Už sem spatky!

11. října 2007 v 11:41 | Synek z Ostravy
Tož chapu že všecky moje vypadky su jakesyk divne a už se vyrojila aji řada jakychsy spekulaci, ale neřešte to, bo už sem tu zas! Flakani je u konca a ja zas chcu psat o všeckym, co se kolem nas robi. A že se teho za ty dva mjesice urodilo!

Bo včil nemam tolik času se vracat až do prehistorije, vezmu tu enem taku letmu sondu co vsecko se robilo a hodim k temu paru fotek. Že zas idě o teho našeho neuspěšneho politika, tak to je jasne, bo ten nas krmi svojima rodinyma vybuchama jak kdyby nebylo nic lepšiho.
Tak nam Juru rozvedli. V čimsyk je to podobne všeckym politikum, ale tak cypaty rozvod s medialnym humbukem, to se zas tak nevidi. Od byvaleho vexlaka a politicke nuly se da čakat cokoliv, ale stejnak mi moc pala nebere ten fakt, že se Jura zabucne jak Gross do vlačku na nadražu.
Co čaka asi jeho novu vyvolenu se da enem trocha nastinit, bo jejich vyjaddřeni su kolikrazu rozdilne. Možna by se dalo vjeřit nevyřčenemu...
No konec legrace, bo jak zname Juru, všecko co je proti němu žene před sudy. Ono mu ani nic ineho nezbyva, bo jak se snaži byt furt tym čestnym socialistou, tak rozhazuje na všecky strany prachama a včilek zistil, že zas tak moc si vyskakovat nemože, bo jeho přijmy su znatelně na huntě.
Když si Jura propočital co komu před novinařama slubil, musel by fakt přišti volby vyhrat. Jura je přece socan jak poleno a tak jak byl zvyknuty ze statniho rozhazovat, chova se tak aji ve svym osobnim životě. Bohužel nema doma statnu kasu, ale enem přijem řadoveho poslanca a esli by chcel dodržet ty svoje sluby, musel by rozprodat všecko, co mu zbylo po rozvodu.
Sluboval zaistit svoju vnučku, Zuzanku, psa, milenku, a kdovi koho všecko, vykladal jak jeho povedenyparchant zarobi jak haviř v obdobi rekorda a jak ma všecko pod kontrolu. Nakonec se zistilo, že syneček ma jakesyk nečitelne přijmy, Jura enem plat a plno dluhu. Jeho situaciju se zabyval aji bulvarni Blesk a vyhlasil pro Juru jakusyk sbirku. Furt to stalo za hovno, espektive to vyjadřovalo podporu Jury mezi lidma a včil - dneska rano 11.10. blesk zveřejnil, že na konto přistalo od dvuch ludi po padesati tisicach! Ešče chvilu a Jura bude za vodu! Nejspiše to však vypada, že to su jacysi zaniceni stranici, či kdosyk uchylny a celkova Jurova finančni situacija vypada asi takto
No možna by se Jura mohl inspirovat u svojeho mladšeho bratra z řad socanu - Stanika Grosse
Ten byl dycky šikovny a dycky uměl ve všeckym bruslit. Zpominate jak studoval prava?
Furt tam nebyl, diplomka měla rozsah jidelniho listka a vidite, dneska je tak šikovny, že je z něho milionař
Stanik kupil akcije. Celkem lacno, bo za jakychsych 31% akciji pry zaplatil enem paru korun a to ešče ne ze svojeho. A kdyby nebyl koloťuk a nedomrdly pravnik, určitě by nezrobil taku botu, aby poslal za sebe na valnu hromadu jakehosyk pohunka a ten provalil, že Stanika zastupuje.
Zahadu je, kde na to Stanik vzal? Už zas su ve hře jakesyk tajne pujčky, už zas vystupuju ruzne individua kere enem tak šahnu a vyplaznu na stol balik jak zrovna potřebuju, připadně si hned pujči od firmy, kera pujčky neposkytuje.
No je to jednoduche jak Stanikuv diplom
Stanislav Gross tedy letos na jaře uzavřel velký obchod a na něj mu nemohly stačit jeho vlastní oficiální úspory. Dvacet až třicet milionů korun na akcie si jako koncipient v advokátní kanceláři vydělat nemohl A už vůbec ne jako premiér, který musel nakonec odstoupit, protože nedokázal vysvětlit, odkud vzal 1,2 milionu korun na svůj byt.
No tak to je jasne, bo taky přijem nema ani Sokol s Lžičařem dokupy, ale nenchme se zmast, Stanik byl dycky šikovny hohštapler. Jak vypovidal Spyra, tak už v době jak byl u lizu dokazal ze svojej funkce vymačkat maximum a za schuzky či podporu bral přes Šarky tučne chcechtaky. Taky Babiš by asi mohl vypravět, kdyby chtěl. Ve finale teho leze tolik, že už skoro všeci vi, jak to asi bylo.
Bývalý náměstek ministra průmyslu Robert Sýkora, který svému známému Grossovi akcie prodal, byl tehdy nevysvětlitelně štědrý. Proč? Údajně ho přestalo působení ve firmě bavit. I Sýkora však přišel ke svému podílu za nápadně výhodných podmínek. Společnost Moravia Energo založily Třinecké železárny a firma Czechpol, společnost obchodující s elektřinou. Účelem údajně bylo vybudovat elektrické vedení do nedalekého Polska, odkud bylo možné pro ocelárny čerpat levnější elektřinu
K tomu bylo potřeba povolení od státu - a právě Sýkora mohl coby tehdejší náměstek ministerstva průmyslu a obchodu pomoci.

To mohlo být důvodem, proč ho zakladatelé přibrali do týmu akcionářů a za pouhých tři sta tisíc korun mu prodali akcie, které Sýkorovi na dividendách v dalších letech vynesly desítky milionů korun!!!
Gross říkal, že si vzal úvěr, za který ručil svými akciemi.
Prý šlo o standardní operaci, jenže tak snadné to není. V celém příběhu se objevilo několik mecenášů, kteří měli za Grosse peníze uhradit. Týdeník Respekt zmínil například Andreje Babiše!
No a zme doma. Jak se nam ty nitky zase krasně rysuju! Jak je asi Jurovi, když tak přepočitava šrajtoflu, střidavě mačka mobil s čislem na Provident a včil se dočita, že ten jeho předchudca dokazal za svoju politicku eru neskutečne kusky! Tu mal kamošku s bordelem, tu zas jakesyk vazby na podsvjeti, tu zas plno kamošu a aji když mu jakysyk kvartyr zlomil vaz a z tej politiky odešel, tak včilek leze na svjetlo, že se choval jak Jura za mlada! Vexlaček ve statnich službach, co to dycky myslel "upřimně" si potichu nahrabal, ale na rozdil od Jury to neprošmelil za bony, ale nacpal to do vynosnějšiho byznysa.
Všecko prasklo, Stanik je pod palbu, ale co.... už pry hlada kupca aby mal od tych novinařskych hyjen klud. A kdo chce doře vynosne akcije, Stanik je nabizi za ludovu cenu - sto až stopadesat mega!
Akcie, které Gross nyní nabízí za sto až sto padesát milionů korun místním podnikatelům, sám koupil zhruba před půl rokem údajně za pětinu této sumy.
No a kdyby kohosyk zajimalo jak se Stanik vlastně ma, stači připomenut, že nedavno bylo zištěne, že Stanik kupil jakysyk pozemek, velice vyhodně a na dobrym fleku! Na jednoho falšneho pravnika a chvilkoveho premijera, keremu zlomila vaz banalitka s bytem a jakychsy směšnych jedno a cosyk mega, je to podivuhodne.
No nic, socani byli dycky šikovna verbež a po odchodu Miloša tam je špiny a hnusu, že by jeden grcal havrany. Klondajk jak CYP! A pak se všeci diviju, že Jura tak vyvaděl jak zistil, že prohral volby! Dyk tam byl tak kratce, že ešče nestačil nic převzat a už se musel pakovat ze Strakovky!
Volte socany - pomahate potřebnym!
Vaš Synek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fany Fany | 11. října 2007 v 23:01 | Reagovat

Vítám vás synku. Už jsem se bála, že vaše příspěvky nebudou. Tak fajn. Jen jim zmetkům pěkně properte žrádlo. To víte sexy mozek se bude ženit v kostele, to bude humbuk.

2 Hrdina z komína Hrdina z komína | 12. října 2007 v 7:26 | Reagovat

Synku vítám tebe i tvoje modre evanjelium .

Jsi kazatelem  modré šance , máš zodpovědný úkol za svoje ovce.

Jura pořád žije tož máš o čem psát  a Fany na kohosyk nadavat.

Spatřuju ve vás demokraty se šírokým srdcem. Hoj

3 cepín cepín | Web | 12. října 2007 v 8:08 | Reagovat

já spatřuju demokraty ve Slávii, kteráž svým širokým srdcem oblažila SK Líšeň (kde se dneska asi do práce nepude)

4 RIA RIA | 12. října 2007 v 11:20 | Reagovat

KONEČNĚ!

5 Ostravaček Ostravaček | E-mail | Web | 14. června 2008 v 21:00 | Reagovat

Něvjem jakoš to myslel s tymi gulami ale by chtělo zajisť do jednej sauny nedaleko Berouna. Tam uvidiš v pravu chvilu jake ma Jura gule !!!  Raz mi jedna babka gdeši od Ostravice vykladala, že tam u nich mjeli v robotě takeho jedneho chlopa, co mu jeho baba pytla rozterhla mašinku na střihanje ovec.

A jako ku tej sytuacyji došlo ? No jeho baba se zhledla v jakymsi novym časopismu kde pisali, je teraz moderni se pitku vyholiť. A že se bala aby si tym mašinskem ty anjelske kridelka něpristřihla...tož se domluvili ze svojim starym, že si pri tym strihaňu vypomahať navzajem. Němjeli na žiletki, bo chlop še střigol raz za mješonc fušisla aji z blechami a jedyna mašinka byla ta na střihaně ovec. Chlap střihal ovce tak si z tu babsku děrgošku aji poradžil. Ale jak jeho stara vzala tu mašinku do ruk to jakby puberťak sednul do Ferrarigo. A že chlop měl kudly jak droty z Bogumina....no mjěl byt rad, že mu ta roba celego pytla něušmykla !!! A tak je potem jak daš babje do ruky dajaku mechaniku....

6 Mikesad Mikesad | Web | 15. června 2010 v 3:03 | Reagovat

Vice o teto pujcce najdete na http://pujckyprovident.info/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama