Nuda a šeď, Jura chce prorazit ZEĎ!

15. června 2007 v 10:31 | Synek z Ostravy
Sociální demokracie už podruhé pohrozila, že se kvůli kauze vicepremiéra Jiřího Čunka pokusí ve sněmovním hlasování shodit Topolánkovu vládu.
Poprvé adresoval výhružku vládě zhruba před měsícem předseda ČSSD Jiří Paroubek. Řekl tehdy, že hlasovat se bude, pokud žalobce Čunka obžaluje a on neodstoupí z vlády

Tož čim vjac stupa teplota venku, tim vjac upada politicka aktivita Jury a jeho bojs. Jura sice pro každu cyparnu svolava tiskovku, kde se culi do objektivu společně se SRathem a vyjadřuju se ke každemu pseudoproblemu.
Posledni naděju včil před prazdninama je pro Juru kauza Čuněk. Jura jaksyk došel k zavjeru, že esli cosyk ešče pohne linu prdelu celeho naroda, bude to vyvolani duvjery vlady. Začalo to už paru vyhružkama a včilek svolali sněmovnu k vysvjetleni jak to vlastně všecko je a čemu ta Vesecka odvolala cely ten policejni ansabl a předala to novym lidem.
Proti postupu ČSSD se naopak vyslovil Čunkův zastánce senátor Jaromír Štětina, který byl zvolen za Stranu zelených. "Já nechápu, proč ČSSD celou kauzu politizuje. Nejvyšší státní zástupkyně seznala vážná pochybení a vyměnila dozorujícího státního zástupce. To neznamená, že by pan Čunek nebyl dále vyšetřován," uvedl
Topolanek přešel do utoka a použil Jurovu fintu a enem tak mezi řeči pronesl, že to cele stejnak ovlivňuje ČSSD
Podle ČSSD řídil výměnu žalobce kabinet. Vláda to odmítá. "Já se domnívám, a je pro to spousta nepřímých důkazů, že je to zcela naopak, že tuto kauzu od začátku ovlivňují spíše politici ČSSD. Až ty důkazy získám, rád se s vámi o ně podělím," řekl Topolánek v reakci na dotaz poslance ČSSD Pavla Ploce.
Topolánek několikrát zdůraznil, že vláda není nadřízeným orgánem státního zastupitelství a nemá žádné mechanismy, jak jeho práci ovlivňovat
Cele je to o tym, že se Vesecka odhodlala k nestandartnimu kroku a připad předala novemu statnimu zastupci.
Na cele kauze je uplně ina, až šileně zaražejici vjec..... ten spis na Čunka ma neuvjeřitelnych 3 500 stran!!! Kdo tu kauzu trocha zna, je mu jasne, že cele je to o tym, esli Čuněk uplatky bral, či nebral. Krystalicky čisty připad. Na jedne straně podivny svjedek, kery tvrdi že Čuněk uplatek vzal a chlubil se, je znama firma, kera měla uplatek dat a je znamy přijemce uplatku - Čuňas.
Firma v den uplatku penize vyzvedla z učta. Jaksyk jejich rozptyleni do svjeta musela přece vykazat. Na to funguje učetnictvi tej firmy. aji kdyby pul mega vyplatili po drobnych, musi na to byt jakysyk přijmovy a vydajovy doklad. Policajti idu po majetku Čuňka a hladaju kaj vzal prachy na barak. Lustruju mu učty a podobně. Aji kdyby v tym figurovalo ešče deset prostředniku, furt nechapu, čemu ma ten spis 3 500 stran!
A tak misto teho, aby se Jura ptal, čemu na připad, ke keremu stači deset listu A4, je to spis jak u Berdrychova gangu! Co tam asi tak je? Kopirovali občanky po řadkach? Vyslechli cely Vsetin a okoli? Esli su policajti ve všeckym tak dukladni, tak taky připad Krejčiřa by do JARu musel přepravit Antonov-Buran.
Nevim, do cele připadu nevidim, nechcu tu Čuňasa obhajovat, ani zatracovat, ale elsi jeho kauzu vyšetřuju tak dluho, esli je v tym spis tlusty jak Leninove memoary a mudra, tak je cosyk blbě.
Jurova partyja před chvilu projela svoje snahy o prosazeni jednani o Čunkovi ve sněmovni a vyhrožuje vyvolanim hlasovani o duvjeře vlady. Jura si tedy připsal dalšu slavnu prohru a včilek chce isť hlavu proti zdi a svrhnut vladu. Je najivni jak Kočka u kolotoča pro nevidome.
Koalice dnes podle očekávání znemožnila konání sněmovní schůze, kde se mělo hovořit o korupční kauze lidoveckého vicepremiéra Jiřího Čunka. Dolní komora bude tedy asi příští týden na návrh ČSSD hlasovat o nedůvěře kabinetu. Socialisté tím totiž pohrozili právě pro případ, že vládní strany zablokují dnešní schůzi
Premiér uvedl tři důvody, které vedly koalici k zamítnutí diskuze o kauze Čunek. "Je svatým právem opozice obstruovat jednání Sněmovny a navrhovat změny programu. Tyto obstrukce ale podle koalice neumožňují projednat řádné body a brzdí celý legislativní proces," uvedl Topolánek politický důvod. Zopakoval, že do trestních věcí politici nemají zasahovat.
Druhým, věcným důvodem, je podle Topolánka to, že žádné rozhodnutí v kauze Čunek neučinila sama nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. "O věci nerozhodovala paní Vesecká, ale nejvyšší státní zastupitelství," upřesnil.
Podle Topolánka je ale nejdůležitější ústavní důvod. "Poslanecká sněmovna není kompetentní rozhodovat o otázkách v trestním řízení. Mohli bychom se taky dočkat, že by mohl přijít někdo, kdo zpochybní vydání kapituly sv. Víta," vysvětlil premiér
Jak to asi dopadne? No dalša prehra pro krypla z opozicije
ČSSD má ve sněmovně dost sil na to, aby hlasování o nedůvěře vyvolala, zdaleka ale nemůže sama vládě nedůvěru vyslovit. K tomu je třeba získat ve dvousetčlenné dolní komoře aspoň 101 hlasů, ale ČSSD jich má jen 72. I kdyby pro nedůvěru hlasovalo také 26 komunistů a dva bývalí sociální demokraté Miloš Melčák a Michal Pohanka, stále by k pádu vlády chyběl aspoň jeden hlas, který by musel přijít z koaličního tábora.
"Máme dostatek podpisů poslanců ČSSD na to, abych předal předsedovi Sněmovny žádost o svolání mimořádné schůze, na které proběhne hlasování o nedůvěře vládě," řekl předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek
Pohanka navíc řekl, že by pro návrh ČSSD nehlasoval. "Domnívám se, že toto není situace, kdy by měla být vyslovena nedůvěra vládě," uvedl. Poslanci Strany zelených vládu podpoří, řekla předsedkyně jejich poslaneckého klubu Kateřina Jacques. Podle ní vláda nesmí a nemůže vysvětlovat kroky Nejvyššího státního zastupitelství a nejvyšší státní zástupkyně v kauze místopředsedy Čunka
Jura ale furt mele svoju
Předseda ČSSD Jiří Paroubek včera uvedl, že socialisté s největší pravděpodobností hlasování o nedůvěře vlády vyvolají. O nedůvěře kabinetu by se mohlo hlasovat zřejmě v úterý. "Pokud bude hlasování o nedůvěře vlády, tak prostě nezbude nic jiného než ho vyhrát, že?" komentoval situaci Topolánek
Jojo Jura ma zas o čem přemyšlat. Dalši prohra? Dalši traparna před narodem? Jurovi to je fuk, hlavně jak budu blikat kamery a bude dost novinařu, co přijdu na kafe a pišingry.
Vikend ma byt pry chujovy, ma chcat, ale stejnak.... hura do přirody!
Pjekny vikend bando!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama