se příštím šéfem ČSSD měl stát bývalý ministr zdravotnictví David SRath

Tož co kdo čekal. Jura si vyonanoval svojeho princa a trocha předčasně začal vytrubovat do svjeta, že takym novym, neotřelym, šikovnym a hlavně Gondikovsky indulovanym lezořitěm by mohl byt narcisticky pitomeček Davidek SRathu. Juru bezmezně obdivuje, cokoliv Jura zrobi či dřistne, temu hned tleska a bere to za sve, a je mu na jeho vysluni fajně. Byl to Jura, kery mu kdysyk nabidnul trafiku na postu ministra a narcisticky bigamista dokazal rozjebat zdravotnictvo tak, že se tu zas po dluhe době stavkovalo ve velkym. Že ma ještěkodsyk podobne ambice vetřit se do přizně samotneho vudce se vjedělo, enem Jura ve svym zaslepenym mozku to radši neviděl. Bo on ten Sobotka je sice tež podobny jak SRath, ale aji cosyk umi a je dokonce jaksyk komunikativni a navic si tyka s Topolankem. Tož ho nenapadně odstavil od sebe jak Havel Ďulu.
"Já mám trošku jiné představy než Jiří Paroubek, když hovořil o tom, že by David Rath mohl být předsedou sociální demokracie," prohlásil v rozhovoru Sobotka a dodal: "My nemáme žádný nástupnický nebo dědický systém. Možná si dovedu představit i stejně kvalitní kandidáty jiné." "Mě to docela překvapilo, protože máme celkem krátce po sjezdu a Jiří Paroubek má mandát na dva roky," uvedl místopředseda ČSSD a bývalý ministr financí.
No nedivme se temu. Jura zas tak jasně nevyhral a jak sotva prolezl do předsednickeho truna, čakalo se od něho, že bude pokornějši hlavně k tym uspěšnějšim, keři do svych křesel vlezli s jasnu podporu strany a ne jak Jura s odřenyma ušiskama.
Připomněl Rathovo členství v ODS na začátku 90.let, které považuje za argument proti. "Myslím si, že David Rath je razantní politik, ale myslím si, že tady je možnost i jiné volby," prohlásil Sobotka
Tož si mlady nadějny socanek nahlas krknul směrem k najvyššimu, že tu je aji on! Na rozdil od SRatha neni zas tak proflaknuty, neni bigamista, neni narcista a je vjerny straně jak čuvač. A Jurovi tež vjeři! Tež by to nebyla marna dvoka - dva kokoti
A to ma ešče v zaloze dalšiho kamoša, kery se po večerach vzdělava s bulvarem a Juru miluje
Jura ale neni žadny nepřipraveny pijonyr, ale kovany socan a svazak. Aby so nim furt psalo a mluvilo, aby ho furt kdosyk zval před kamery a do blizkosti flešujicich foťaku, furt pronaši jakesyk mudra a hlavně aktivně jalově zasahuje do politickeho děja. Včil je na přetřesu dňa jak volba prezidenta, tak co s reformama a rozpočtem. Do každeho teho tematu Jura zasahnul a chlustnul kemra do davu novinařskych hyjen, aby se o tym psalo.
Bývalý československý ministr zahraničí Jiří Dienstbier jednal s předsedou sociálních demokratů Jiřím Paroubkem o své případné prezidentské kandidatuře v příštím roce. Dientsbier to řekl ve čtvrtečním vysílání Frekvence 1. O Dienstbierovi se mluví jako o jednom z možných kandidátů, kteří by mohli příští rok konkurovat Václavu Klausovi v boji o prezidentský úřad
Tak tak, byvaly kotelnik, kery nosi hlavu trocha do strany, bo v dobach komunistu, jako byvaly vyhozeny komunista a levičak, robil v kotelni a furt kukal z boka esli nevyhasnul oheň.
"Já jsem o tom mluvil s mnohými lidmi, například i s Jiřím Paroubkem," odpověděl Dienstbier ve čtvrtek na otázku, kdo mu nabídl kandidaturu na prezidenta
Tož je tež třeba zalovit aji v minulosti, bo on neni enem byvalym komunistu, utlačovanym disidentem, kery poslal už za komunistu děcka studovat do Rakuska, ale tež dost neuspěšny politik, kery dokazal nasek desetimilionove dluhy ve svojej straně a pak ju poslat k ledu. A že kdo raz komunistu byl, navždycky jim zustal dokazuje aji jeho upřimna slova o tym, že mu komunisticke hlasy nevadi.
Žádnou konkrétní předvolební taktiku však nemá Dienstbier zatím připravenou. Za nutnou považuje podporu širšího politického spektra: "Kdybych nějakou taktiku měl, tak vám ji neprozradím."
Dienstbier v této souvislosti připustil, že by o podporu požádal i zákonodárce KSČM. "Potřebuju přece zrovna tak, jako Václav Klaus hlas každého jednotlivého poslance a senátora bez ohledu na to, v jakých jsou politických stranách," uvedl Dienstbier s tím, že stejně tak by přivítal hlasy členů ODS. "Samozřejmě vítám každý hlas, který by pro mě byl," uzavřel téma s tím, že se chce věnovat věcným problémům, nikoliv stranictvím
Je fajne, jak se všeci ohaňaju tym, že pry Klausa volili aji komunisti. Vjecně do nikdo nedokazal, bo volba je tajna a když vzpomeneme na tu kašparkovsku frašku, kdy socani pohřbivali jednoho svojho kandidata za druhym, kdo včilek vi esli jakysyk komunista hlas dal, či nedal. Každopadně su komunisti, bohužel i diky vjernemu kamošovi Havlovi, furt v parlamentu a musi se s nima počitat.
Rozdil vidim hlavně v tym, že kdybych ja byl tak utlačovany komunistama, tak moc trpěl jak všeci disidenti vzpominaju, sotva bych enem pohledem zavadil o každeho komanča na dva kilometry. Ale asi ne všeci si to vytrpěli tak težce jak popisuju - viz studija jeho děcek v kapitalistickej cizině.
Jura hladal kohosyk, koho zdiskredituje pro dalši kola prezidentskych voeb až bude chcet kandidovat on, bo co jak Klaus už do teho nebude a vyroji se novi vlčaci? Tak je nominuje a podpoři včil, kdy je jasne že stejnak neprojdu a ma vystarane.
Jura teda zalovil večer ve svojej bibli a přišel na to! Hlada jakusyk ... kera do teho pude
Posledni pruzkumy Juru nabudili k dalšej akci. Jura je děsny sledovač a bo mal pocit že pruzkumy nelžu, hned vjeři temu, že by ho už zas ludi volili. A tak přišel s napadem že by ty předčasne volby mohly vlasntě byt.
Podle průzkumu Factum Invenio ze začátku května ztrácela ČSSD na ODS ve volebním modelu pouhá dvě procenta
Na jaře anebo na podzim 2008 by mohly být nové volby do sněmovny, kdyby se na termínu dohodly obě velké strany ODS a ČSSD.
V rozhovoru pro Český rozhlas 6 dnes poslal premiérovi Mirku Topolánkovi takový vzkaz předseda sociální demokracie Jiří Paroubek
Tak Juru tež vyděsilo to, že Topolanek si odskočil za starym jezevcem na Vysočinu, poradit se jak vytahnut par socanu z vliva Jury.
"Kdyby pan Topolánek nejel za panem Zemanem, ale za mnou, čestně bych mu řekl, že nejrozumnější východisko, které bychom mohli společně najít, je dohoda o předčasných volbách někdy v červnu příští rok, anebo na podzim v souběhu s volbami krajskými a senátními. To by bylo ještě lepší řešení," uvedl Paroubek
Naraz na Jura prozřel! Když se to nabizelo, tak byl proti všeckemu a všeckym, ale včilek mu rostu křidla jak zemědělcum touhy mořeplavcu.
Podle Paroubka to je pro předsedu ODS lepší řešení, než ztrácet čas na tenkém ledě, kdy musí neustále zajišťovat podporu stovky vládních a dvou nevládních poslanců.
Předseda ČSSD by byl ochoten v rámci kompromisu domluvit rozpočet na rok 2008. Ten by musel splňovat dvě podmínky: plnit konvergenční program pro vstup do eurozóny a zároveň být sociálně únosný. "To ovšem znamená, že by pan Topolánek musel zastavit to, čemu říká reforma," upřesnil svůj návrh Paroubek
Demokrat každym škubem svojho otekleho ksychta! Take obraty enem pro jakesyk pruzkumy, to by jeden nevjeřil§ ale ty volby by nebyly zitra, ale za rok a pul, což zas može zamotat kartama,ale asi Jura vjeři Tvrdikovskym vypočtam, že v tej doběuž bude mať podporu tak 75% a nemusi pak řešit s kym kaj zasedne. Su to děsive představy!
Tož mame to tu v tym našim rybniku pjekně zařizene.
O vikendu nas určitě Jura a počasi potěši a tak vam všeckym vjernym přeju kludny vikend bez mrtvičnych stavu u obrazovky.
Bude pry fajně, jděte do přirody, tu jedinu žadny socan ešče neovlada a robi so co chce a jak chce. A ma byt fajně!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fany Fany | 19. května 2007 v 22:02 | Reagovat

Je jasné, že někdo jako Dienstbier potopí presidentský post až na samé dno a pak přijde Pupek a bude vyřvávat, že jedině on nás všechny zachrání před nastalou ostudou. Bože můj to jsou vyhlídky. Je mi z toho na zvracení. Takové kreatury aby pohledal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama